mariott
06.05.10,22:07
Dobrý deň.
Chcem sa opytať ako je to z preradením na inú pozíciu z dovodu zmeny organizačnej štruktúry firmy a ako je to s platom.
Je to v podstate zrušenie pracovnej pozície a mal by som byť preradený na nižšiu pozíciu kde je samozrejme aj nižší základ.
Chobot
07.05.10,06:57
Dobrý deň.
Chcem sa opytať ako je to z preradením na inú pozíciu z dovodu zmeny organizačnej štruktúry firmy a ako je to s platom.
Je to v podstate zrušenie pracovnej pozície a mal by som byť preradený na nižšiu pozíciu kde je samozrejme aj nižší základ.

Buď budeš s preradením súhlasiť (aj s nižším platom), alebo pravdepodobne dostaneš výpoveď. Ale všetko je na dohode s nadriadenými. Ale bez tvojho súhlasu ťa nemôžu preradiť ani ti znížiť plat.
mariott
09.05.10,10:10
A ak nebudem súhlasiť s preradením, tak dostanem výpoveď aj s odstupným? Ak ano, kolko mesačné odstupné musím dostať po 7 rokoch?
Odstupné sa ráta z priemeru za nejaké obdobie z celkoveho platu alebo len zo základu bez odmien?
ivka70
09.05.10,10:23
A ak nebudem súhlasiť s preradením, tak dostanem výpoveď aj s odstupným? Ak ano, kolko mesačné odstupné musím dostať po 7 rokoch?
Odstupné sa ráta z priemeru za nejaké obdobie z celkoveho platu alebo len zo základu bez odmien?

Ano, aj s odstupnym, ktore je po odpracvoani viac ako 5 rokov 3 mesacne a pocita sa z priemernej mzdy za posledny stvrtrok pred vyplatenim.
mariott
09.05.10,12:00
A aj keď dostanem odstupné mám nárok na podporu v nezamestnanosti?
bea26
09.05.10,12:13
Áno, máš nárok na podporu v nezamestnanosti.
mariott
09.05.10,13:22
Ďakujem.

Ale mám ešte jeden problem.
Zároveň mám aj živnosť.
Pokial by som chcel poberať podporu, musím zrejme živnosť pozastaviť.
Xanti
09.05.10,14:37
Ďakujem.

Ale mám ešte jeden problem.
Zároveň mám aj živnosť.
Pokial by som chcel poberať podporu, musím zrejme živnosť pozastaviť.
No to určite musíš živnosť minimálne pozastaviť alebo zrušiť ak chceš poberať podporu v nezamestnanosti.
mariott
10.05.10,05:32
A ak dostanem dvojmesačnú výpovednú lehotu a budem chodiť ešte tie dva mesiace do práce dostanem po uplynutí lehoty ešte aj odstupné, alebo sa musím dohodnúť na ukončení prac. pomeru s odchodom "ihneď" ?