simpurka
06.05.10,10:05
dobrý den
chcem sa spytat ako to je s pausalnymi vydavkami ked si zivnostnik da do zivnosti zivnost kde sa moze odpocitat 60 % (napr umelecke stolarstvo) ale pred tym tam este ma obycajne stolarske prace..
moze potom na koonci roka si uplatnit 60 % aj ked tam ma tu zivnost kde sa uplatnuje 40%??
dakujem
Xanti
06.05.10,08:07
dobrý den
chcem sa spytat ako to je s pausalnymi vydavkami ked si zivnostnik da do zivnosti zivnost kde sa moze odpocitat 60 % (napr umelecke stolarstvo) ale pred tym tam este ma obycajne stolarske prace..
moze potom na koonci roka si uplatnit 60 % aj ked tam ma tu zivnost kde sa uplatnuje 40%??
dakujemAk je čo i len jedna faktúra vystavená na práce, alebo služby čo spadajú do 40% paušálu tak si živnostník uplatní len 40% paušal. Nesmie si uplatniť 60%, ten je možný len ak všetky faktúry spadajú do tejto remeselnej činnosti.
Laco-monter
06.05.10,08:10
Živnostnik NESIE ZODPOVEDNOSŤ za to aké si uplatní paušálne vydavky.
veronikasad
06.05.10,08:13
dobrý den
chcem sa spytat ako to je s pausalnymi vydavkami ked si zivnostnik da do zivnosti zivnost kde sa moze odpocitat 60 % (napr umelecke stolarstvo) ale pred tym tam este ma obycajne stolarske prace..
moze potom na koonci roka si uplatnit 60 % aj ked tam ma tu zivnost kde sa uplatnuje 40%??
dakujem
Paušálne výdavky vo výške 60 % si môže uplatniť len za predpokladu, že v danom kal. roku mal všetky príjmy z remeselných živností ...
Zita5
06.05.10,08:15
dobrý den
chcem sa spytat ako to je s pausalnymi vydavkami ked si zivnostnik da do zivnosti zivnost kde sa moze odpocitat 60 % (napr umelecke stolarstvo) ale pred tym tam este ma obycajne stolarske prace..
moze potom na koonci roka si uplatnit 60 % aj ked tam ma tu zivnost kde sa uplatnuje 40%??
dakujem

40%.