ERROR141
06.05.10,13:01
Zdravim, potrebujem zosrotovat auto aby som na to dostal doklad a ten potom predlozil policii. Lenze ked ho tam odnesiem, nedaju mi vraj ani euro za zelezny srot. Niekde som pocul ze staci len zobrat flexku a doniest cast karoserie s vyrazenym cisom alebo ako to presne je ?

a poprosim nech pisu ludia co su si na 100 % isty, dakujem :cool:
seat
06.05.10,11:22
ono aj srotoviska musia z niecoho zit a ked tam prinesies len cast auta tak ti asi nevydaju potvrdenie o zosrotovani a nepomozes si
Ice dive
06.05.10,11:30
Zdravim, potrebujem zosrotovat auto aby som na to dostal doklad a ten potom predlozil policii. Lenze ked ho tam odnesiem, nedaju mi vraj ani euro za zelezny srot. Niekde som pocul ze staci len zobrat flexku a doniest cast karoserie s vyrazenym cisom alebo ako to presne je ?

a poprosim nech pisu ludia co su si na 100 % isty, dakujem :cool:
Ono ten biznis je postavený práve na tom šrote, že oni tento speňažia... za odovzdanie auta na ekologickú likvidáciu ti však dajú 66 €... takže to nie je o tom, že nedajú ani €

alebo dá sa spraviť aj to, že auto si na dvore vykucháš, speňažíš čo potrebuješ, a potom zavoláš firmu, čo sa zaoberá ekologickou likvidáciu áut a oni si ho odvezú tam však platíš ale náklady za odvoz... no a samozrejme musia nejakú časť auta odviezť napr. skelet... ale to by si zas asi v zberných surovinách veľa nezarobil, keď by si im ho dal...
taká firma čo si príde po auto je tušim v Sládkovičove
Ice dive
06.05.10,11:34
Zdravim, potrebujem zosrotovat auto aby som na to dostal doklad a ten potom predlozil policii. Lenze ked ho tam odnesiem, nedaju mi vraj ani euro za zelezny srot. Niekde som pocul ze staci len zobrat flexku a doniest cast karoserie s vyrazenym cisom alebo ako to presne je ?

a poprosim nech pisu ludia co su si na 100 % isty, dakujem :cool:
Alebo to sprav tak, že auto dočasne vyradíš z evidencie na dopravnom inšpektoráte povedzme tak na 99 rokov (áno aj toto je dočasné...) toto si však over na príslušnom obvodnom úrade...(každý úrad to vníma ináč záleží od úradníka...)
odovzdáš EČV a OEV zrušíš poistku auto rozpredáš alebo zošrotuješ a máš pokoj...
Laco-monter
06.05.10,11:40
Ja som pred niekoĺkými rokmi odovzdal na zošrotovanie žigulíka, ktorého predtým ukradli OTO,

MUSEL SOM, lebo bez doklade o zošrotovaní mi nechceli auto odhlasiť z evidencie na DI.

Žigulík mal na tacháči poctivých 106 000 km, čo je asi 1/4 životnosti.

Pretože som bol pracovne odcestovaný z miesta svojho bydliska, musel som žigulík odovzdať v takom stave ako bol, teda 100 % motor, zničená spojka, bez akumulatora a z vybitým sklom na strane vodiča+ vytrhnuté káble zo spinacej skrinky, inak auto bolo v poriadku, to zn. kompletné, nič som nestihol z neho vybrať.
Inak kedysi za karoseriu v kovošrote davali asi 130 Sk.
Ice dive
06.05.10,19:39
Ja som pred niekoĺkými rokmi odovzdal na zošrotovanie žigulíka, ktorého predtým ukradli OTO,

MUSEL SOM, lebo bez doklade o zošrotovaní mi nechceli auto odhlasiť z evidencie na DI.

Žigulík mal na tacháči poctivých 106 000 km, čo je asi 1/4 životnosti.

Pretože som bol pracovne odcestovaný z miesta svojho bydliska, musel som žigulík odovzdať v takom stave ako bol, teda 100 % motor, zničená spojka, bez akumulatora a z vybitým sklom na strane vodiča+ vytrhnuté káble zo spinacej skrinky, inak auto bolo v poriadku, to zn. kompletné, nič som nestihol z neho vybrať.
Inak kedysi za karoseriu v kovošrote davali asi 130 Sk.
no to boli asi ešte časy, kedy 130 Sk bol nejaký peniaz... a priemerný plat bol 1500 Sk... dnes dostane cca 0,10 € za kg karosérie... takže dostane asi viac ako cca 4,30€
Laco-monter
06.05.10,19:43
no to boli asi ešte časy, kedy 130 Sk bol nejaký peniaz... a priemerný plat bol 1500 Sk... dnes dostane cca 0,10 € za kg karosérie... takže dostane asi viac ako cca 4,30€


Nie, to bolo v r. 1997 .

Ja som vlastne dal zošrotovať 2 žigulíky.

