hromka
06.05.10,19:58
Ahojte poraďáci.
Vie mi niekto poradiť aký je rozdiel v povinnostiach SZČO neplatcu DPH registovaného podľa §7 a §7a


Za odpovede vopred vďaka.
martinez
06.05.10,18:36
Ahojte poraďáci.
Vie mi niekto poradiť aký je rozdiel v povinnostiach SZČO neplatcu DPH registovaného podľa §7 a §7a


Za odpovede vopred vďaka.

Ja si myslim, ze co sa tyka povinností nie je tam žiadny rozdiel. Obaja musia podať daňové priznanie, keď im vznike povinnosť platiť daň podľa §69 a obaja musia podať kvartalny suhrnny vykaz, keď dodali službu do ineho členského štátu.
ekopo
06.05.10,18:40
rozdiel?
napríklad taký že § 7 pojednáva o tovare a §7a o službách....

a

pri relevantných službách je povinnosť registrovať sa od prvého centu, pri tovare od sumy 13 941, 45 eura za rok
martinez
06.05.10,18:42
rozdiel?
napríklad taký že § 7 pojednáva o tovare a §7a o službách....

ale otazka znela, ze aky je rozdiel z pohladu povinnosti !!! cize ked je subjekt X zaregistrovany podla §7 a subjekt Y zaregistrovany podla §7a.... vyplyvaju im z rozdielnej registracie nejake rozdielne povinnosti ? Aspon tak som pochopil otazku...
ekopo
06.05.10,18:46
hromka
06.05.10,19:46
Doplnim dovod mojej otazky.

Rozbieham eshop s tovarom dovazanym z Anglicka a bolo mi poradene ist sa zaregistrovat podla §7, kedze ide o dovoz tovaru z ČŠ. No zial natrafila som asi na neodbornicku na DÚ, pretoze mi v ziadosti o registraciu vyslovene kazala vypisat §7a napriek tomu, ze som vyslovene hovorila, ze tovar budem iba dovazat.Dnes mi volali z DÚ, mam si ist prevziat registracnu kartu, pracovnicka hovorila o povinnosti registracie cez internet na DRSR a o mesacnom zasielani suhrnneho vykazu. Teraz neviem, ci sa da registracia este zmenit alebo az po roku.