astensova
07.05.10,12:50
Dostala som krásnu koženú bundu ale je trocha pokrčená. Nesmie sa žehliť a tak sa chcem spýtať či máte nejakú dobrú domácku radu ako ju vyhladiť. Bola by som rada ak by sa na porade písali aj take domáce rady, ktoré by človek nemusel hladať všelikade na internete i keď som už nejaké našla aj na porade a moc pomohli. Dúfam, že nebudete zazlievať založenie novej témy Ďakujem.
Laco-monter
07.05.10,11:07
parou , keď zmäkne, napnúť do požadovaného tvaru a nechať dosušiť v prievane.
astensova
07.05.10,11:13
Už som nad tým uvažovala len sa bojím aby nezostali na koži fľaky
Laco-monter
07.05.10,11:15
neboj sa zotrieš ich nejakou mastnejšou handrou.
buchač
07.05.10,11:22
Ošetrovanie kožených výrobkov:

V zásade sa koža čistí len čistou vodou a špongiou, prípadne jemnou kefkou. V prípade hrubého znečistenia je možné použiť špeciálne mydlo na kožu.

V žiadnom prípadne nepoužívať bežné čistiace prostriedky!

Po umytí je potrebné nechať kožené výrobky pozvoľna vyschnúť bez priameho dosahu slnečných lúčov a iných tepelných zdrojov.
Po každom väčšom umytí je potrebné kožu namastiť špeciálnym tukom na kožu, resp. balzamom, ktorý sa u nás osvedčil v praxi.
Balzam nie je taký mastný a udržuje kožu pružnú a jemnú a nezanecháva mastný film na povrchu. V mastení treba dodržiavať zásadu menej je viac, pretože nadbytočný tuk upcháva póry a znemožňuje priepustnosť vzduchu.
Kožené výrobky je dobre z času na čas prípravkom, ktorý zabraňuje preniknutiu vody cez kožu a v menej výdatnom daždi môžete ostať suchý.

Viac ....

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=o%C5%A1etrenie+ko%C5%BEenej+bundy&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8