Prvý v r. 1997 a ten druhý o ktorom som písal v r. 2006.
viktorviktor
07.05.10,09:06
§ 24a
Dočasné vyradenie vozidla z premávky na pozemných komunikáciách
• (3) Obvodný úrad dopravy dočasne vyradí vozidlo z premávky na pozemných komunikáciách, ak žiadateľ splnil podmienky uvedené v odsekoch 1 a 2, a to maximálne na 20 rokov; inak žiadosť zamietne.
• poplatky za dočasné vyradenie vozidla :
1. v lehote do 1 roka 5 €
2. v lehote od 1 roka do 2 rokov 20 €
3. v lehote od 2 rokov do 4 rokov 35 €
4. v lehote od 4 rokov do 6 rokov 70 €
5. v lehote od 6 rokov do 10 rokov 170 €
6. v lehote nad 10 rokov 350 €
Rozalka
07.05.10,18:33
Ono ten biznis je postavený práve na tom šrote, že oni tento speňažia... za odovzdanie auta na ekologickú likvidáciu ti však dajú 66 €... takže to nie je o tom, že nedajú ani €

alebo dá sa spraviť aj to, že auto si na dvore vykucháš, speňažíš čo potrebuješ, a potom zavoláš firmu, čo sa zaoberá ekologickou likvidáciu áut a oni si ho odvezú tam však platíš ale náklady za odvoz... no a samozrejme musia nejakú časť auta odviezť napr. skelet... ale to by si zas asi v zberných surovinách veľa nezarobil, keď by si im ho dal...
taká firma čo si príde po auto je tušim v Sládkovičove

Kto ti dá tých 66 €?
Ja som včera odovzdala otcove auto, dali mi 1 (slovom jedno celé) euro.
Táto suma platí od 1.11.2009, dovtedy 33 €, predtým 1000 Sk
Ice dive
07.05.10,19:06
Kto ti dá tých 66 €?
Ja som včera odovzdala otcove auto, dali mi 1 (slovom jedno celé) euro.
Táto suma platí od 1.11.2009, dovtedy 33 €, predtým 1000 Sk
No keď som odovzdával auto ja tak v zákone 223/2001 o odpadoch platil § 52 tretí odsek:

(3) Nárok na vyplatenie finančného príspevku
a) 2 000 Sk má držiteľ starého vozidla, ktorý doviezol
alebo inak dopravil staré vozidlo na svoje náklady
a odovzdal ho spracovateľovi starých vozidiel v spracovateľskom
zariadení, ak je staré vozidlo kompletné,
hoci je primerane opotrebené,
b) 1 000 Sk má držiteľ starého vozidla, ktorý doviezol
alebo inak dopravil staré vozidlo na svoje náklady
a odovzdal ho spracovateľovi starých vozidiel v spracovateľskom
zariadení, ak staré vozidlo nie je kompletné,
ale nechýbajú v ňom základné časti (motor,
karoséria)

no a po poslednej novele zákona sa tento odsek zmenil nasledovne:
(3) Nárok na vyplatenie finančného príspevku 1 000 Sk má držiteľ starého vozidla, ktorý doviezol alebo inak dopravil staré vozidlo na svoje náklady a odovzdal ho spracovateľovi starých vozidiel v spracovateľskom zariadení.

takže máš pravdu... zákon o odpadoch a jeho novely nesledujem dennodenne...
Rozalka
07.05.10,19:09
V odseku po poslednej novele uvádzaš 1000 Sk.
My sme vozidlo doviezli resp. dopravili na svoje náklady a predsa sme dostali len 1 Euro, vraj to je tak od 1.11.2009. Usudzujem preto, že momentálne platí ešte novelovitejšia novela ....
Darina1234
07.05.10,19:13
Suhlasim s Rozalkou, lebo som šrotovala minuly týžden a bola som rada, že som sa vraku zbavila.
Laco-monter
07.05.10,19:15
Niekedy sa šrotoval jačmeń v šrotovníku....
Ice dive
07.05.10,19:21
V odseku po poslednej novele uvádzaš 1000 Sk.
My sme vozidlo doviezli resp. dopravili na svoje náklady a predsa sme dostali len 1 Euro, vraj to je tak od 1.11.2009. Usudzujem preto, že momentálne platí ešte novelovitejšia novela ....
možné to je, ale zas ak by to bolo tak, že len 1 € za celé auto, tak by ich ľudia nenosili šrotovať a vrakov by boli plné ulice... veď len 1 km odťahu na odťahovke stojí 0,66 €...

možno je teraz len "nevhodná doba" na odovzdanie auta na zošrotovanie, nakoľko vrakoviská majú čo robiť po minuloročných vlnách šrotovného...
Rozalka
07.05.10,19:30
To máš pravdu, odťah ma stál 36. No čo, bol to stratový deň.
Ice dive
07.05.10,19:41
To máš pravdu, odťah ma stál 36. No čo, bol to stratový deň.
ale za ekologické zmýšľanie ťa chválim...:) väčšina ľudí to radšej nechá na ulici, alebo odstavené pri lese/ceste, len aby s tým neboli ďalšie náklady:(:(:(
seat
11.05.10,11:10
No smola je v tom ze aj ked ho mas odstavene niekde tak to stoji peniaze - dost sa v poslednej dobe hovorilo o tom ze ak nemas platnu STK a EK tak dostanes pokutu 330 € bez toho aby ta prichytili z autom na ceste a bez toho aby niekomu zavadzalo (napr. ked ho mas v garazi)
Marek Kajo
15.09.13,12:47
zdravim tak som rad ze rozoberate biznis Slovenskeho Statu som rad ale piste mi rad vam poradim....
misoft
15.09.13,15:04
Reaguješ na tri roky staré problémy. Šrotovné je dávno zrušené - podmienky na odhlásenie a zošrotovanie vozidla sú jasne stanovené.
buchač
15.09.13,17:44
Nejde ani tak o to , že starú tému rozoberá ....

Dilino ( inak sa ani nedá nazvať ) rozoberá - chce rozoberať biznis štátu , ktorý už neexistuje ....