janina028
19.10.05,18:31
Dobrý večer,

chcela by som sa s Vami poradiť a zároveň upozorniť na jednu "zaujímavú vec". Dnes som bola zaniesť na DÚ Prehľad... za moju kamarátku, ktorej vypomáham posledné 2 mesiace s účtovnou a mzdovou agendou. Predtým jej to robila jedna známa. Ešte by som mala napísať, že pred mesiacom dostala kamoška výzvu z DÚ, že nemá odovzdané hlásenie za minulý rok. Medzitým ako sme ho vyplnili a zaniesli , volala pani z DÚ, že v počítači ho má, ale fyzicky nie, tak, že ho máme doniesť ešte raz, čo sme aj spravili. Keď som tam dnes bola, dozvedela som sa, že hlásenie je zaevidované až s tým neskorším dátumom (čiže pokuta) a že prehľady nie sú vôbec ani za minulý rok a ani za tento. Hneď sme volali mojej predchodkini a tá nám povedala, že to všetko odovzdala, ale bohužiaľ nechceli jej to potvrdiť, lebo DÚ to nepotvrdzuje. Tak teraz vôbec neviem, čo ideme robiť. Takže, keď pôjdete niečo zaniesť na DÚ, dajte si všetko potvrdiť, lebo sa Vám môže stať niečo podobné. Ak mi vie niekto poradiť, tak prosím poraďte.

Ďakujem moc moc moc.

