Tartarus
07.05.10,16:32
Dobrý deň

Chcel by som si zo známim otvoriť kaviareň v Košiciach miesto už máme vyhliadnute za finančne výhodných podmienok no chýba aám kapitál ,neviete nám poradiť nejaké fondy alebo príspevky na podnikanie ? A čo potrebujeme aby sme danny príspevok dostali?


:) za odpovede vopred ďakujem
profesional
07.05.10,14:47
Ak ste neboli do teraz nezamestnani, tak ani od UPSVaR nic nedostanete.
Obavam sa ze pojde o tak maly podnik ze o eurofondoch rozmyslat nema zmysel.

Takze jedine riesenie, aj ked to nie je dotacia ani prispevok, je uver od Slovenskej zarucnej a rozvojovej banky.
Tartarus
07.05.10,17:14
No tak zadlžovať sa nechceme takže asi budeme musieť ziskať kapital inou cestou. Na rozbehnutie by nám stačilo 5000 Eur čo nie je nejaka veľká suma, ale momentalne ňou nedisponujeme.Neviete nám poradiť nejakú firmu alebo organizáciu čo podporuje podnikateľske nápady po ich zhodnotení a po dohodnutí si nejakeho podielu vo firme alebo iným spôsobom splatenia zainvestovanej sumy + úroky?Možno sa to nezdá ale zárobky su slušné chcely by sme tam podávať (alko,nealko,vodné fajky,a drobné občerstvenie). Takýchto čajovní je v košiciach viac no mi máme pár dobrých vylepšovákov + tabak do vodných fajok ktory inde nenájdu
buchač
07.05.10,18:23
Dobrý deň

Chcel by som si zo známim otvoriť kaviareň v Košiciach miesto už máme vyhliadnute za finančne výhodných podmienok no chýba aám kapitál ,neviete nám poradiť nejaké fondy alebo príspevky na podnikanie ? A čo potrebujeme aby sme danny príspevok dostali?


:) za odpovede vopred ďakujem

...otvor , otvor ......

Prídem si po ....oné ...príspevok , neboj ;):---:D:D:D...každý mesiac , pravidelne ...:cool:
Alebo niekto druhý ...:rolleyes:
miso2201
07.05.10,20:17
Nechcem mudrovat - ALE:

ad1 - robit nejaku cajovnu s tabakom a vodnym fajkami a neviem cim by si si mal asi 5x rozmysliet ci ma zmysel. budu ti tam chodit dredaci co presedia pri jednom caji cely vecer, vies... nic proti stylu, kazdy ma nejaky, ale ako, podnik ti neuzivia. a dojde ich 5, daju si 5 cajov za EUR 0,30 + vodnu fajku (neviem co to stoji) za napr EUR 3,00 a presedia tam 4 hodiny, vies... pri tomto potrebujes bud alkohol na tony alebo kavu s vysokymi obratkami. kaviaren sa ti oplati zalozit v business centre, kde mozes dat vysoku cenu, kazdy si tu kavu da a presedi pri nej 30-40min na stretnuti.

