Genesis.SVK
06.05.10,12:55
Aký je Váš názor na stabilitu hodnoty Eura (ak sa teda Euro ako spoločná mena nepoloží úplne) vzhľadom na Grécky problém atď. Nehrozí Euru výrazný pád jeho hodnoty? ... Neni lepšie previesť peniaze na sporiacich účtoch na inú menu?
ERROR141
06.05.10,11:04
no ja som zapocul ze je mozne vyrovnanie kurzu eura a dolara ale odbornik niesom :)
Chobot
06.05.10,11:06
Aký je Váš názor na stabilitu hodnoty Eura (ak sa teda Euro ako spoločná mena nepoloží úplne) vzhľadom na Grécky problém atď. Nehrozí Euru výrazný pád jeho hodnoty? ... Neni lepšie previesť peniaze na sporiacich účtoch na inú menu?

Vieš čo, doma sa pozriem do krištáľovej gule...:D:D

Ale nemyslím si, že by problémy jednej krajiny eurozóny mohli výrazne ohroziť menu. Je to ale na tvojom rozhodnutí. RIziko je v každom prípade.
Genesis.SVK
06.05.10,11:19
chobot jasne že od nikoho nečakám presnú predpoveď čo sa stane :) ... iba jeho názor na danú situáciu
seat
06.05.10,11:25
no ak nad takym niecim rozmyslas nezabudni na to ze pri pripadnom prevode na inu menu a potom nasledne naspat vzdy platis poplatok a ten ti moze pripadny zisk dost okresat - a predpovedat ci euro oslabi alebo posilni vie asi malokto, o mesiac sa moze objavit nieco v amerike a pojde dolu zase dolar
najag
06.05.10,11:44
Vsetky meny kolisu a su v podstate zavisle na dvoch menach, na dolari a na eure. Mozno sa vyplati vyckat, az zalozia tretiu svetovu menu Cinania, Brazilia, Rusi.......mozno bude stabilnejsia......alebo radsej investovat do komodity, ktora tymto vlivom nepodlieha a iby si zvysuje hodnotu...diamanty a pod...??????:D
Laco-monter
06.05.10,12:10
Zníženie hodnoty eura sa pre nás prejavuje tým sposobom, že je stale čím menej vyhodnejšie chodiť nakupovať k susedom do Maďarska a Poľska.

Asi pred rokom bol kurz za 1 € =300 HUF a za 1€ = 4,6 PLN

koĺko je to teraz ?

A aký kurz bude za mesiac ?

Potrebujeme POSILŃOVANIE eura nie jeho devalvaciu.
misomiso
06.05.10,12:34
chobot jasne že od nikoho nečakám presnú predpoveď čo sa stane :) ... iba jeho názor na danú situáciu


Zníženie hodnoty eura sa pre nás prejavuje tým sposobom, že je stale čím menej vyhodnejšie chodiť nakupovať k susedom do Maďarska a Poľska.

Asi pred rokom bol kurz za 1 € =300 HUF a za 1€ = 4,6 PLN

koĺko je to teraz ?

A aký kurz bude za mesiac ?

Potrebujeme POSILŃOVANIE eura nie jeho devalvaciu.

Davalvacia je je zatial len prospesna. Aj tek bolo Euro umelo nadhodnotene a este aj je. Pokles hodnoty umozni nasim podnikom viac exportovat.

To ze sa neoplati nakupovat v zahranici je tiez len vyhoda, preotoze iba blazon si moze priat bankrot nasej obchodnej siete. V konecnom dosledku by to nikomu neprospelo. Stat prichadza zahranicnymi nakupmi o DPH, obchod o peniaze, ludia o pracu.
verkaz
06.05.10,13:17
To budeš stále podla pohybu kurzu eura meniť menu ? Veď na tom viacej stratíš. Dolár teraz posilnil ale za pár dní, keď sa to utíši, môže byť zas naopak.
Laco-monter
06.05.10,18:56
Davalvacia je je zatial len prospesna. Aj tek bolo Euro umelo nadhodnotene a este aj je. Pokles hodnoty umozni nasim podnikom viac exportovat.

To ze sa neoplati nakupovat v zahranici je tiez len vyhoda, preotoze iba blazon si moze priat bankrot nasej obchodnej siete. V konecnom dosledku by to nikomu neprospelo. Stat prichadza zahranicnymi nakupmi o DPH, obchod o peniaze, ludia o pracu.

Naozaj ??

Mňa nezaujíma, čo bude v konečnom dvosledku, mňa zaujíma, čo MNE pomože

hneď a teraz.

Len je škoda,že na Slovensku existuju ešte ľudia, čo zmyšľajú v štýle, že treba kupovať slovenské výrobky,usilovne pracovať a hovoriť pravdu a podobné nezmysly.
Braňo
06.05.10,19:06
Dnešný kurz je 1,272 USD za EUR. Už teraz môžeme konštatovať, že stratilo za päť mesiacov 17%.
Gapo
07.05.10,06:47
Aký je Váš názor na stabilitu hodnoty Eura (ak sa teda Euro ako spoločná mena nepoloží úplne) vzhľadom na Grécky problém atď. Nehrozí Euru výrazný pád jeho hodnoty? ... Neni lepšie previesť peniaze na sporiacich účtoch na inú menu?
Tak toto by chceli vedieť aj bankári a burzový makléri. V takejto situácii poradiť je ako lotéria. Ale niekedy sa riziko vyplatí. Za uváženie stojí či straty za predčasné výbery termínovaných vkladov nebudú vyššie ako neistý možný zisk.:confused:
JarkaL
07.05.10,07:05
Včera bola Pod lampu veľmi dobrá diskusia o dnešnej situácii (Grécko, Eurozóna, Euro...). Ešte pred pol rokom by každý povedal, že výstup štátu z EU alebo jeho návrat k pôvodnej domácej mene je nemysliteľný už len z hľadiska obrovských nákladov s tým spojených. Síce v Lisabonskej zmluve je nejaký článok, ktorý o tom hovorí, ale metodicky to vôbec nie je vypracované a v praxi by nastal veľký zmätok. Včerajší diskutujúci však už pripustili, že aj takáto alternatíva je možná. Nebolo príjemné počúvať tie scenáre... Veď si to pozrite v archíve, odporúčam. Okrem toho tam hrala výborná kapela.
Laco-monter
07.05.10,18:45
Včera bola Pod lampu veľmi dobrá diskusia o dnešnej situácii (Grécko, Eurozóna, Euro...). Ešte pred pol rokom by každý povedal, že výstup štátu z EU alebo jeho návrat k pôvodnej domácej mene je nemysliteľný už len z hľadiska obrovských nákladov s tým spojených. Síce v Lisabonskej zmluve je nejaký článok, ktorý o tom hovorí, ale metodicky to vôbec nie je vypracované a v praxi by nastal veľký zmätok. Včerajší diskutujúci však už pripustili, že aj takáto alternatíva je možná. Nebolo príjemné počúvať tie scenáre... Veď si to pozrite v archíve, odporúčam. Okrem toho tam hrala výborná kapela.