Janka
DanielaSL
19.10.05,17:50
Máš pravdu , aj mne odmietli potvrdiť. Odvtedy im všetko posielam doporučene.
Paula
19.10.05,17:57
Máš pravdu , aj mne odmietli potvrdiť. Odvtedy im všetko posielam doporučene.To nepotvrdenie je smutné.V KE by vám nielen prehľad potvrdili v každej podateľni na daň.úradoch . Často ma napadne, že na základe podacieho lístka vlastne nikomu nedokážem (ani DÚ, ani poisťovni...), čo som v obálke poslala.
Katija
19.10.05,18:27
Hneď sme volali mojej predchodkini a tá nám povedala, že to všetko odovzdala, ale bohužiaľ nechceli jej to potvrdiť, lebo DÚ to nepotvrdzuje.
Janka Tak toto počujem prvý raz. A ktorý daňový úrad to bol? Chodím po DÚ už pekných pár rokov. Kadečo som tam zažila, ale nikdy sa mi nestalo, že by mi odmietli potvrdiť, to čo odo mňa prevzali. A keby sa to stalo, tak im nič nenechám. Ja by som to v takom prípade poslala doručenkou do rúk príslušného vedúceho a ešte by som sa sťažovala. Úradníci, nie len na DÚ, aj inde už veľa krát postrácali agendu. Niekedy sa priznali čo sa im stalo, ale zažila som aj to, že poslali výzvu, kde sa vyhrážali pokutou a keď som príšla s potvrdenou kópiou, tak sa priznali a ospravedlnili a nakoniec pekne poprosili, aby som im vyrobila stratený dokument ešte raz. Samozrejme s pôvodným dátumom prevzatia. Žial ja ti neviem nič lepšie poradiť, jedine ísť za tou daňovníčkou, čo to mala v počítači a dohodnúť sa s ňou. Ak je slušná tak ti pomôže. Držím palce.
janina028
19.10.05,18:40
Tak toto počujem prvý raz. A ktorý daňový úrad to bol? Chodím po DÚ už pekných pár rokov. Kadečo som tam zažila, ale nikdy sa mi nestalo, že by mi odmietli potvrdiť, to čo odo mňa prevzali. A keby sa to stalo, tak im nič nenechám. Ja by som to v takom prípade poslala doručenkou do rúk príslušného vedúceho a ešte by som sa sťažovala. Úradníci, nie len na DÚ, aj inde už veľa krát postrácali agendu. Niekedy sa priznali čo sa im stalo, ale zažila som aj to, že poslali výzvu, kde sa vyhrážali pokutou a keď som príšla s potvdenou kópiou, tak sa priznali a ospravedlnili a nakoniec pekne poprosili, aby som im vyrobila sratený dokument ešte raz. Samozrejme s pôvodným dátumom prevzatia. Žial ja ti neviem nič lepšie poradiť, jedine ísť za tou daňovníčkou, čo to mala v počítači a dohodnúť sa s ňou. Ak je slušná tak ti pomôže. Držím palce.
Je to DÚ v Martine a zjavne nie jediný, podľa ďalších príspevkov. Určite za daňovníčkou pôjdem, nejako sa to predsa musí vyriešiť, teda dúfam. Ďakujem za radu.
emily
19.10.05,18:47
U nás bez problémov potvrdzujú...
ajobs
19.10.05,19:33
To nepotvrdenie je smutné.V KE by vám nielen prehľad potvrdili v každej podateľni na daň.úradoch . Často ma napadne, že na základe podacieho lístka vlastne nikomu nedokážem (ani DÚ, ani poisťovni...), čo som v obálke poslala.
Tak ako píše Paula, v KE všetko potvrdzujú, samozrejme !
DanielaSL
19.10.05,19:47
To nepotvrdenie je smutné.V KE by vám nielen prehľad potvrdili v každej podateľni na daň.úradoch . Často ma napadne, že na základe podacieho lístka vlastne nikomu nedokážem (ani DÚ, ani poisťovni...), čo som v obálke poslala. Pauli raz som osobne odniesla prehľad na DÚ , pravdaže s kópiou - vždy si ich robím - rovno na sekretariát a sama pani riaditeľka mi povedala , že toto(kópiu) sem nosiť nemusíte , my to nepotvrdzujeme , u nás sa nič nestratí.
ajobs
19.10.05,19:50
To kde tak robia !!!????
Daska
20.10.05,05:18
Aj mne sa uz stalo ze stratili papier na DU, bolo to odhlasenie stareho auta, v liste sme ziadali o preuctovanie cestnej dane na nove auto, toto nam nastastie pisomne potvrdili, ale o 2 roky nam prisla pokuta za nezaplatenie cestnej dane na stare auto. Tak som tam bola a povedala im, ze je auto odhlasene, tak aka cestna dan, alebo nebodaj pokuta. Vyvalila na mna ociska, ze ona to auto odhlasene nema, tak som jej doniesta doklad, ktory poslali, ze vyhovuju ziadosti a dan prevedu na nove auto. Ani sa neospravedlinila, ze sa vyhrazala milionovou pokutou . Uzas tieto urady...
Ajuška
20.10.05,05:28
... Často ma napadne, že na základe podacieho lístka vlastne nikomu nedokážem (ani DÚ, ani poisťovni...), čo som v obálke poslala.
...tu sa dá spoľahnúť len na precíznu evidenciu došlej pošty /kde obzvlášť doporučená zásielka by mala byť zaevidovaná aj s podacím číslom a stručnou poznámkou o obsahu zásielky/ v príslušnej inštitúcii...
Velettka
20.10.05,07:25
