Donda
19.10.05,19:06
Prosím Vás, poradíte mi s problémom, keď je nad bytom v paneláku komín, ktorý má na streche domu z boku dvierka (vraj pre prípad kontroly?), kde sústavne kondenzuje para (myslím tým v tej skrinke s dvierkami) a ztekajúca voda preteká do bytu. Kto to môže vyriešiť a ako? Kominár, murári? Je to v Blave. Za dobré rady vopred ďakujem!
Donda
20.10.05,16:45
Haló, haló! Neviete mi poradiť? Začnú daždivé dni a bude nám kvapkať do postele!
danielko
20.10.05,20:02
My sme mali podobný prípad, ale v rodinnom dome, takisto takmer na streche dochádzalo stále ku kondenzácii pary a následné kvapkanie, išlo to na nervy. Ja som si zavolala odborníka na komíny, ktorý mi poradil vyvložkovanie komína. Dali sme si osadiť nerezovú vložku do komína, teraz cca 2 týždne kúrime, zatiaľ je stena suchá, uvidíme, čo bude ďalej. Nie som síce odborník, ale odporúčam kontaktovať kominára alebo odborníka, ktorý sa zaoberá konštrukciou komínov, vložkovaním a pod. Odborník Vám musí zhodnotiť materiál, z ktorého je komín postavený, vek materiálu a pod. "veci". Nám konkrétne pomohlo spomínané vložkovanie.