idaret
07.05.10,08:21
Dobry den
prosim Vas ak mi niekto viete poradit, ktora banka najlepsia a ma najnizsie poplatky? Lebo dnes ma ta moja blba poštová banka poriadne vytočila. Ako debil si vybram peniaze na pošte, kde vypisujem doklad,ze snad za to nebudu poplatky a oni mi strhli za to 1,36 €. Chcem zmenit učet a budem rada ak mi poradite lepšiu banku. Veľmi pekne ďakujem.
bobino38
07.05.10,06:50
...no základ je nevyberať priamo v banke...ale z bankomatu, no aj za to je poplatok, pokial nemáš nejaký balík sklužieb...tiež platený:-))
inajana
07.05.10,10:39
Mňa PB nasr..a, keď som len "kuk" - aký je stav účtu priamo v ich bankomate a hneď bol poplatok!
Zmenila som na VUB - ale tam sa tiež menili balíky - som zasa na tom istom (ide teraz akcia - 6 mesiacov vedenie účtu bez poplatku).
Všade to býva len o pekných rečiach na začiatku - na čo sa neopýtaš, to nepovedia - zobudíš sa len pri výpise ... Potom dajú vybrať z obmedzeného počtu výberov z bankomatu, platieb kartou atď ...

Pred časom reklamovala ČSOB vedenie účtu zadarmo - KTO MÁ PRAKTICKÉ SKÚSENOSTI ???