Ešte šťastie, že Pod lampou sa len DISKUTUJE,

skutočná politika sa robí niekde INDE.
iv@n
07.05.10,19:21
To budeš stále podla pohybu kurzu eura meniť menu ? Veď na tom viacej stratíš. Dolár teraz posilnil ale za pár dní, keď sa to utíši, môže byť zas naopak.
a vieš že sa tým dá celkom dobre uživiť na forexe :)
220870
07.05.10,19:36
Ja taký problém s peniazmi nemám,pretože žiadne nemám a ani ich nesyslím:).Mám o problém menej.
Aj tak je to celé o tom ,že bohatý nakradli a nevedia čo s peniazmi tak sa ich snažia nasilu nanútiť (požičať)tým čo ich nemajú(potrebujú.Pri krachu Grécka prídu o peniaze práve týto úžerníci.Nič iné im ani neprajem.
Ak sa pýtate kam s peniazmi tak vo všetkých bankách pôsobiacich na slovensku sú uložené asi ako v kasíne.Jedinú reálnu hodnotu vždy predstavovala pôda ,lesy,lúky a budovy.
misomiso
08.05.10,08:14
Dnešný kurz je 1,272 USD za EUR. Už teraz môžeme konštatovať, že stratilo za päť mesiacov 17%.

Ano, len treba dodat, ze stratilo 17% zo svojej nadhodnotenej, nerealnej urovne. Rovnako ako byty v BA stratili uz polovicu zo svojej nerealnej a nadhodnotenej urovne spred dvoch rokov. Svoju realnu ale aj relativnu hodnotu si drzia stale rovnaku, byt v BA je stale bytom v BA, stale poskytuje rovnaku uroven byvania a stale vymenis jeden byt v BA za dva byty v Martine alebo stryri byty v Hnusti.

Silne Euro moze prinasat iba problemy, ak by bolo Euro slabsie, Eurozona by z krizy vysla lepsie. Rovnako plati, ze konverzny kurz SKK pri prechode na Euro mal byt nikede na urovni 36 Skk. Ten sucasny kurz bol stanoveny populisticky s cielom vyzmykat z toho sympatie volicov - teda tych volicov, ktori maju ukoncenu iba zakladnu skolu a ktori lahko uveria tomu, ze to bolo pre nich vyhodne.
Danila
08.05.10,09:10
Včera bola Pod lampu veľmi dobrá diskusia o dnešnej situácii (Grécko, Eurozóna, Euro...). Ešte pred pol rokom by každý povedal, že výstup štátu z EU alebo jeho návrat k pôvodnej domácej mene je nemysliteľný už len z hľadiska obrovských nákladov s tým spojených. Síce v Lisabonskej zmluve je nejaký článok, ktorý o tom hovorí, ale metodicky to vôbec nie je vypracované a v praxi by nastal veľký zmätok. Včerajší diskutujúci však už pripustili, že aj takáto alternatíva je možná. Nebolo príjemné počúvať tie scenáre... Veď si to pozrite v archíve, odporúčam. Okrem toho tam hrala výborná kapela.Dôležité je aj to, kto scénare predkladá, a čo je ich základňou. Ak sa štát tvári sociálne, a je veľkorysejší ako veľkorysý, ak zväčša rodina často práve takýto sociálny štát supluje, ak sú vyvolení zahrabaní v štátnozamestnaneckých pomeroch s veľkými platmi, dôchodkami a sociálnymi istotami, tak sa im odčleňovať veľmi chcieť nebude, lebo hraboši poľní dostanú opäť pomoc od svojich súkmeňovcov. Grécko je toho jasným príkladom.
Danielle369
08.05.10,10:59
Danila presne a trefne. Keby sa dalo máš 100 bodov.
Chobot
08.05.10,17:44
Ja taký problém s peniazmi nemám,pretože žiadne nemám a ani ich nesyslím:).Mám o problém menej.
Aj tak je to celé o tom ,že bohatý nakradli a nevedia čo s peniazmi tak sa ich snažia nasilu nanútiť (požičať)tým čo ich nemajú(potrebujú.Pri krachu Grécka prídu o peniaze práve týto úžerníci.Nič iné im ani neprajem.
Ak sa pýtate kam s peniazmi tak vo všetkých bankách pôsobiacich na slovensku sú uložené asi ako v kasíne.Jedinú reálnu hodnotu vždy predstavovala pôda ,lesy,lúky a budovy.

To si mysleli aj naši dedovia pred znárodnením a kolektivizáciou...
Laco-monter
08.05.10,17:53
To si mysleli aj naši dedovia pred znárodnením a kolektivizáciou...

..a že kto tu zanáša politiku !

Dedovia vychádzali zo svojho zmýšĺania,lebo tak fungoval systém, že bohatý bol ten kto mal veĺké hospodárstvo,polia , choval zvieratá a vymenným obchodom sa dostal ku všetkému, čo potreboval.

Komunisti všetko znárodnili a teda vlastne UKRADLI , a budú tak robiť stále a večne na večné časy , a nikdy inak !

Oni nič iné nepoznajú, len parazitovať na vysledkoch iných a ROZDÁVAŤ , no nie zo svojho.
Laco-monter
08.05.10,18:10
..a že kto tu zanáša politiku !

Dedovia vychádzali zo svojho zmýšĺania,lebo tak fungoval systém, že bohatý bol ten kto mal veĺké hospodárstvo,polia , choval zvieratá a vymenným obchodom sa dostal ku všetkému, čo potreboval.

Komunisti všetko znárodnili a teda vlastne UKRADLI , a budú tak robiť stále a večne na večné časy , a nikdy inak !

Oni nič iné nepoznajú, len parazitovať na vysledkoch iných a ROZDÁVAŤ , no nie zo svojho.