Nám tiež na DU v Humennom prestali potvrdzovat, tazke odnasam osobne a nemam potvrdenie o tom, ze mi to prevzali... Jak toto citam, asi to zacnem posielat doporucene :o(((
Katija
20.10.05,09:05
Nám tiež na DU v Humennom prestali potvrdzovat, tazke odnasam osobne a nemam potvrdenie o tom, ze mi to prevzali... Jak toto citam, asi to zacnem posielat doporucene :o(((
Priznávam sa, že som šokovaná. To je zlý sen, čo tu píšete. Prečo ? Veď to je ich povinnosť. Neviem na čo iné by tak podateľne mali slúžiť. A to sa nikto z Vás, čo sa Vám to stalo, ešte nikde nesťažoval?
Ingrid G.
20.10.05,09:09
So všetkým súhlasím. Ja nosím nejaký ten rok doklady do inštitúcií v Bratislave a ešte sa mi nikde nestalo, že by mi automaticky nepotvrdili prevzatie. Veď je to ich povinnosť. Skúste si predstaviť, že by sme si my svoju prácu vykonávali len podľa nálady !!!
4326
20.10.05,09:10
Ja to robím tam, že si v počitači napíšem potvrdenie o odovzdaní či už prehľadu alebo daňového priznania a na Du predložím na opečiatkovanie. Nemam s tym problem, vždy mi to opečiatkujú. Mam napísané čo podávam a dátum prevzatia DU na ich pečiatke + podpis.
Janka6685
20.10.05,10:15
Nosím prehľady na DÚ Košice 1 a vždy mi potvrdia kópiu. Dokonca sa mi stalo, že prvýkrát som kópiu nemala, tak mam pracovníčka DÚ upozornila, že potrebujem mať od nich potvrdenú kópiu. Takže v tomto tam problém nie je (narozdiel od toho, že tá istá pani mi povedala, že daň zo záv. činnosti za zamestnancov mám platiť štvrťročne pred podaním prehľadu:eek: ).
Kristína
21.10.05,13:54
Prvý raz čosi také počujem. U nás v ZH potvrdujú.
emily
21.10.05,14:59
Aj mne dnes v PO bez problémov potvrdili. Čo už všetci na hlavu popodali? :eek:
tamara
21.10.05,15:03
Ja to robím tam, že si v počitači napíšem potvrdenie o odovzdaní či už prehľadu alebo daňového priznania a na Du predložím na opečiatkovanie. Nemam s tym problem, vždy mi to opečiatkujú. Mam napísané čo podávam a dátum prevzatia DU na ich pečiatke + podpis.
suhlasim, istý čas som pracovala v tejto neoblubenej institucii a pri odovzdavaní tlaciv sme mohli potvrdzovat iba sprievodné listy, kopie v ziadnom pripade.....a vzhladom k tomu, ze viem ako to tam chodi,by som tam tlačivo bez potvrdenia o prevzati nikdy nenechala...
DanielaSL
22.10.05,19:24
Tamara nerobila si ty u nás? Tak čo tu čítam všade bez problémov potvrdia kópie , ale u nás kópiu nie , len taký sprievodný list....
Jana2004
23.10.05,10:29
Aj ja spolu s podanou DPH nesiem sprievodný list, na ktorom mám napísané: DU...potvrzuje prijatie riadneho daňového priznania k DPH za firmu....obdobie...
Oddôvodnenie nepotvrdenia kópie je šalamúnske: na kópii nemusím mať údaje zhodné s originálom a ona nie je od toho, aby mi kontrolovala každú položku. Takže podľa nich by sme vlastne mohli vytvoriť rozdielne DPH a mohli by sme sa obhajovať tým, že sme im dali presne tú, čo máme od nich potvrdenú.
Paula
23.10.05,10:41
Aj ja spolu s podanou DPH nesiem sprievodný list, na ktorom mám napísané: DU...potvrzuje prijatie riadneho daňového priznania k DPH za firmu....obdobie...
Oddôvodnenie nepotvrdenia kópie je šalamúnske: na kópii nemusím mať údaje zhodné s originálom a ona nie je od toho, aby mi kontrolovala každú položku. Takže podľa nich by sme vlastne mohli vytvoriť rozdielne DPH a mohli by sme sa obhajovať tým, že sme im dali presne tú, čo máme od nich potvrdenú.Potvrdením sprievodného listu veru nepotvrdia správnosť DP :) . Ja mám skúsenosť, že si pred potvrdením pozrú, resp. porovnajú obe strany priznania...či súhlasí originál s kópiou.
lydinka
27.01.06,19:58
Ja si všetko čo nesiem na DU nosim dvojmo, jedno pre nich, druhe pre mna a dam si to opečiatkovať s datumom, robia to v pohode
brm
28.01.06,07:49
agentúra JPP hlási, že aj bratislavské daňové úrady začínajú blbnúť a nepotvrdzovať...takže asi to bude vírus šírený z centra...asi by sa zišlo opáčiť drsr a spýtať sa na predpis, ktorý to zakazuje....
Janka6685
31.01.06,09:11
Včera na Daňovom úrade Košice 1 mi v pohode potvrdili. Takže tu vírus ešte neprenikol.:D
dana9
31.01.06,09:22
Podľa môjho názoru je len na dobrej vôli konkrétneho úradníka, či Vám potvrdí prevzatie dokladov, keď to ale neurobí, tak by vás mal nasmerovať na podateľňu, ktorá je povinná prevzatie potvrdiť.
ZuzanaA
31.01.06,09:28
Ja si všetko čo nesiem na DU nosim dvojmo, jedno pre nich, druhe pre mna a dam si to opečiatkovať s datumom, robia to v pohode