MIMO TÉMY:
Viete, že banky si sťahujú od menších obchodníkov (takých, čo majú málo bezhotovostných platieb cez terminál) urč. % zo sumy (tržby) zaplatenej kartou?
Toto už fakt nechápem - žiadny pohyb pri priehradke - zákazník si túto služby zaplatil v balíku služieb k účtu - A EŠTE AJ TAK RAZ naúčtujú to isté obchodníkovi ...
astensova
07.05.10,10:57
To je strašné nosíme im peniaze , z ktorých majú úroky a ešte im za to musíme platiť.
knoflikar
07.05.10,17:10
Kym budu ludia len frflat a dalej platit nic sa nezmeni.
Mam ucet v mBank 2,5 roka a za tu dobu som na poplatkoch nezaplatil ani cent.
anonym222
07.05.10,18:05
Dobry den
prosim Vas ak mi niekto viete poradit, ktora banka najlepsia a ma najnizsie poplatky? Lebo dnes ma ta moja blba poštová banka poriadne vytočila. Ako debil si vybram peniaze na pošte, kde vypisujem doklad,ze snad za to nebudu poplatky a oni mi strhli za to 1,36 €. Chcem zmenit učet a budem rada ak mi poradite lepšiu banku. Veľmi pekne ďakujem.
Mňa už poštová banka nasrala dostatočne tiež a ruším tam účet.
Ak si chceš vybrať, choď na: http://www.financnahitparada.sk/
tam si vyber najvhodnejší účet podľa svojich potrieb
frederyka
09.05.10,13:44
doplň si počet transakcii za mesiac: http://www.financnahitparada.sk/bezne-ucty
Jednorázových prevodov
Trvalých príkazov
Inkaso/SIPO
Platieb kartou
a určite si vyberieš najlepšiu banku, v ktorej budeš mať najnižšie poplatky ;)
inajana
09.05.10,18:15
frederyka - ok odkaz :-)
Neviem, prečo - nedá sa mi prideliť ti bod - tak len súhlas ...
frederyka
09.05.10,19:20
Poďakovanie si zaslúži anonym222, mám tento odkaz v záložkách a kým som ho v piatok pohľadala, bol vonku.
iv@n
09.05.10,19:42
na súkromné financie používam mbank.sk, účet tam mám od začiatku ako prišli na trh a za celú dobu som zaplatil pár centov za sms notifikáciu.
nevyhovie to každému, ale mne úplne stopercentne. tri výbery z bankomatu /akéhokoľvek/ mesačne zadarmo, všetky prevody zadarmo, platobná karta zadarmo, skrátka všetko čo bežne používam. prešiel som z tatrabanky, aj ked sa mi nechcelo meniť všetky pravidelné platby, dohnal ma k tomu až ročný výpis ked som videl, koľko som zaplatil na poplatkoch.
LukasAdame
10.05.10,08:28
Ak ti mozem poradit, ja mam velmi dobre skusenosti s CSOB.
Ak si tam nechas posielat plat, alebo vlozis min.500 vedenie uctu mas zdarma.
Ak si zaplatis za vedenie uctu mesacne okolo 3 eura(tuto sluzbu vyuzivam ja) neplatisza ziadne vklady, vybery, ci uz z bankomatov CSOB alebo inych bank.
Je to vyhodne, ja som spokojny.
frederyka
12.05.10,05:32
Ak ti mozem poradit, ja mam velmi dobre skusenosti s CSOB.
Ak si tam nechas posielat plat, alebo vlozis min.500 vedenie uctu mas zdarma.
Ak si zaplatis za vedenie uctu mesacne okolo 3 eura(tuto sluzbu vyuzivam ja) neplatisza ziadne vklady, vybery, ci uz z bankomatov CSOB alebo inych bank.
Je to vyhodne, ja som spokojny.
doplním ďalšiu podmienku - dodržať predpísaný zostatok na účte.
seat
12.05.10,11:09
možno by bolo treba spomenut ešte poplatok za informačné sms v CSOB ale 0,07 € tusim ale inak som u nich 5 rokov a nemal som ziadne problemy, ochota bola vzdy nemusel som cakat pol hodinu v rade ako napr. v SLSP, a mesacne ma za sms vyjde nejakych 0,7 € čo je v porovnaní z ostatnými väčšimy bankami urcite neporovnatelne menej
diablicaXYZ
12.05.10,12:55
Pridám sa do debaty. Ja mám osobný účet v SLSP a som s ním nadmieru spokojná. Je tam síce trošku vyšší meačný poplatok ale všetky služby sú v tom zarátané. Počet transakcíí je neobmedzený, neplatí sa ani ročný poplatok za platobnú kartu, čo veľa ľudí ani neregistruje že ho platí a navyše za každú platbu kartou mi banka vracia 0,5% naspäť. Teda čím viac platím tým mi viac vrátia a poplatok si tak dokážem znížiť mesačne aj o 2-3 €. Plus široká sieť bankomatov, IB a SMS zadarmo. S dlhým čakaním na pobočke skúsenosti nemám, nakoľko si všetko ohľadom účtu robím cez internet.
iv@n
12.05.10,19:22
za každú platbu kartou mi banka vracia 0,5% naspäť. Teda čím viac platím tým mi viac vrátia a poplatok si tak dokážem znížiť mesačne aj o 2-3 €.
1-2% z nákupu bežne vracajú brandované kreditky vydané a vedené ZDARMA /napríklad tesco, o2,../.

ja osobne na prepážke v banke nezvyknem vybavovať nič, za posledných 10 rokov asi 5x, z toho jeden krát som rušil účet :)
ak ti stačí 3x výber z ľubovolného bankomatu za mesiac a nepotrebuješ stále vkladať/vyberať hotovosť na prepážke, tak nevidím dôvod prečo nepoužívať mBank, kde nemusím striehnuť na nejaký zostatok, počet prevodov, výšku výplaty lebo je zadarmo za ľubovolných podmienok. zadara je vedenie účtu, vydanie karty, platba kartou, prevodné príkazy, skrátka všetko čo bežný účet má vedieť. nechápem prečo ľudia dobrovolne platia za účet pár eur mesačne, ked to môžu mať zadara.
anonym222
12.05.10,19:46
Pridám sa do debaty. Ja mám osobný účet v SLSP a som s ním nadmieru spokojná. Je tam síce trošku vyšší meačný poplatok ale všetky služby sú v tom zarátané. Počet transakcíí je neobmedzený, neplatí sa ani ročný poplatok za platobnú kartu, čo veľa ľudí ani neregistruje že ho platí a navyše za každú platbu kartou mi banka vracia 0,5% naspäť. Teda čím viac platím tým mi viac vrátia a poplatok si tak dokážem znížiť mesačne aj o 2-3 €. Plus široká sieť bankomatov, IB a SMS zadarmo. S dlhým čakaním na pobočke skúsenosti nemám, nakoľko si všetko ohľadom účtu robím cez internet.
Ja som zase napr. v SLSP už veľmi dávno zrušil účet pre obrovské problémy, ktoré som s nimi mal a nikdy v živote si tam už účet neotvorím, ani nikto z mojej rodiny. Teraz mám v TB účet, za ktorý neplatím ani cent a mám v ňom kartu, IB, SMS notifikáciu, neobmedzený počet akýchkoľvek transakcií, výberov z ich bankomatov a platieb terminálom. Stačí mať u nich nejakú dostatočnú sumu peňazí na akomkoľvek účte. Ináč je cena tohto balíka pri min. 10 platbách terminálom polovičná.