Posuvam znovu do povedomia .
220870
08.05.10,18:45
To si mysleli aj naši dedovia pred znárodnením a kolektivizáciou...
Pamätajte si ,mám pravdu.Auto nieje majetok ale spôsob úžerníctva štátu na majiteľovi auta.
iv@n
08.05.10,19:49
Pri krachu Grécka prídu o peniaze práve týto úžerníci.Nič iné im ani neprajem.

haha jasná páka, napríklad taký bežný úžerníci čo si sporia na dôchodok, takže ak ti príde výpis z DSS že bohužiaľ sa konalo grécko tak si spomeň na seba ako na veľkého úžerníka :)
na tých veľkých nikdy nedôjde, vždy to zacvakáme my, takže ak pôjdeš domov po rozbitej ceste, bez verejného osvetlenia a deckám do školy zas bude treba doplatiť viac, tak si spomeň že si aj ty zadotoval grécke/španielske/portugalské/írske sociálne istoty :)
220870
09.05.10,06:11
Krach znamená očistu.Preto treba nechať tých darmožráčov krachnúť.Až potom keď 40% voličov na vlastnej koži ucíti čo tu Fico robí pochopí ,ako to funguje.A čím skôr ku takémuto krachu financií dôjde tým lepšie.Bude to morálna očista a začne sa od začiatku tak ,ako tomu bolo po druhej svetovej vojne.
Danila
09.05.10,06:18
Krach znamená očistu.Preto treba nechať tých darmožráčov krachnúť.Až potom keď 40% voličov na vlastnej koži ucíti čo tu Fico robí pochopí ,ako to funguje.A čím skôr ku takémuto krachu financií dôjde tým lepšie.Bude to morálna očista a začne sa od začiatku tak ,ako tomu bolo po druhej svetovej vojne.Vidíš, aké je zázračné slovíčko PREVENCIA????
Nedať možnosť darmožráčom aby sme MY krachli. Lebo ONI nekrachnú nikdy. Iba ak z infarktu, čo s tým nakradnutým urobiť pri pohľade na výšky bankových kont v daňových rajoch. Ale Slovač bedáka len doma v kuchyni......;)
jar88
09.05.10,06:46
chobot jasne že od nikoho nečakám presnú predpoveď čo sa stane :) ... iba jeho názor na danú situáciu
Skús si urobiť názor z mojej skúsenosti.
Pred tromi týždňami som obehol tri banky s ponukou, za účelom dojednania úroku a podmienok.
.................................................. ......................
Predstav si, že som zákazník banky.
Mám vlastných 110.000 € v banke.
Mám vlastný podnikateľský zámer za 240.000 € - predpokladaná doba realizácie 20 až 24 mesiacov.
Navrhujem banke, že by som ho chcel realizovať za ich peniaze, len potrebujem vedieť ich úrok na dobu 5 rokov a na sumu do 160.000 € lebo ostatné dofinancujem z vlastného zisku. (mojich 110.000 € nechám v banke ako zábezpeku)
Potrebujem čerpať úver pravidelne každé 2 až 3 mesiace po 20 až 30.000 € a prvú splátku dlhu aj s úrokom začať splácať až o rok. (odklad začiatku splátok, než mi príde predpokladaný zisk)
.................................................. ..........
Čo si myslíte, že banka s takouto ponukou urobí, alebo urobila, alebo ako ju posúdila?
Pritom nemajú komu a na čo reálne požičať a nikto im nedá takú záruku, akú som ponúkol ja.
(pre banku záruka mojich peňazí na ich účte zárukou nie je) Vraj je to z mojej strany nejaká habaďúra, síce nevedia aká, ale určite je.Vraj ich chcem asi nejako dobehnúť.
"Prečo chcem ich peniaze, keď mám svoje"
220870
09.05.10,07:13
Pretože úplne všetky banky jednoducho nemajú peniaze.nemôžu požičať preto že majú prázne sejfy,nemajú z čoho.Preto sa boja Grécka ako čerti kríža.Grécko na 100% spustí lavínu.Banky už len dožívaju sú v agónii v poslednom smrteľnom kŕči,v poslednom štádiu pred krachom .Všetko zachraňujú vysokými poplatkami.
Z čoho vám majú požičať keď sami nemajú.Ich snahou je ,aby ste svoje peniaze nechali na ich účte a nič nestavali.
Toto som našiel na porade medzi vtipmi.Je to skôr holá pravda.
Kapitalizmus a kravy

Tradičný kapitalizmus
Máš dve kravy. Jednu predáš a kúpiš býka. Tvoje stádo sa zväčšuje a
ekonómia rastie. Predáš ho a odídeš zabezpečený do do dôchodku.

ENRON kapitalizmus
Máš dve kravy. Predáš tri z nich svojej dcérskej spoločnosti, ktorá si na
ne požičia od banky. Cez prostredníka prevedieš práva na dojenie štyroch
kráv firme na Kajmanských ostrovoch, ktorej si hlavným akcionárom a ktorá
ti predá práva na všetkých päť kráv naspäť. Výročná správa hovorí, že
vlastníš šesť kráv.

Francúzky kapitalizmus
Máš dve kravy. Začneš štrajkovať, pretože chceš tri.

Japonský kapitalizmus
Máš dve kravy. Redizajnuješ ich na desatinu veľkosti a dvadsaťnásobnú
produkciu mlieka. Vytvoríš podľa nich kreslený seriál KRAVAGOCI TM a
predávaš ho po celom svete.

Kubánsky kapitalizmus
Máš dve kravy. Obe sa snažia doplávať na Floridu.
Taliansky kapitalizmus
Máš dve kravy, ale nevieš kde sú. Dáš si teda prestávku na obed.

Ruský kapitalizmus
Máš dve kravy. Spočítaš ich a zistíš, že ich máš päť. Spočítaš ich ešte raz
a zistíš, že ich máš 42. Spočítaš ich znova a zistíš, že ich máš 12.
Prestaneš ich počítať a otvoríš ďalšiu fľašu vodky.

Švédsky kapitalizmus
Máš dve kravy. Keďže sú obe ženského pohlavia žiadaš vládnu podporu za
podnecovanie rodovej rovnosti.

Švajčiarsky kapitalizmus
Máš 5000 kráv, žiadna ti však nepatrí. Účtuješ si za ich uskladnenie.

Čínsky kapitalizmus
Máš dve kravy. Máš 300 ľudí na ich dojenie. Deklaruješ 100% zamestnanosť,
vysokú dojivosť a zatkneš novinára, ktorý o tom napísal.

BONUS

STV + SRo kapitalizmus
Existujú dve verejnoprávne kravy. Ak doma vlastníš pohár do ktorého je
možné naliať mlieko, musíš na ne prispievať.