ad2 - vybavit komplet podnik za EUR 5000,00 si neviem predstavit. aj ked by si hned zobral kavovar do prenajmu, kde mas tovar? kde mas nabytok? kde mas zalohu za najom? do podniku musis na zaciatku kupit LEN tovar za viac ako EUR 5000,00 ked ti ma zarabat. a to sme sa este nebavili o rezerve, tu si sprav rovno aspon na 6 mesiacov kompletne naklady na prevadzku vratane vyplat, inak velmi rychlo zavres...
Tartarus
08.05.10,06:36
Tak ked ste už niekedy boli v takejto čajovni tak viete že su tam všeliake skupiny ľudí len nie takzvaný dredáci ja takéto podniky navštevujem a vidím tam vysokoškolákov,stredoškolákov a iných normálnych ľudi ktory si chcu pokojne posedieť pri poháriku alebo vodnej fajke vekovo sa to tam pohybuje medzi 17-35 rokov. Napriklad pred čajovňou AHL stoja veľke rady ľudi ktory čakajú pokiaľ sa uvoľní miesto, a pritom ten bar ma v Košiciach najdrašiu vodnu fajku 5 Eur a alkohol je tam drahý ,celý priestor ma najviac 40 m2 možno ani toľko nie a aj tak maju stale plno a tak isto sa darí aj v Letom Svetom , Smallvile .Dobbrej Čajovni atď.
miso2201
08.05.10,09:12
Pozri - moja obyvacka ma viacej ako 40m2, ale dobre. Presne si to vystihol - chodia tam stredockolaci, vysokoskolaci atd. A to je presne to co ty neporebujes, ti povacsinou nemaju peniaze, sorry, tak to je. Takych ludi ti tam musi prist 500 za vecer aby to bolo zaujimave a musis vyberat vstupne - typu na diskoteke. Mozes tomu verit alebo nemusis, uvidis sam. Viem o com hovorim, podnikal som v gastronomii, bud si nechaj podarit, alebo nie. Rozmyslaj, kolko mas priemernu trzbu na tom tabaku? Nech tam mas 5 stolov po 4 ludia. Ked ich budes mat aj plne, otocia sa ti mozno 2x za vecer. Cez den je to mrtve. Kazdy stol si da 1x tabak za 5eur + 4x caj za 1eur = tj 9 eur. Krat 5 stolov mas 45 krat dve otocky za vecer = 90 eur trzba. Krat 25 dni v mesiaci mas cca 2200 eur mesacne trzbu. Ked aj zaratas ze nieco spravis cez den, mas max 3000 eur mesacnu trzbu. Nech mas naklady na predany tovar 30% v priemere, takze 1000eur ti ide hned dole za tovar. 700eur najom povedzme + 300eur energie. Dalsich 1000eur dole. Ostava ti 1000eur na vyplaty, dane a vsetko ostatne... Zaplatis niekomu 400eur na ruku vyplatu, potrebujes 2 ludi. 800eur dole (a to nehovorime o tom ze budes porusovat zakon a neplatit odvody). Ostane ti 200eur pre teba...
BLINDSIDE
08.05.10,16:12
este by som dal nainstalovat hlasice poziaru a vybavil to nehorlavým materiálom, pokial nepoznáš chlapcov z Tahanoviec :) Predsa, keď ono sa to zvykne často zapaľovať...
Tartarus
09.05.10,07:13
No tak ma to logiku ale už som bezradný chcem začať podnikať ale zatial sa mi všetky veci ukázali ako nevýhodne a ty vypaľnici alebo čo su to za ľudia to je pri takýchto podnikoch tiež problémom takže ak máte nápad v akej sfére je výhodne podnikať bez potreby veľkeho počiatočného kapitalu tak mi prosim poradte. A ešte sa chcem opýtať či je podnikanie na vlastnú päsť lepšie ako niečo začať z viacerími lebo ja tam vidim pozitíva aj negatíva u tej spolupráce.
miso2201
09.05.10,08:32
V prvom rade si poloz otazku ci mas na to aby si isiel podnikat. Kazdy si mysli ze na to ma, vela ludi sa myli. Uvedom si tiez, ze na to aby si zacinal z nuly potrebujes kapital, a nie maly. Nie je to len o tom kolko musis niekam vrazit na to aby si to otvoril, ide o to kolko musis mat rezervu na to aby si prezil dokym to zacne zarabat. Potrebujes mat ASPON 500eur pre seba na mesiac, aby si prezil, zaplatil si telefon, cigarety alebo co uz (ked predpokladame ze byvas u rodicov, ked nie, tak samozrejme viac). Inak stratis motivaciu a zacnes robit nespravne rozhodnutia. A to potrebujes na povedzme 10 mesiacov. Co je taky, velmi skrateny cas na to kym by si mohol na comkolvek zacat zarabat. To same o sebe mas 5000eur. A to len na to aby si "neumrel od hladu".

Z nuly sa ti oplati zacinat s niecim co mozes robit popri inej praci z ktorej zijes. Online shop, webdesign, zakladanie sro a podobne veci, proste, veci ktore mozes robit popri robote. Od 8 do 5 v robote, od piatej do 12tej na vlastnom. A ked uvidis ze sa to niekam hybe, mozes dat vypoved a osamostatnit sa... Zalezi na tom co vies robit.
miso2201
09.05.10,08:38
A k tomu ci sam alebo viaceri: Zavisi na tom s kym. Ber to tak, ja som roky robil s chalanom ktoreho poznam 20 rokov. A pohadali sme sa na zivot a na smrt a teraz keby som ho stretol tak mu strelim do hlavy lebo ma obral o 100tis EUR. A robim doteraz s chalanom s ktorym som spravil prvu SROcku po tom co sme sa poznali dva tyzdne, a je to v pohode, uz zopar rokov. Ked zacinas, zacinaj sam, ked sa naucis, mozes sa spajat s inymi. Moj nazor. Co si vybudujes sam, za to si zodpovedny len ty, to ostane len tebe.

A s tymi vypalnikmi to tiez neber tak tragicky, rok 95 uz bol, dneska to uz nie je take. Dobre poistenie a slusna SBS ti vyriesia vsetky problemy.
Tina štúdio
21.03.13,19:16
Pri zakladaní kaviarne je dobre myslieť aj na strategické partnerstvá. Napríklad dodávateľ kávy (http://www.coffeegroup.sk/) môže prenajať za slušných podmienik kávovary. Pri tých pálkach pri zakladaní podniku sa oplatí nad tým uvažovať a naozaj dobre vyberať... treba rozumne investovať a všetko si prepočítať.
arizona
21.03.13,19:21
Pri zakladaní kaviarne je dobre myslieť aj na strategické partnerstvá. Napríklad dodávateľ kávy (http://www.coffeegroup.sk/) môže prenajať za slušných podmienik kávovary. Pri tých pálkach pri zakladaní podniku sa oplatí nad tým uvažovať a naozaj dobre vyberať... treba rozumne investovať a všetko si prepočítať.
Na co otvaras stare,neaktualne temy?
Reklamy si davaj na inzertne portaly :mad: