milka1619
07.05.10,17:10
Dobrý deň. Prosím o radu tých, ktorí vysielajú zamestnancov do zahraničia a s podobným problémom sa už stretli: sme firma (ADZ) vysielame zamestnancov do ČR, kde pracujú na základe ZoD, aj ako agentúrni zamestnanci. Mzdu a CN vyplácame na Slovensku.Zamestnanci si uplatnili vo firme DB. Môže im firma mesačne uplatňovať DB na deti? V dostupnej literatúre ktorú mám vo firme, som nič nenašla. Dala som aj dotaz na DR, ale doposiaľ som žiadnu odpoveď nedostala. Ďakujem.
milka1619
10.05.10,03:34
Nevie nikto poradiť?
Tweety
10.05.10,04:34
Dobrý deň. Prosím o radu tých, ktorí vysielajú zamestnancov do zahraničia a s podobným problémom sa už stretli: sme firma (ADZ) vysielame zamestnancov do ČR, kde pracujú na základe ZoD, aj ako agentúrni zamestnanci. Mzdu a CN vyplácame na Slovensku.Zamestnanci si uplatnili vo firme DB. Môže im firma mesačne uplatňovať DB na deti? V dostupnej literatúre ktorú mám vo firme, som nič nenašla. Dala som aj dotaz na DR, ale doposiaľ som žiadnu odpoveď nedostala. Ďakujem.
Áno, samozrejme.
milka1619
10.05.10,07:02
Po nahliadnutí do faktúr za práce zo staršieho obdobia som zistila, že zamestnancom vyslaným do ČR bola zrážaná daň v ČR. Mzdu sme vyplácali v SR a DBonus. Neviem či postup bol správny.
milka1619
11.05.10,07:42
Nemá ešte niekto podobné skúsenosti s vysielaním zamestnancov? Ďakujem.
milka1619
14.05.10,05:58
Poradí ešte niekto? Ja nemám vo firme žiadnu literatúru okolo tejto problematiky.