Fico kapitalizmus
Máš dve kravy. Jednu prerozdelíš dôchodcom aby ťa zvolili za vodcu stáda. Z
druhej urobíš svoju ministerku.
__________________
wegamizi
09.05.10,07:48
Nechcem davat rozumy, ani politizovat. Jedno je vsak jasne, je tu velka financna kriza, potvrdil to vcera rano na tlacovke premier aj s "feši" ministrom financii, vklady v bankach pojdu dole. Holu pravdu sa dozvieme az po volbach, teraz zahmlievaju, co mozu, este mesiac vydrzia a potom si to vypocujeme z ust novej vlady. Nam podnikatelom je to uz davno jasne, len nie kazdy to chce pocut. Greci nam to vysvetlili, su prvi na starte. Dufam, ze my nebudeme posledni v cieli.
Danila
09.05.10,07:57
Nechcem davat rozumy, ani politizovat. Jedno je vsak jasne, je tu velka financna kriza, potvrdil to vcera rano na tlacovke premier aj s "feši" ministrom financii, vklady v bankach pojdu dole. Holu pravdu sa dozvieme az po volbach, teraz zahmlievaju, co mozu, este mesiac vydrzia a potom si to vypocujeme z ust novej vlady. Nam podnikatelom je to uz davno jasne, len nie kazdy to chce pocut. Greci nam to vysvetlili, su prvi na starte. Dufam, ze my nebudeme posledni v cieli.Tá kríza je tu dávno, aj nám nepodnikateľom je to dávno jasné, holú pravdu sa nedozvieš ani po voľbách, holú pravdu sa dozvieš aj bez gréckej sprchy, holú pravdu vidíme každý deň, a tú najobnaženejšiu onedlho. Ale neboj, oni niečo vymyslia, oni občas majú hlavy aj na premýšľanie.;) Ešte nebolo tak zle, aby nemohlo byť horšie. A Sybila prorokovala koniec sveta len ak sa ľudstvo nepolepší......tak toho konca sveta sa asi začnem obávať viac.:):rolleyes:
220870
09.05.10,08:19
Nechcem davat rozumy, ani politizovat. Jedno je vsak jasne, je tu velka financna kriza, potvrdil to vcera rano na tlacovke premier aj s "feši" ministrom financii, vklady v bankach pojdu dole. Holu pravdu sa dozvieme az po volbach, teraz zahmlievaju, co mozu, este mesiac vydrzia a potom si to vypocujeme z ust novej vlady. Nam podnikatelom je to uz davno jasne, len nie kazdy to chce pocut. Greci nam to vysvetlili, su prvi na starte. Dufam, ze my nebudeme posledni v cieli.
Pred Gréckom tu bolo viacero skrachovaných štátov z Afriky,tým spúšťačom celej krízy bol vraj krach Argentínya postupne sa to valí po celom svete a naberá nové štáty .Fenomén snehovej gule.Keď pred cca 2 rokomi začala kríza naplno kosiť v USA vynorilo sa na webe veľa konšpiračných teórií.Najskôr som sa nad tým posmieval,teraz vidím ,že niečo na tých teóriach bude.Ma totálne vytočila veta ktorú som čítal na nete ohladne Grékov.Výrok nejakého odborára."ako majú chudáci grécky dôchodcovia vyžiť bez 13-14 dôchodku".Priemerný dôchodok majú 2000€.
tetrisss
09.05.10,08:48
Je na tomto vidiet, ze Europska unia, ako kontrolny organ, uplne zlyhala, nam tu skace za somariny po hlave a aj ked beriem, ze Greci falsovali statisticke udaje,ale, ze maju priemerny dochodok 1600 eur, ze odchadzaju do dochodku v 53 rokoch, ze maju obrovske odstupne, ze maju 13 a 14 prijem, to si myslim, ze sa utajit nedalo a ekonomovia mali rozmyslat, ako to moze ich ekonomika utiahnut. Ked sa na to prislo, okamzite ich mali vylucit z unie a vziat im euro. To nie je solidarita, solidarita je, ked sa stane prirodna katastrofa, vtedy treba pomoct, ale taketo neuveritelne plytvanie je odsudeniahodne. Otazkou ale je, ci teraz by nas uz taketo riesenie nestalo viac, ako ked im pomozeme. Mne sa to inak tiez nepaci, nasu pomoc si ako stat urcite nezasluzia.
wegamizi
09.05.10,08:51
220870, jasne, mas pravdu. Pred dvomi mesiacmi som sa vratila z pobytu v Argentine, ale ich system a mentalita naroda je uplne o niecom inom ako Europa. Keby nasledok terajsej fin. krizy bol taky, ako v Argentine, mala by som lepsi pocit, ako mam vsak teraz. Napr. trojizbovy byt v centre Buenos Aires cca 50.000€, jedna noc pre dve osoby v hotely s ranajkami 25,00€, liter benzinu 0,50€, porcia steaku v restauracii 4,00€, dochodky ako u nas, platy zhruba taktiez. Mala som vsak na mysli Europu ako taku a euromenu. To je iné kafé. Tento akoze socialny system europy predsa nemoze za tychto okolnosti vydrzat, kto bude doplnat kasu eurofondov? A este jedna zaujimavost. Preco nie su premieri dnes v Moskve? Lebo.............
jar88
09.05.10,08:57
Pretože úplne všetky banky jednoducho nemajú peniaze.nemôžu požičať preto že majú prázne sejfy,nemajú z čoho.Preto sa boja Grécka ako čerti kríža.Grécko na 100% spustí lavínu.Banky už len dožívaju sú v agónii v poslednom smrteľnom kŕči,v poslednom štádiu pred krachom .Všetko zachraňujú vysokými poplatkami.
Z čoho vám majú požičať keď sami nemajú.Ich snahou je ,aby ste svoje peniaze nechali na ich účte a nič nestavali.

__________________
Banky majú peňazí habadej, problém je len v tom, že nemajú vlastné peniaze.
Banky potrebujú na peniazoch aj zarobiť, ale nevedia ako a na výplaty potrebujú.
Nemôžu si z tvojho, alebo môjho účtu zobrať na svoje výplaty a odmeny. Banky sú v stave, že nevedia zarobiť ani na náš úrok.
liba2
09.05.10,09:01
Banky majú peňazí habadej, problém je len v tom, že nemajú vlastné peniaze.
Banky potrebujú na peniazoch aj zarobiť, ale nevedia ako a na výplaty potrebujú.
Nemôžu si z tvojho, alebo môjho účtu zobrať na svoje výplaty a odmeny. Banky sú v stave, že nevedia zarobiť ani na náš úrok.
mimotemy

Ak nie sú peniaze na výplaty, treba prehodnotiť ich výšku a hlavne odmeny manažmentu.
jar88
09.05.10,14:12
mimotemy

Ak nie sú peniaze na výplaty, treba prehodnotiť ich výšku a hlavne odmeny manažmentu.
To už skúšali v USA a aj vo Švajčiarsku. Majú z toho drahé poučenie a my ho máme zadarmo. Za 500 € ti tam nikto robiť nebude a ak aj áno, tak nanajvýš niekto s rekvalifikačným kurzom z úradu práce.
.................................................. .....................
Ja som nepísal, že nemajú na veľké, alebo malé platy, ale že nemajú kde na tie platy zarobiť. Banka je rovnaký podnikateľ, ako napríklad kaderníctvo.
iv@n
09.05.10,19:53
Krach znamená očistu.Preto treba nechať tých darmožráčov krachnúť.Až potom keď 40% voličov na vlastnej koži ucíti čo tu Fico robí pochopí ,ako to funguje.A čím skôr ku takémuto krachu financií dôjde tým lepšie.Bude to morálna očista a začne sa od začiatku tak ,ako tomu bolo po druhej svetovej vojne.
a čo myslíš, že ficovoliči zrazu stiahnu červené belmo z očí a budú voliť Sulíka? to je omyl, je to tá istá skupina ľudí, ktorí naleteli predtým muftimu, jednoducho vždy bude určitá a stále sa za súčastných okolností zväčšujúca skupina obyvateľov, ktorí chcú aby štát prevzal za nich zodpovednosť a rozhodoval za nich, chcú akože sociálne istoty a menej robiť, chcú zobrať viac zo zisku susedovi, ktorý podniká a má dve autá a tak dalej.. ked zhasne ficova sláva, tak zas príde další veľkohubý slubovač nesplniteľného a vyhrá, holt úžasné čaro demokracie.
jar88
10.05.10,07:31
Pred Gréckom...Keď pred cca 2 rokomi začala kríza naplno kosiť v USA vynorilo sa na webe veľa konšpiračných teórií.Najskôr som sa nad tým posmieval,teraz vidím ,že niečo na tých teóriach bude......(prebehnú určité duševné pochody)........Priemerný dôchodok majú 2000€.

