bobotova
07.05.10,19:31
Dobrý večer,

ak som registrovaná k DPH podľa §7a , tak daňové priznanie k podávam mesačne alebo štvrťročne? Na školení nemenovanej metodičky k DPH mi osobne tá metodička povedala, že štvrťročne, a ja v dobrej viere, že mám rozum od odborníčky som nešla na zákon, tak som podala priznanie za štvrťrok a dnes mi volali z daňového, že ma musia sankcionovať, pretože som mala podávať mesačné priznania. Čo mi poradíte?
martinez
07.05.10,20:43
Dobrý večer,

ak som registrovaná k DPH podľa §7a , tak daňové priznanie k podávam mesačne alebo štvrťročne? Na školení nemenovanej metodičky k DPH mi osobne tá metodička povedala, že štvrťročne, a ja v dobrej viere, že mám rozum od odborníčky som nešla na zákon, tak som podala priznanie za štvrťrok a dnes mi volali z daňového, že ma musia sankcionovať, pretože som mala podávať mesačné priznania. Čo mi poradíte?

Metodicka myslela, ze ked si registrovana podla §7a, mas podavat kvartalne suhrnny vykaz ! ale nie danove priznanie...

§80,3: Súhrnný výkaz je povinná podať aj zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a za každý kalendárny štvrťrok, v ktorom dodala službu podľa odseku 1 písm. d).

Danove priznanie podavas vzdy do 25 dni nasledujuceho mesiaca, ako ti vznikla danova povinnost z nadobudnutia sluzby podla §69.

§78,3: "Ak osobe, ktorá nie je platiteľom, vznikne povinnosť platiť daň (§ 69), je táto osoba povinná podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikla daňová povinnosť, a v tej istej lehote zaplatiť daň s výnimkou podľa odseku 4."

Ak ti danova povinnost podla §69 nevznikla, nepodavas danove priznanie
bobotova
08.05.10,07:41
Ďakujem.