Ivet17
07.05.10,15:45
Ahojte poradaci. snažila som surfovat pomedzi informacie, ale aj ked som stravila za PC dost casu,-nenasla som to co som hladala.
Manžel pracuje v jednej firme 8rokov.doteraz mal plat 300€ a od noveho roku 370€ v hrubom.
Chcel by dat vypoved a isť na živnost. Ale najprv by potreboval dotaciu od UP. Viete mi poradit -ked on da vypoved dohodou-bude mat narok na podporu? a z jeho mzdy kolko asi? A ake su podmienky na dosiahnutie dotacie z UP? Bola som aj na stranke upsvar a nenasla som tam nic konkretne.keby ste ma aspon vedeli nasmerovat na spravny link.
dakujem vam velmi pekne
ivka70
07.05.10,14:05
Dovod ukoncenia PP nema vplyv na narok na podporu.
podpora je 50% z priemernej mesacnej hrubej mzdy za posledne 3 roky.
Narok na dotaciu bude mat az po 3 mesiacoch evidencie na UP. Musi vytvorit podnikatelsky plan, absolvovat nejake skolenia a musi sa trafit do zivnosti, na ktoru sa prispevok dava.
Treba si ten krok velmi dobre premysliet.
Ivet17
07.05.10,15:27
dakujem velmi pekne za rychlu odpoved.pomohla...
Dantess
07.05.10,15:45
Treba ale počítať s tým, že reálne to trvá tak 6-8 mesiacov, kým sa to všetko vybaví. Je to ohromná birokracia a naťahovačka. 3mesaice treba byť prihlásený + chodiť na kurz. Následne sa robí test (po uplynutí 3 mesiacov) teda na test sa môže čakať cca. mesiac. Potom po teste sa zíde komisia na ktorú treba čakať tiež zhruba mesiac. Následne je vyplácanie peňazí. Podľa zákonu na to majú mesiac. Takže tam treba počítať s veľkým časovým posunom.