Niečo na tých konšpiračných teóriách asi bude.
.................................................. ........................
Asi len toľko, že dokážu ovplyvniť duševné pochody určitých skupín ľudí. To je všetko čo na nich je.
.................................................. .........................
Konšpiračné teórie bez tej spomínanej skupiny "ľudí" nemajú žiadnu hodnotu a žiadny význam.
Genesis.SVK
10.05.10,09:32
mno priznám sa že ja sa moc do politiky, financií teda do toho čo tu píšete nevyznám ale skúsim sa spýtať jednu otázku

Je nejaká možnosť ochrániť peniaze čo mám na sporiacich účtoch (t.j. voľne hoc kedy k dispozícii) v mene Euro pred stratou ich hodnoty?

pretože z toho čo ste tu napísali to vypadá že nechať peniaze len tak v banke na sporiacich a termínovaných vkladoch v mene Euro je strašne nevýhodné. Aspoň som to tak pochopil.
jar88
10.05.10,09:55
mno priznám sa že ja sa moc do politiky, financií teda do toho čo tu píšete nevyznám ale skúsim sa spýtať jednu otázku

Je nejaká možnosť ochrániť peniaze čo mám na sporiacich účtoch (t.j. voľne hoc kedy k dispozícii) v mene Euro pred stratou ich hodnoty?

pretože z toho čo ste tu napísali to vypadá že nechať peniaze len tak v banke na sporiacich a termínovaných vkladoch v mene Euro je strašne nevýhodné. Aspoň som to tak pochopil.
Genesis, máš tu na porade založených možno 15 tém kde sa rieši problém čo s tvojimi peniazmi.
Skús tak ako ja v banke, čo ti za ne dajú. Ja som to už skúsil.
Tvoje peniaze majú hodnotu takú, akú im sám prisúdiš. Pre ostatných sú tvoje peniaze v banke úplne bezcenné, vrátane tej banky v ktorej ich máš.
Pre tvoju banku nemajú žiadnu hodnotu a preto ti za ne ani nič nedávajú. (ich cena sa nerovná ani mechu fazuľe)
Genesis.SVK
10.05.10,10:13
Jar88. S tými 15 timi témami to nie je pravda. Nezakladám témy len tak zo srandy a zbytočne a duplicitne (ak tam nejaká duplicita bola tak jedine náhodná). To že sa niekedy spýtam v nejakej téme na niečo čo som sa už pýtal inde a na čo som nedostal uspokojivú odpoveď na tom nevidím nič zlé. Myslím že sa na kraviny nepýtam. Podľa mňa táto téma ľudí dosť zaujíma. Každý sa bojí o svoje peniaze a hľadá možnosti ich chrániť a ako ich zhodnocovať. Moje skúsenosti z porady sú také že často na založenú tému sa síce rozvinie debata ale informácie z nej sú nepoužiteľné. Sem tam sa ale objaví niekto kto problému skutočne rozumie, komu nejde len o to vtrhnúť do diskusie a pomachrovať svojími neúplnými informáciami a závermi ktorými si z nich urobil (i keď aj takýchto ľudí chápem a som rád že sú tu pretože niekedy aj veľa skreslených a neúplných informácii môže viesť k zdarnému zaujatiu stanoviska). Proste človek kto poradí tou najjednoduchšou a pre vačšinu obyvateľstva najlepšou formou - jasne, stručne a konkrétne :) a ešte k tomu aj nezištne :)

PS. Beriem to že na otázku čo som položil sa stručná, konkrétna a jasná odpoveď hľadá ťažko ... možno ani neexistuje ... ale pokúšať sa tú odpoveď nájsť predsa nie je tresné :)
jar88
10.05.10,11:11
Jar88. S tými 15 timi témami to nie je pravda. Nezakladám témy len tak zo srandy a zbytočne a duplicitne (ak tam nejaká duplicita bola tak jedine náhodná). To že sa niekedy spýtam v nejakej téme na niečo čo som sa už pýtal inde a na čo som nedostal uspokojivú odpoveď na tom nevidím nič zlé. Myslím že sa na kraviny nepýtam. Podľa mňa táto téma ľudí dosť zaujíma. Každý sa bojí o svoje peniaze a hľadá možnosti ich chrániť a ako ich zhodnocovať. Moje skúsenosti z porady sú také že často na založenú tému sa síce rozvinie debata ale informácie z nej sú nepoužiteľné. Sem tam sa ale objaví niekto kto problému skutočne rozumie, komu nejde len o to vtrhnúť do diskusie a pomachrovať svojími neúplnými informáciami a závermi ktorými si z nich urobil (i keď aj takýchto ľudí chápem a som rád že sú tu pretože niekedy aj veľa skreslených a neúplných informácii môže viesť k zdarnému zaujatiu stanoviska). Proste človek kto poradí tou najjednoduchšou a pre vačšinu obyvateľstva najlepšou formou - jasne, stručne a konkrétne :) a ešte k tomu aj nezištne :)

