RRRR4
06.05.10,15:17
Chcel by som si otvoriť poker herňu, ale poplatky sú podľa nového zákona veľmi vysoké, to s nedá zaplatiť v malom meste. Zaujímam sa teda o zákon o hazardných hrách č. 171 z roku 2005 a jeho novelu 478 z roku 2009. Zdá sa mi, že zákon si protirečí. Vysvetlil by mi niekto niektoré pojmy?

1. Je poker texas holdem hazardná hra podľa &1 písm. f kartová hra pokrového typu? alebo to odporuje & 3 ods. 1 Výsledok okolnosti alebo udalosti, ktorá určuje výsledok hazardnej hry, nesmie byť vopred nikomu známy a nesmie byť nikým ovplyvniteľný a atď. Pri texas holdem je výsledok neustále ovplyvňovaný hráčmi a častokrát ak hráči vyložia karty na stôl (show down) je výsledok dopredu jasný. Mne sa zdá, že texas holdem sa má riadiť podľa &3 ods. 4 tzn. nieje hazardnou hrou ďalej podľa písm. b je to hra relaxačného a športového typu ak nie priamo podľa písm. e kde je výsledok hry určovaný v prevažnej miere na základe preukázania vedomostí alebo zručnosti.

2. Čo je to hrací stôl ? Je to plastový stôl na terase krčmy, kde hrajú chlapi karty? Alebo sa musí platiť poplatok aj za originál pokrový stôl v night clube, na ktorom sa nehrá poker ale na ňom tancuje striptérka pomedzi rosypané karty?

3. Kto je prevádzkovateľ hazardnej hry v partii chlapov, ktorí hrajú v parku na lavičke ? Ten čo prinesie karty?

4. Môže sa hrať poker bez licencie v súkromnom byte? V uzavretej spoločnosti v prenajatom salóniku reštaurácie?

Neporadí mi nejaký právnik čo je tiež fanatik do pokru?

Čo si myslíte ostatní?
Mgr.Shrek
06.05.10,13:46
Chcel by som si otvoriť poker herňu, ale poplatky sú podľa nového zákona veľmi vysoké, to s nedá zaplatiť v malom meste. Zaujímam sa teda o zákon o hazardných hrách č. 171 z roku 2005 a jeho novelu 478 z roku 2009. Zdá sa mi, že zákon si protirečí. Vysvetlil by mi niekto niektoré pojmy?

1. Je poker texas holdem hazardná hra podľa &1 písm. f kartová hra pokrového typu? alebo to odporuje & 3 ods. 1 Výsledok okolnosti alebo udalosti, ktorá určuje výsledok hazardnej hry, nesmie byť vopred nikomu známy a nesmie byť nikým ovplyvniteľný a atď. Pri texas holdem je výsledok neustále ovplyvňovaný hráčmi a častokrát ak hráči vyložia karty na stôl (show down) je výsledok dopredu jasný. Mne sa zdá, že texas holdem sa má riadiť podľa &3 ods. 4 tzn. nieje hazardnou hrou ďalej podľa písm. b je to hra relaxačného a športového typu ak nie priamo podľa písm. e kde je výsledok hry určovaný v prevažnej miere na základe preukázania vedomostí alebo zručnosti.

2. Čo je to hrací stôl ? Je to plastový stôl na terase krčmy, kde hrajú chlapi karty? Alebo sa musí platiť poplatok aj za originál pokrový stôl v night clube, na ktorom sa nehrá poker ale na ňom tancuje striptérka pomedzi rosypané karty?

3. Kto je prevádzkovateľ hazardnej hry v partii chlapov, ktorí hrajú v parku na lavičke ? Ten čo prinesie karty?

4. Môže sa hrať poker bez licencie v súkromnom byte? V uzavretej spoločnosti v prenajatom salóniku reštaurácie?

Neporadí mi nejaký právnik čo je tiež fanatik do pokru?

Čo si myslíte ostatní?

Tak pekne od začiatku.
Texas Hold'em sa považuje za kartovú hru pokrového typu, keďže ako určite dobre vieš, je to jeden z typov pokru (Omaha atď.)
Vopred nikomu známy znamená, že po rozdaní kariet nevedia hráči určiť, kto vyhrá (určite uznáš, že to sa nedá)
Nikým ovplyvniteľný znamená rozdať karty tak, aby bolo možné bolo možné niekomu pomôcť k víťazstvu.
Ako si sám povedal, hru ovplyvňuje správanie hráčov. Výsledok však určí rozhodnutie hráčov a nie ich správanie, či zásah niekoho iného.

K tým zručnostiam, zabudol si tam dať celú citáciu § 3 ods. 4 písm. e) z. č. 171/2005 Z.z.: kvízy spočívajúce v odpovediach na otázky alebo v preukázaní vedomostí a zručnosti, ak je výsledok hry určovaný v prevažnej miere na základe preukázania vedomostí alebo zručnosti, :)

Za stôl je možné v podstate považovať čokoľvek, plastový, drevený aj originál pokrový stôl.

