frndzalica
06.05.10,16:59
Dobry den.

Prosim vas o radu lebo mi hrozi, ze mi UPSVaR nevyplati prispevok na podnikanie (3900Eur).

O tyzden sa mam zastavit na UP podpisat dohodu a ziadost o vyplatenie prispevku, ktory mi schvalili. V ten den ma chcu vyradit s evidenicie a aby to bolo mozne, im musim doniest zvysne potvrdenia o prijme kedze som brigadoval na dohodu. Bral som len tolko robot, aby som neprekrocil povolenu ciastku. Zamestnavatelovi som aj povedal, ze robotu dalsiu na tento mesiac nevezmem, lebo nesmiem prekrocit sumu 136€.

Dnes som si bol vo firme po potvrdenia o prijme a nechapem ako je mozne ze v mesiaci marec som zarobil 190€ co je vylucene. Pravdepodobne mi roboty vykonane vo february hodili do marca. Tym mi spravili obrovske problemi, lebo odmietli mi dat potvrdenie na nizsiu sumu, lebo sumu 190€ uz nahlasili na Socialku a boja s problemov. Doteraz mi dlzia cez 150€ a v spomynanom mesiaci mi vyplatili len 83€. Donutil som ich aspon nech na potvdenie napisu ze mi vyplatili zo sumy 190€ len 83€.

Teraz fakt neviem co mam robit, lebo ak posudzuju kolko som zarobil a nie kolko mi vyplatili cize moj prijem tak ma vyradia a peniaze, ktore mi schvalil NEDOSTANEM!!! A 4 mes. trcania na sprostom UP kvoli dotacii boli zbytocne:-(
veronikasad
06.05.10,15:14
Úrad práce je prepojený so sociálnou poisťovňou a môže si kedykoľvek overiť príjem uvedený na mesačnom výkaze. Ak si už potvrdenie o príjme odovzdal na Úrade práce, žiadny zamestnanec firmy si nezoberie na zodpovednosť jeho opravu.

"Pravdepodobne mi roboty vykonane vo february hodili do marca." - tomuto nerozumiem - o výkon akej práce sa jedná ?
frndzalica
06.05.10,15:45
Úrad práce je prepojený so sociálnou poisťovňou a môže si kedykoľvek overiť príjem uvedený na mesačnom výkaze. Ak si už potvrdenie o príjme odovzdal na Úrade práce, žiadny zamestnanec firmy si nezoberie na zodpovednosť jeho opravu.

"Pravdepodobne mi roboty vykonane vo february hodili do marca." - tomuto nerozumiem - o výkon akej práce sa jedná ?

Jedna sa o rozne pomocne prace vzdy 8hod prac doba za 2,5€/hod cize 20€/den. Nikdy som nepracoval viac ako 5 dni za mesiac, cize sumy by mali byt do 100€. A kedze za februar som polda nich zarobil len 20€ a to som tiez pracoval 5 dni to volako presunuli alebo co neviem co porobili proste vykon prace asi 4dni posunuli o par dni cize do marca lebo ten mi vychadza ako by som robil 9 dni aj ked to presne nesedi.

Este som UP nic neodovzdal. Teda toto potvrdenie nie kde je suma prekrocena.

Jaj keby mi dali potvrdenie na nizsiu sumu Socialka to snad nebude porovnavat ci to sedi kedze z UP nedostavam absolutne nic ziadne peniaze este aj zdravotku mi plati stat kedze som externy student.