PS. Beriem to že na otázku čo som položil sa stručná, konkrétna a jasná odpoveď hľadá ťažko ... možno ani neexistuje ... ale pokúšať sa tú odpoveď nájsť predsa nie je tresné :)
Ja som ti nepísal, že zakladáš duplicitné, alebo dokonca zbytočné témy.
Ja som len poradil, skús sa opýtať v banke na radu s tým, že ja som to už absolvoval a urobil som si z ich odpovede svoj záver.
Skús to rovnako a tiež si urob svoj záver. Následne si ho môžeme aj porovnať.
Rád sa podelím o ponuku a radu čo mi v banke dali. Nie je to tajomstvo.
jar88
10.05.10,11:26
Ja som ti nepísal, že zakladáš duplicitné, alebo dokonca zbytočné témy.
Ja som len poradil, skús sa opýtať v banke na radu s tým, že ja som to už absolvoval a urobil som si z ich odpovede svoj záver.
Skús to rovnako a tiež si urob svoj záver. Následne si ho môžeme aj porovnať.
Rád sa podelím o ponuku a radu čo mi v banke dali. Nie je to tajomstvo.
Píšeš že nie si odborník na financie a tak si skús pred návštevou banky preštudovať aspoň niečo zo základov.
Napríklad:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Eur%C3%B3pska_centr%C3%A1lna_banka#Eur.C3.B3psky_s yst.C3.A9m_centr.C3.A1lnych_b.C3.A1nk_.28ESCB.29
Danila
13.05.10,10:26
a čo myslíš, že ficovoliči zrazu stiahnu červené belmo z očí a budú voliť Sulíka? to je omyl, je to tá istá skupina ľudí, ktorí naleteli predtým muftimu, jednoducho vždy bude určitá a stále sa za súčastných okolností zväčšujúca skupina obyvateľov, ktorí chcú aby štát prevzal za nich zodpovednosť a rozhodoval za nich, chcú akože sociálne istoty a menej robiť, chcú zobrať viac zo zisku susedovi, ktorý podniká a má dve autá a tak dalej.. ked zhasne ficova sláva, tak zas príde další veľkohubý slubovač nesplniteľného a vyhrá, holt úžasné čaro demokracie.Pobavil ši me, pobavil.:)
Ci pána, ficova sláva ešte nepominula, a veľkohubý slubovač nesplniteľného už dorazil, a sľúbil aj Marišku. Teda, nie tú Janovu z horného konca.;) Belmo nemám, ja som voči všetkým civilizačným chorobám zaočkovaná. A máš pravdu, nebudem. Premýšľam však nad nejakou rómskou volenkou, oni aj keď ocigánia, bude to úprimné a od srdca. To prekúsnem.;)
SamuelG
19.05.10,05:49
A čo tak vymeniť padajúce a nie v budúcnosti dobre vyzerajúce Euro za niečo ako zlato alebo niečo podobné? Priznám sa že sa do tejto problematiky moc nerozumiem ale podla mojej úvahy penazí môžu štáty natlačiť veľa ale cenné kovy a diamanty tých zásoby sú pevne dané. Ale vôbec nemám páru ako by som išiel kupovať diamant alebo zlato :) ani neviem že kde :) takže ak je niekto zbehlý v niečom takom tak budem veľmi rád ak sa k tomuto vyjadrí :)
mazanova
19.05.10,09:53
Ej veru súhlasím s Danilou, k tomuto sa hodí starý dobrý vtip:
Muž ukradol susedovi sliepky, na výstrahu ho v horúcom lete priviazali ku kolu. K večeru na neho začalo sadať veľa komárov. Zopár okoloidúcich sa zľutovalo a začalo na jeho, takmer, holom tele tie komáre zabíjať. Muž na to reagoval slovami: "Proším, nezabíjajte tie nacicané, bo prídu nové a tie budú cicať ešte viac".
Ja som už dlho nebola voliť, ale včera večer som pri štúdiu kandidátky!!!! skonštatovala - dám hlas Romom.


Pobavil ši me, pobavil.:)
Ci pána, ficova sláva ešte nepominula, a veľkohubý slubovač nesplniteľného už dorazil, a sľúbil aj Marišku. Teda, nie tú Janovu z horného konca.;) Belmo nemám, ja som voči všetkým civilizačným chorobám zaočkovaná. A máš pravdu, nebudem. Premýšľam však nad nejakou rómskou volenkou, oni aj keď ocigánia, bude to úprimné a od srdca. To prekúsnem.;)
Genesis.SVK
19.05.10,10:32
A čo tak vymeniť padajúce a nie v budúcnosti dobre vyzerajúce Euro za niečo ako zlato alebo niečo podobné? Priznám sa že sa do tejto problematiky moc nerozumiem ale podla mojej úvahy penazí môžu štáty natlačiť veľa ale cenné kovy a diamanty tých zásoby sú pevne dané. Ale vôbec nemám páru ako by som išiel kupovať diamant alebo zlato :) ani neviem že kde :) takže ak je niekto zbehlý v niečom takom tak budem veľmi rád ak sa k tomuto vyjadrí :)

Tak toto by zaujímalo aj mňa :) .. čítal som o tom v novinách že veľa ľudí teraz kupuje zlato pretože EURU vôbec neveria. Lenže tiež neviem či to neni len taká info na podporu kúpy zlata keďže sa v tom tiež nevyznám.
Laco-monter
21.05.10,05:40
220870, jasne, mas pravdu. Pred dvomi mesiacmi som sa vratila z pobytu v Argentine, ale ich system a mentalita naroda je uplne o niecom inom ako Europa. Keby nasledok terajsej fin. krizy bol taky, ako v Argentine, mala by som lepsi pocit, ako mam vsak teraz. Napr. trojizbovy byt v centre Buenos Aires cca 50.000€, jedna noc pre dve osoby v hotely s ranajkami 25,00€, liter benzinu 0,50€, porcia steaku v restauracii 4,00€, dochodky ako u nas, platy zhruba taktiez. Mala som vsak na mysli Europu ako taku a euromenu. To je iné kafé. Tento akoze socialny system europy predsa nemoze za tychto okolnosti vydrzat, kto bude doplnat kasu eurofondov? A este jedna zaujimavost. Preco nie su premieri dnes v Moskve? Lebo.............

Čo tomu bránilo aby takéto normálne ekonomické podmienky, a životná úroveň bola aj na Slovensku ???

Kto rozmýšľa určite na to príde...

Mne to tak vychádza, že všade inde mimo Slovenska sa dá žiť lepšie a spokojnejšie.:)
Laco-monter
21.05.10,05:50
a čo myslíš, že ficovoliči zrazu stiahnu červené belmo z očí a budú voliť Sulíka? to je omyl, je to tá istá skupina ľudí, ktorí naleteli predtým muftimu, jednoducho vždy bude určitá a stále sa za súčastných okolností zväčšujúca skupina obyvateľov, ktorí chcú aby štát prevzal za nich zodpovednosť a rozhodoval za nich, chcú akože sociálne istoty a menej robiť, chcú zobrať viac zo zisku susedovi, ktorý podniká a má dve autá a tak dalej.. ked zhasne ficova sláva, tak zas príde další veľkohubý slubovač nesplniteľného a vyhrá, holt úžasné čaro demokracie.