Ono je ťažko radiť ktorá banka je najlepšia ak neviem aké má kto potreby.
Niekomu stačí to inému ono. Ak som si napr. na http://www.financnahitparada.sk/ zmenil trochu podmienky, poradie vhodnosti sa mi riadne zamiešalo a niektoré bankové produkty sa riadne prepadli. Treba si naozaj vybrať podľa toho čo kto potrebuje, pripadne si vyskúšať zopár variant.
stanco007
13.05.10,04:24
Kym budu ludia len frflat a dalej platit nic sa nezmeni.
Mam ucet v mBank 2,5 roka a za tu dobu som na poplatkoch nezaplatil ani cent.
To vobec neplatis ani za vedenie uctu a ani napr za vybery z bankomatu? A maju vobec oni svoje bankomaty?
pwerka
13.05.10,05:02
To vobec neplatis ani za vedenie uctu a ani napr za vybery z bankomatu? A maju vobec oni svoje bankomaty?
neplatis nic. uz ti to tu pisali vyssie
3 vybery z bankomatu mesacne mas zadarmo a bankomaty svoje nemaju. vyberas z ktoreho chces. je to uplne jedno
dalid
13.05.10,06:16
anonym22 - ja som zas zdrhol z TB do SLSP. Pred zavedeni novych balikov vTB to boli nehorazne poplatky za vedenie uctu.... (ale hlavny dovod zmeny banky bolo nieco ine) Najviac to naskakovalo na pohyboch na ucte.. Co z toho, ze platbu kartou som mal zadarmo, ked si TB zapocitala pohyb na ucte... V tom case dala SLSP na trh balicek za 5 Euro a zakratko nato podobny balicek uviedla aj TB...
iv@n
13.05.10,10:18
To vobec neplatis ani za vedenie uctu a ani napr za vybery z bankomatu? A maju vobec oni svoje bankomaty?
už je to tu napísané v tomto vlákne minimálne 2x.

Všetky nasledujúce operácie sú bez poplatku:


zriadenie, vedenie a zrušenie účtu



mesačný elektronický výpis



vydanie a obnova platobnej karty VISA Classic (http://www.porada.sk/individualni/mkarty/debetne/mkonto/index.html)



3 výbery mesačne z ľubovoľného bankomatu na Slovensku
neobmedzený počet bezplatných výberov hotovosti z bankomatov v zahraničí



platby kartou na Slovensku i v zahraničí



zadanie, zmena a zrušenie trvalých príkazov prostredníctvom Internet Bankingu



realizácia trvalého príkazu



zadanie, zmena, zrušenie inkasného vzťahu prostredníctvom Internet Bankingu



pripísanie došlej platby



jednorazové tuzemské prevody



zmena denného a mesačného limitu platobnej karty prostredníctvom Internet Bankingu



blokovanie karty prostredníctvom Internet Bankingu



zrušenie platobnej karty


http://www.mbank.sk/individualni/mkonto/#tabs=6
knoflikar
13.05.10,14:53
este aj kreditka -tiez zadarmo