U nás v PP DÚ len potvrdí, že prevzal príslušné priznanie, nie jeho kópiu. Majú na to dokonca svoje "tlačivo" (ktoré väčšinou nie je k dispozícii v podateľni) takže som si ho prefotila a používam ho. Sú na ňom snáď všetky priznania,hlásenie atď. čo sa odovdzávajú na DÚ a oni len odkškrtnú príslušnú kolonku.
ajobs
31.01.06,09:28
Podľa môjho názoru je len na dobrej vôli konkrétneho úradníka, či Vám potvrdí prevzatie dokladov, keď to ale neurobí, tak by vás mal nasmerovať na podateľňu, ktorá je povinná prevzatie potvrdiť.

Slovo "podateľňa" je odvodená od slova "podávať", čiže tam by sa mali realizovať všetky podania, a samozrejme aj potvrdenia o podaní.:)
Janka6685
31.01.06,09:31
Slovo "podateľňa" je odvodená od slova "podávať", čiže tam by sa mali realizovať všetky podania, a samozrejme aj potvrdenia o podaní.:)

Áno, keď vieš, že máš všetko v najlepšom poriadku. Keď som na nejaký úrad niesla tlačivá prvý krát, tak som radšej zašla do príslušných dverí a pracovníčky ma usmernili, ak som mala nejakú chybu. Niektoré ochotne, iné menej...
ajobs
31.01.06,09:32
Áno, keď vieš, že máš všetko v najlepšom poriadku. Keď som na nejaký úrad niesla tlačivá prvý krát, tak som radšej zašla do príslušných dverí a pracovníčky ma usmernili, ak som mala nejakú chybu. Niektoré ochotne, iné menej...

Janka, potom máš šťastie na ochotné pracovníčky, ja veľmi na nich šťastie nemám.:eek: :mee:
Janka6685
31.01.06,09:37
Janka, potom máš šťastie na ochotné pracovníčky, ja veľmi na nich šťastie nemám.:eek: :mee:

Na sociálke sú ochotné, na zdravotke tiež, ale na daňovom aj keď pomôžu, tak sa tvária, že zjedli všetku múdrosť sveta a ja som ten najhlúpejší človek, akého kedy videli.
Kristína
31.01.06,09:51
Veru ani ja nemám problémy s potvrdením prehľadu. A je to čerstvý poznatok zo včera.
M3G
11.02.06,19:37
Keď už takto daňový úrad voči Vám, mali by ste vymysleť nejakú habaďúru na daňový úrad.

Myslím si, že pri toľkých nepodaných prehľadoch a hláseniach Vás čaká dosť mastná pokuta, odhadom tak nad 10000 Sk. Keď už nevymyslíte nič iné, dajte si urobiť pečiatku podateľne a orazte si to sami a potom im pošlite kópie, s tým, že čo chcejú od Vás, keď to máte orazené, nech si tam spravia poriadok.

To hore nemá byť nejaký návod, iba som si robil srandu...
:) :) :) :) , takže aby ste ma nebrali vážne !!!

Ešte doplním:
Predchodkyňa si vymyslela peknú výhovorku, keby sa priznala a povedala, že prehľady nepodala a basta, určite by ste od nej nič nevymohli, však ani nemáte zmluvu o vedení účtovníctva...