Nemusí sa platiť za originál, pokiaľ sa na ňom nehraje poker, ale je tu riziko, že ak príde kontrola a bude sa na ňom zhodou okolností hrať tebou organizovaný turnaj, tak zaplatíš pokutu.

Prevádzkovateľ je definovaný v § 2 písm. a) a b) :
a) prevádzkovateľom hazardnej hry právnická osoba, ktorej udelil príslušný orgán štátnej správy alebo obec individuálnu licenciu podľa tohto zákona, alebo právnická osoba, ktorá splnila podmienky všeobecnej licencie vydanej Ministerstvom financií Slovenskej republiky (ďalej len "ministerstvo") a podala oznámenie podľa § 19,
b) prevádzkovaním hazardnej hry vykonávanie alebo zmluvné zabezpečenie vykonávania činností potrebných na realizáciu hazardnej hry podľa herného plánu, a to vždy v mene prevádzkovateľa hazardnej hry,

Pokojne si zahraj poker v súkromí bytu. Len tam nezriaďuj pokrovú herňu.

Licencia sa totiž vydáva pre právnickú osobu, ktorá má záujem prevádzkovať pokrovú herňu.

Myslím si teda, že ak ty umožníš svojím hosťom hrať poker vo svojom podniku a nebudeš nič inkasovať, organizovať, robiť tomu reklamu, propagovať to, jednoducho im len umožníš hrať poker, nemal by s dostať žiadnu pokutu.

A pokiaľ by si chcel niečo organizovať, tak to rob neoficiálne a zabezpeč si, aby tvoji hostia vždy tvrdili, že hrajú len s tvojím povolením a že ty s tým nič nemáš:)
mimotemynepoznám lepšiu hru ako je poker :)
RRRR4
07.05.10,10:29
Ďakujem. Je mi to viacmenej jasnejšie. Poker Texas Holdem bol zaradený medzi hazardné hry pod názvom kartové hry pokrového typu. Musel by sa teda zmeniť zákon. Znamená táto skutočnosť, že by mohol niekto zaradiť šach medzi hazardné hry, pod názvom hry šachového typu? Mohol by niekto reálne brániť šach na súde, že je to hra, ktorá vyýaduje zručnosť a vedomosti?
RRRR4
07.05.10,10:33
Prosím Vás mohlil by ste mi ešte vysvetliť, čo reálne hrozí fyzickej osobe prevádzkujúcej bar, ktorá usporiada poker turnaj? Všimol si si, že existuje možnosť usporiadať hru na reklamno propagačné účely? Mohla by to byť cesta ako uskutočniť turnaj ako fyzická osoba, ktorá chce propagovať nejaký produkt? A napíšte textu koľko chcete a koľko máte info. Mám neobmedzenú mailovú kapacitu.
miso2201
07.05.10,20:32
Za to ti (popri opletackam najroznejsieho druhu) hrozi z Trestneho zakona:

§ 230
Nepovolená prevádzka lotérií a iných podobných hier
(1) Kto bez povolenia prevádzkuje lotériu alebo inú podobnú hru, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

Na propagacne ucely nesmie ist o peniaze....
michala 1710
11.01.12,15:28
zdravim mam krcmu a chlapci tu chodia hrat kartovy poker, chcem sa opitat ci mozu hrat alebo nie keby prisla kontrola tak by som mohla dostat pokutu? dakujem
destiny999
14.01.12,01:09
ano teoreticky ano, pokial chces dodrziavat na 100% zakon, tak ak hraju o realne peniaze a nie o pol deci napr, tak porusuju zakon. Na druhej strane si neviem realne predstavit, ze niekto pride a zacne robit problemy.. Ked to pritiahnem trosku za vlasy, tak jedine nejaky "spolocensky unaveny" zamestnanec DU, ktory sa bude prave nachadzat v tej krcme a bude chciet byt dolezity.

Nas milovany minister Miklos chcel este nedavno na Slovensku zakazat skoro vsetok hazard online s vynimkou domacich stavkovych kacelarii, ktore si to vylobovali a zaplatili do spravneho vrecka. Na tuto novelu sa ale zniesla tak velka kritika z kazdej strany, ze sa nedostala ani do parlamentu.

"Novelu kritizovala Európska komisia, členské štáty EU, ministerka spravodlivosti Žitňanská, minister dopravy Figeľ, združenie podnikateľov a široká verejnosť"

link na cely clanok je tu: Novela zakona o hazardnych hrach nepresla (http://www.pokernazivo.com/ek-stopla-pripravovanu-cenzuru-hazardu-pokru-na-internete)