bonboncek
07.05.10,23:01
Ahojjj.. ja by som chcela poprosit o radu... moj znamy lezal tri mesiace v nemocnici.. a zatial este nechodi vobec... chcu ho z nemocnice previest domov a potrebuje invalidny vozik, na docasne pouzivanie, kym nebude chodit.... ja som pocula ze vraj z poistovne prepozicavaju, nevie niekto ako to chodi v takych veciach???? dakujem vopred....:)
zdenka131
08.05.10,04:22
Želám pekný deň.

Všetky potrebné informácie o zapožičaní invalidného vozíka poskytne známemu príslušná zdravotná poisťovňa.

Sú aj rôzne požičovne, kde sa dá za symbolickú sumu vozík požičať. Prostredníctvom internetu sa ich dá vyhľadať veľké množstvo.
Valcake
08.05.10,19:48
Zdravím,
áno je pravda, že poisťovne prepožičiavajú invalidné vozíky. Aspoň tak to bolo u poisťovni Dôvera. Predpísať, alebo doporučenie mohol dať len rehabilitačný lekár, alebo ortopéd. Na základe toho v poisťovni ho zabezpečili. Mohol byť stiahnutý od niekoho, kto ho už nepotreboval, alebo aj nový. Veľa šťastia!
uct2007
09.05.10,06:56
Aj vo VšZP prepožičiavajú vozíky - viem to, lebo sme ho potrebovali pre dcérku, keď nám prestala chodiť. Vozík jej predpísal jej neurológ, ale museli sme dosť dlho naň čakať. Chvalabohu potom neskôr začala chodiť, tak sme ho už aj vrátili do VšZP. Prajem veľa šťastia !
janka51
09.05.10,07:29
Ak ortoped alebo neurolog dá súhlas tak zapožičia aj VšZP pre krátkodobo nechodiaceho, ale pre dlhodobo môže aj predpísať len háčik je v tom že trva to veľmi dlho kým vozík dostaneš.
majkaaa
09.05.10,07:41
Ja ked som si zlomila nohu, tak stacilo len potvrdenie, ze potrebujem docasne vozik. Oni maju nejake sklady kde maju opotrebovane voziky a z poistovne sa to da. Ale osobne viem, ze aj nejake zvazy poziciavaju voziky za symbolicke ceny a tam to je rychlo a bez problemov.
58vlasta
09.05.10,12:42
Hlavne by si mal vybaviť nejaké liečenie, dobré sú kúpele Kováčová.
frederyka
09.05.10,13:24
Ahojjj.. ja by som chcela poprosit o radu... moj znamy lezal tri mesiace v nemocnici.. a zatial este nechodi vobec... chcu ho z nemocnice previest domov a potrebuje invalidny vozik, na docasne pouzivanie, kym nebude chodit.... ja som pocula ze vraj z poistovne prepozicavaju, nevie niekto ako to chodi v takych veciach???? dakujem vopred....:)

http://www.hospic-slnecnica.sk/?page_id=6.....keby si nemohla čakať na vozík od poisťovne
Heni
09.05.10,14:18
ešte sa informujte aj priamo na oddelení, z ktorého ju budú prepúšťať...
moju mamku ked prepúšťali domov, tak na prvé týždne jej zapožičali aj priamo z neurológie vozík, ktorý sme mali na preklenutie nevyhnutného obdobia...