zuzanadomareal
07.05.10,11:12
Dobrý deň, rada by som provítala pomoc pri vysvetleni:
1. kto môže pracovať na dohodu o vykonaní prác za akých podmienok, môže napr aj človek evidovaný na UP? ak áno je to nejak ohraničené? napr. časom alebo sumou odplaty?
2. vyplíva mi zo zákona za týchto pracovníkov niečo odvádzať?
3 som povinna niekam niekomu oznamovať že takýchto zamestnancov mám?
4. ak uzavreme, takúto dohou a pracovník, nemá za to odmenu lebo nič nepredal alebo neurobil sprostredkovanú službu?
ďakujem
Zuzana
VERONIKA6
07.05.10,09:26
Dobrý deň, rada by som provítala pomoc pri vysvetleni:
1. kto môže pracovať na dohodu o vykonaní prác za akých podmienok, môže napr aj človek evidovaný na UP? ak áno je to nejak ohraničené? napr. časom alebo sumou odplaty?
2. vyplíva mi zo zákona za týchto pracovníkov niečo odvádzať?
3 som povinna niekam niekomu oznamovať že takýchto zamestnancov mám?
4. ak uzavreme, takúto dohou a pracovník, nemá za to odmenu lebo nič nepredal alebo neurobil sprostredkovanú službu?
ďakujem
Zuzana

Na dohodu môžu zarobiť max. 136,38 €, aby ich nevyradili z evidencie, ak zarobia viac, budú vyradení, počet hodín nie je obmedzený pre úrad práce, avšak obmedzený je Zákonníkom práce

DoPČ - max. 10 hodín týždenne
DoVP - max. 350 hodín ročne

Pracovníka pracujúceho na dohodu musíte prihlásiť pred začiatkom výkonu práce RLFO a taktiež ukončenie. Odvody platí iba zamestnávateľ a to úrazové poistenie 0,8% a garančné 0,25%. Samozrejme sa zárobok zdaňuje 19% sadzbou. Pokiaľ takýto zamestnanec podpíše vyhlásenie
k dani, uplatňuje sa mu odpočítateľná položka.