lbubo
06.05.10,22:14
Dobry den. Chcem sa opytat ako je to so zarukou, pokial budeme mat vlastny e shop, kde budeme sprostredkovavat predaj tovaru zakaznikovi, ktory bude posielany priamo zakaznikovi zo skladu zo zahranicia mimo EU. Viem ze pokial by sme mali tovar v SR tak je tam urcite zaruka 2roky, ale pokial to bude ako sprostredkovanie cez nas eshop posielane z krajiny mimo EU a nas partner ponuka zaruku len 1 rok...ako je to v tomto pripade? Neradi by sme mali nejake problemy.

Dakujem za vase odpovede
miso2201
06.05.10,21:50
Podstatne mas v tomto pripade kto bude inkasovat platbu. Ked budes platbu inkasovat ty, tak si ty predavajuci, a kedze mas sidlo v SR, tyka sa ta slovenska jurisdikcia... Neviem si predstavit "sprostredkovanie" na nejakom e-shope, asi to musis blizsie popisat...
camozzi
07.05.10,06:22
Podstatne mas v tomto pripade kto bude inkasovat platbu. Ked budes platbu inkasovat ty, tak si ty predavajuci, a kedze mas sidlo v SR, tyka sa ta slovenska jurisdikcia... Neviem si predstavit "sprostredkovanie" na nejakom e-shope, asi to musis blizsie popisat...
Jedna sa metodu predaja tkzv. drop shipping. Viac info TU (http://www.netshopper.cz/drop-shipping-e-shop-bez-starosti.aspx).
profesional
07.05.10,06:52
DROPSHIPPING JE V ROZPORE S PREDPISMI O DPH. JE TO VELMI RYCHLA CESTA AKO DOSTAT 8 AZ 12 BEZPODMIENECNE.
lbubo
07.05.10,08:34
kto mi potom vysvetli ako potom moze bezat shop primaceny.sk.....pripadne supermobily.sk? dokonca na tej druhej su dvojake ceny a tak isto ohladom na cenu aj zaruka...ako je to mozne??????
ide mi hlavne o tu zaruku.......hmmm...pokial je tovar v krajine mimo EU odkial bude zaslany kupujemu cez nas eshop rozbaleny-odskusany a opat zabaleny...jedna sa tym padom o tovar pouzity...a plati tam zaruka 12 mesiacov podla zakona???
vdaka za odpovede
Dáša_
07.05.10,09:12
DROPSHIPPING JE V ROZPORE S PREDPISMI O DPH. JE TO VELMI RYCHLA CESTA AKO DOSTAT 8 AZ 12 BEZPODMIENECNE.

Ja verím, že máš pravdu, ale prosím ťa, ktorým ustanoveniam zákona o DPH to odporuje? Až nemusím dlho hľadať.
miso2201
07.05.10,19:56
No v pripade ak sa jedna o ten DROPSHIPPING (co si teda neviem predstavit ze seriozny podnikatel by sa do takeho pustil, ale dobre) tak to tam mas jasne napisane na tom webe co si dal odkaz:

"Přijatou objednávku totiž zákazník hradí přímo vašemu dodavateli zboží (a nikoli vám) a dodavatel ji také kompletně vyřídí svým jménem a ze svého skladu."

Takze predavajuci je dodavatel, jemu ide uhrada, on nesie zaruku, tam podla mna nie je o com.

Akurat je to potom minimalne divne celkovo, lebo kto bude potom prevadzkovatelom obchodu? Tam su skor potom nejake rozpory s predpismi o zasielkovom predaji ;).

PROFESIONAL:
Preco by to odporovalo predpisom o DPH? Tam ide len o to ake papiere on dostane na to co mu ma ten dodavatel zaplatit. Tj nejaku proviziu, ktoru on bude asi fakturovat alebo co, neviem, nepoznam to... (BTW som ti dneska volal a cislo ktore si mi nechal v SS bolo vypnute...)
kath
27.06.10,17:35
Chcem sa poradiť ohľadom postupu, ktorý má s dropshippingom spoločné len to, že tovar posiela zákazníkovi priamo výrobca. S tovarom mu však pošle našu faktúru, aj platba od zákazníka ide priamo nám (nie priamo výrobcovi). Proste klasické fungovanie len s tým rozdielom, že tovar neposiela výrobca nám a my zákazníkovi, ale pošle to rovno zákazníkovi namiesto nás. Je takýto postup legálne v poriadku? Resp. dá sa to aj nejako zmluvne ošetriť (predovšetkým kvôli ochrane osobných údajov)? Prosím poraďte... :)
martinetto
28.06.10,11:15
Dobry den. Chcem sa opytat ako je to so zarukou, pokial budeme mat vlastny e shop, kde budeme sprostredkovavat predaj tovaru zakaznikovi, ktory bude posielany priamo zakaznikovi zo skladu zo zahranicia mimo EU. Viem ze pokial by sme mali tovar v SR tak je tam urcite zaruka 2roky, ale pokial to bude ako sprostredkovanie cez nas eshop posielane z krajiny mimo EU a nas partner ponuka zaruku len 1 rok...ako je to v tomto pripade? Neradi by sme mali nejake problemy.

Dakujem za vase odpovede

V ramci celej EU je povinna zaruka pre spotrebitela 24 mesiacov. No tebe ponukli zaruku 12 mesiacov - je to bezna vec, nakolko ty nie si spotrebitel, aj my sme riesili tuto vec ohladom zaruky na profesionalne naradie. Zial je na to potom na presvedceni predajcu ci poskytne "predlzenu" zaruku na 24 mesiacov - ak v produkty veri tak ju poskytne (nas pripad).