To nie je čaro demokracie, len dementnosť v zmýšľaní určitej skupiny ľudí.
Lenže aj táto dementnosť príde k vytriezveniu.
Musia si niektorí uvedomiť, že je potrebné sa viacej snažiť.
Lenže viacej sa snažiť nemusí znamenať pracovať v dvoch zamestnaniach 16 hodín denne.
Musia byť aj nejaké podmienky vytvorené pre tých, čo sa chcú angažovať iným sposobom ako v zamestnaní.
A ja si myslím, že štartovacia čiara pre akékoĺvek podnikanie je stanovená tak vysoko,že bežný človek nemá šancu vobec sa zapojiť.
Kapitál vložený do podnikania, dostupnosť uverov, odvodové zaťaženie,byrokracia, prideľovanie zákaziek...
To su tak obtiažné podmienky, že normálny človek zhodnotí situaciu , že radšej sa stiahne a prečká tieto časy a uvidí , čo bude.
misoft
21.05.10,17:36
Lenže viacej sa snažiť nemusí znamenať pracovať v dvoch zamestnaniach 16 hodín denne.
Musia byť aj nejaké podmienky vytvorené pre tých, čo sa chcú angažovať iným sposobom ako v zamestnaní.
A ja si myslím, že štartovacia čiara pre akékoĺvek podnikanie je stanovená tak vysoko,že bežný človek nemá šancu vobec sa zapojiť.
Kapitál vložený do podnikania, dostupnosť uverov, odvodové zaťaženie,byrokracia, prideľovanie zákaziek...
To su tak obtiažné podmienky, že normálny človek zhodnotí situaciu , že radšej sa stiahne a prečká tieto časy a uvidí , čo bude.

Bohužiaľ, teraz si trafil presne!
iv@n
22.05.10,19:49
To nie je čaro demokracie, len dementnosť v zmýšľaní určitej skupiny ľudí.
Lenže aj táto dementnosť príde k vytriezveniu.
Musia si niektorí uvedomiť, že je potrebné sa viacej snažiť.

áno, hlavne 400 tisíc rómov si to určite uvedomí, dôchodcovia, dlhodobo nezamestnaní a poberajúci dávky.
všetci slabozarábajúci a odkázaný na sociálny systém budú vždy voliť toho, kto im nasľubuje zvýšenie dávok, 13. dôchodok, na tom sa nezmení nikdy nič. a kedže ich je väčšina, európa chcípa na sociálnu solidaritu.



Musia byť aj nejaké podmienky vytvorené pre tých, čo sa chcú angažovať iným sposobom ako v zamestnaní.
A ja si myslím, že štartovacia čiara pre akékoĺvek podnikanie je stanovená tak vysoko,že bežný človek nemá šancu vobec sa zapojiť.
Kapitál vložený do podnikania, dostupnosť uverov, odvodové zaťaženie,byrokracia, prideľovanie zákaziek...
To su tak obtiažné podmienky, že normálny človek zhodnotí situaciu , že radšej sa stiahne a prečká tieto časy a uvidí , čo bude.
ja som bol bežný zamestnanec, pred 8 rokmi som začínal s firmou, ktorá ma stále živí. ľudia sú leniví a svoju neschopnosť budú ospravedlňovať hocičím. najlepšie večer pri pive.
trisestri
22.05.10,19:58
to je prave pravicova demagogia-je 13000 volných miest na cca 400000 nezamestnaných,nezamestnanost je sprievodným javom každej kapitalistickej spoločnosti,je zaujimavé že živnostnici zmyšlajú komunistický ohladom nezamestnanosti,solidarita je znakom luskosti,treba skor pozriet ako politici premrhajú miliardy na tendre,byrokraciu,luxus atd-pričom ani solidarita sa nemá prehanat,ma zabezpečit zakladné životné potreby,/lieky,stravu,ubytko,oblečenie/pričom platí zasada že vždy sa musia mat lepšie tí čo pracujú a podnikajú.
Europa nescípa na solidaritu,scipa na nevývažený socialný system,byrokraciu,nejasné pravidla, nepružnost, spomalené a nesystemové riešenie problemov,tažkopadné rozhodovacie mechanizmy atd
apropo každý odbornik uznava že bez soc. davok by boli nakladý na riešenie kriminality a jej nasledkov mnohonasobne vyššie
iv@n
24.05.10,13:25
ja som s výškou svojich príspevkov do rozpočtu solidárny až moc :)
na jeseň pôjdem dúfam na rodičovskú dovolenku a konečne budú mať moji spoluobčania možnosť byť solidárny zase ku mne, už sa teším :D
trisestri
24.05.10,18:51
ja som s výškou svojich príspevkov do rozpočtu solidárny až moc :)
na jeseň pôjdem dúfam na rodičovskú dovolenku a konečne budú mať moji spoluobčania možnosť byť solidárny zase ku mne, už sa teším :D

no ved tak je to spravné,ešte by som doplnil vyššiu materskú pre tých čo aspon minimalne tri mesiace prispievali do systému,takisto príspevok pri narodení dietata by som priznal,za podmienky pracovného pomeru alebo obdobného vztahu aspon jedného z rodičov.
Laco-monter
25.05.10,01:27
ja som bol bežný zamestnanec, pred 8 rokmi som začínal s firmou, ktorá ma stále živí. ľudia sú leniví a svoju neschopnosť budú ospravedlňovať hocičím. najlepšie večer pri pive.

Štartovacie podmienky na podnikanie :

-priestory /vlastné alebo prenajaté/ koľko stojí prenájom cca 30 -50 m 2 ???
-stroje a naradie ak ide o vyrobu alebo poskytovanie služieb
-hotovosť na nákup tovaru, či materialu
-dodávkový automobil

Teda cca 30 000-50 000 € je ten najmenší kapitál potrebný na rozbehnutie nejakeho podnikania.

Ja som v živote toĺko peńazí pohromade nikdy nevidel.

Asi som lenivý a neschopný. :eek: :mee:
iv@n
25.05.10,11:09
tak asi robíš niečo zle, ked si ich ešte nevidel, neviem.

ja som začínal s daleko menším rozpočtom, to čo som si našetril ako zamestnanec tak som investoval do seba a oplatilo sa. auto, počítače, nástroje - všetko použité za babku, účtovníctvo som si robil sám a podobne. je kopec profesií kde sa dá začať prakticky s nulou, stačí ti šikovná hlava/ruky.
jana32
02.05.11,18:29
Neviem, kam zaradiť svoju otázku, dnes sa ale veľa hovorí o reštrukturalizácii dlhu v súvislosti s grékmi a pod. Vie mi prosím niekto vysvetliť čo konkrétne v praxi tento pojem znamená?
misomiso
02.05.11,18:57
Neviem, kam zaradiť svoju otázku, dnes sa ale veľa hovorí o reštrukturalizácii dlhu v súvislosti s grékmi a pod. Vie mi prosím niekto vysvetliť čo konkrétne v praxi tento pojem znamená?

To su take chabe pokusy, ale to asi neprejde. Ide o to, aby mohlo Grecko aspon ciastocne "Zbankrotovat", teda aby mu ti, co mu pozicali aspon cast penazi odpustili. Ti, co mu pozicali dobre vedeli, do akej ciernej diery to investovali, no spoliehali na to, ze stat, najma v Eurozone nemoze skrachovat a ze sa vzdy najde niekto kto bude za jeho dlhy rucit.

Takze tito "sikovni" sukromni investori sa teraz zubami-nechtami brania myslienke, ze by nemuseli vsetky peniaze dostat naspat. No a kedze su to velmi vplyvni ludia, ktori nosia vzdy v penazenke telefonne cisla na dolezitych europskych politikov, tak sa teraz narychlo organizuju vsetky tie eurovaly a pdobne, aby sme to zacvakali my vsetci.

To je ako keby som ja tebe pozical a zistil by som, ze mi nemozes splacat, pretoze si to prehrala v herni. Tak by som ukecal Fera, aby ti pozical (a aby si mi nasledne mala z coho vratit). Samozrejme Ferovi by som nevesal na nos, ze tie peniaze od teba uz neuvidi.
lofr
10.05.11,21:46
Aj by som napisal, ako to cele dopadne, ale pripada mi to zbytocne, ti co to vedia, to nepotrebuju, a ti co to nevedia, aj tak neuveria.
220870
11.05.11,03:16
Aby ste si dokázali cca predstaviť výšku Gréckej sekery.Prvý krát dostali 110 miliárd EUR keďže Grékov je cca 11 milonov tak každému požičali 1000 EUR.Vydržalo im to rok.Pričom sa ich sekera zväčšila.Oni už prekročili prah návratu .je to niečo ako alkoholik.Požičaj mi prestanem piť , ti zajtra vrátim......samozrejme ,že neprestane.Pričom Gréci sú vekovo najstarší ľudia v EU je tam najväčší nepomer na celom svete medzi mladými a starými ľudmi ,dôchodcami.
charonme
11.05.11,05:04
ked uz sa ressurectol tento zombie thread tak si dovolim vyjadrit nesuhlas s tymto:
nezamestnanost je sprievodným javom každej kapitalistickej spoločnosti
nezamestnanost je vysledok nestretnutia sa ponuky a dopytu, co sa dnes deje hlavne kvoli umelo zvysenym nakladom na pracovnu silu v porovnani s vynosom, ktory produkuje. Tento umely rozdiel je v drvivej vacsine zapricineny zasahmi do trhu, cize inymi slovami antikapitalistickymi faktormi. Napriklad su to regulacie ako minimalna mzda, dane, odvody, povinne poistenia, statne licencie, statne normy atd. Dalsi dolezity faktor ma tiez pramalo spolocneho s kapitalizmom, su to rozne davky, ktore sposobuju, ze niektorym ludom sa viac oplati poberat tieto davky ako ist pracovat.

Ludia casto zvaluju na kapitalizmus vinu za vselijake neduhy, ale nikdy nevedia vysvetlit, co konkretne na tom kapitalizme by malo sposobit ten neduh a ako. Casto sa dokonca ukaze, ze dany clovek vlastne ani nevie, co je to ten kapitalizmus a pouziva ten pojem len ako prihodnu nadavku.

Inak este je treti faktor sposobujuci nezamestnanost, tento uz sice nie je antikapitalisticky, vo svojej podstate nezavisi od kapitalizmu ci antikapitalizmu, ale jeho efekt sa casto zhorsuje prave kvoli antikapitalistickym regulaciam. Je to lokalny nedostatok vyrobnych prostriedkov, prirodnych zdrojov a uspor.
marleau
11.05.11,06:36
Kapitalizmus je podľa mňa najhorší systém,aký može existovať.
Nokerla
11.05.11,06:42
a co je lepsie?....komunizmus? ci socializmus? alebo nejaka ina diktatura?
marleau
11.05.11,07:26
Ani jedno.Treba si stanoviť hodnoty a ciele a to dodržiavať.
jar88
11.05.11,08:19
Kapitalizmus je podľa mňa najhorší systém,aký može existovať.
ale feudalista je lepší systém, nééé:---
jar88
11.05.11,08:30
Ani jedno.Treba si stanoviť hodnoty a ciele a to dodržiavať.
Presne tak, ale niekto ti tie tabletky musí napočítať a každých šesť hodín ti poslať sms. Inak zasa skončíš v ústave, lebo nedodržiavaš správny režim.
charonme
11.05.11,17:57
marleau, dakujem za peknu ilustraciu mojho druheho odstavca :)


inak ked tvrdis ze kapitalizmus je najhorsi, ale zaroven tvrdis, ze socializmus nie je lepsi, tak si protirecis. Jedine ze by si mal nejake podivne chapanie slov "najhorsi" a "lepsi", alebo este by sa tvoje slova dali ospravedlnit tym, keby si socializmus nepokladal za "system, ktory moze existovat"...

no ale k veci, co je to podla teba "kapitalizmus" a skus uviest nejaku jeho jednu charakteristicku crtu, ktorou je zaroven taky hrozny v tvojich ociach.
220870
11.05.11,19:31
ked uz sa ressurectol tento zombie thread tak si dovolim vyjadrit nesuhlas s tymto:
nezamestnanost je vysledok nestretnutia sa ponuky a dopytu, co sa dnes deje hlavne kvoli umelo zvysenym nakladom na pracovnu silu v porovnani s vynosom, ktory produkuje. Tento umely rozdiel je v drvivej vacsine zapricineny zasahmi do trhu, cize inymi slovami antikapitalistickymi faktormi. Napriklad su to regulacie ako minimalna mzda, dane, odvody, povinne poistenia, statne licencie, statne normy atd. Dalsi dolezity faktor ma tiez pramalo spolocneho s kapitalizmom, su to rozne davky, ktore sposobuju, ze niektorym ludom sa viac oplati poberat tieto davky ako ist pracovat.

Ludia casto zvaluju na kapitalizmus vinu za vselijake neduhy, ale nikdy nevedia vysvetlit, co konkretne na tom kapitalizme by malo sposobit ten neduh a ako. Casto sa dokonca ukaze, ze dany clovek vlastne ani nevie, co je to ten kapitalizmus a pouziva ten pojem len ako prihodnu nadavku.

Inak este je treti faktor sposobujuci nezamestnanost, tento uz sice nie je antikapitalisticky, vo svojej podstate nezavisi od kapitalizmu ci antikapitalizmu, ale jeho efekt sa casto zhorsuje prave kvoli antikapitalistickym regulaciam. Je to lokalny nedostatok vyrobnych prostriedkov, prirodnych zdrojov a uspor.
Toto si prehnal .To málokto pochopí.
Nokerla
11.05.11,20:15
No proste je to o peniazoch.
220870
12.05.11,16:52
charonme vidíš nikto na teba nereagoval .Prečo asi?
jana32
14.05.11,04:29
Ahojte poraďáci, hoci mám teraz úplne iné problémy, v každom prípade ďakujem všetkým za rady a názory, minimálne som sa posunula v chápaní pojmu reštrukturalizácia dlhu Grécka o kus ďalej.