janamat
08.05.10,12:07
Chcem si dať namontovať plastové okná. Má niekto skúsenosti s fi EUROJORDAN ? Prípadne, akú fi zvoliť? Bývam v paneláku. Ďakujem
L3nin
09.05.10,10:47
eurojordan sú poliaci, najprv si rozmysli koľko chceš investovať do okien a potom aký profil
gray
15.06.10,08:26
Pred rokom som riesil podobny problem. Rad sa podelim o vlastne skusenosti. Cely proces som rozdelil na 2 casti - najprv okna v 4 izbach, potom zburanie a vystavba balkonovej steny a vymena dveri a okna. Zo cca 40 ponuk, ktore som dostal cez portal s dopytmy, som sa rozhodol pre 2 rozlicnych dodavatelov. Hladal som vysoku kvalitu za optimalnu cenu.
Tak ze na zaklade technickych informacii a ohlasov na webe, som sa rozhodol pre 2 zname spolocnosti. Teraz mozem ich porovnat.

1. Slovaktual. Velmi kvalitne vyrobky. Vsetko sa vyraba centralizovane na 1 velkej fabrike na Slovensku. A je to aj vidiet na kvalite. Najkvalitnejsie plastove okna ktore som zatial mohol vidiet. Ale... Montazna firma - oficialny diler, ktory nasu objednavku realizoval, sa pokusil podstrcit nam 1 okno stare zo skladu - upne ine ake sme objednali, nejaky stary lacny model, od casu zlte tesnenia, stary profil, sedela len vonkajsia velkost - ta v panelakoch je standardna... Len cistou nahodou som to vsimol - ked sa na jedno okno nedali namontovat standardne zaluzie, aj to len tak ze som porovnal drobne detaile na oknach v 2 izbach. Chybu priznali, o par hodin okno vymenili (vybrali a namontovali nove - doviezli to ktore aj malo byt). Montaznici sa vobec netrapili s kvalitou montaze, zanechali kopu spiny, vyliali vodu na drevenu podlahu (to som vsimol az neskor, ked po nich upratal).

2. Kalipso. Vraj mat poriadne okno... Ceny podobne ako Slovaktual. Kvalita a vybavenie vyrobkov su vsak podstatne nizsie. Ale zato velmi kvalitne vykonane murarske prace, omietka, montaz - uplne vsetko. Naozaj profesionalna montaz. Boli velmi ochotni a nezanechali ziadne nasledky.

Tak ze mame 2 klucove faktory: 1) vyrobca/model okien; 2) montazna firma.
Laco-monter
15.06.10,09:07
Teda takého zákaznika ako "gray" neprajem žiadnej firme....
gray
15.06.10,09:48
No teda, nechcel som nikoho urazit, ak niekto ma zamer oklamat zakaznika, alebo vyuzit jeho neznalost alebo neskusenost... neodporucam. Co tak cestnost a zodpovednost ??? Za doplatok alebo len pre znamych ?
Aj preto je Porada, aby sa skusenosti vymenali...
marleau
17.06.10,06:31
ja používam plastové okná aj do zahraničných stavieb,ktoré realizujem,ale mojim kritériom je,že chcem vidieť výrobu.ja nechcem okno od predajcu,ale ako stavebná firma od výrobcu.a v žiadnom prípade nechcem poľského.mám skúsenosť s tým,že slovenský výrobca použil poľské okná,pretože boli pre neho lacnejšie,ako ich vyrobiť.a na cenu sa pozerám cez okuliare kvality.veľmi kvalitné a veľmi lacné - také okná neexistujú.
Laco-monter
17.06.10,19:40
ja používam plastové okná aj do zahraničných stavieb,ktoré realizujem,ale mojim kritériom je,že chcem vidieť výrobu.ja nechcem okno od predajcu,ale ako stavebná firma od výrobcu.a v žiadnom prípade nechcem poľského.mám skúsenosť s tým,že slovenský výrobca použil poľské okná,pretože boli pre neho lacnejšie,ako ich vyrobiť.a na cenu sa pozerám cez okuliare kvality.veľmi kvalitné a veľmi lacné - také okná neexistujú.

Zaleží od náročnosti zákaznika a technického stavu budovy.

Napr. aj tie najhoršie a najlacnejšie plastové okná sú rádovo o niekoĺko tried vždy LEPŠIE ako staré prehnité a červotočmi rozožrané, 50 ročné drevené okná,ktoré netesnia tak či tak, alebo su nedajbože vyhotovené ako jednovrstvové, to znamená, že je to len 1 sklo v 1-om ráme napr. na verande.

Pri oknách nie je ani tak doležitá značka plast.profilu ako DOSLEDNOSŤ , PRESNOSŤ a kvalita MONTÁŽE.

Aj to najšpičkovejšie okno bude uplne nanič ak bude krivo osadené /DO VRTULE/, že sa nebude dať otvoriť a po otvorení zase zatvoriť.
kubalala
20.07.10,17:44
Zdravim, tiez osadzam plastove okna, najprv k polskym oknam. To som tu uz pocul nadavat casto na ne. Skutocnost je taka, ze su dobre aj zle firmy, ci tu, ci v polsku. Ak montujem polsky aluplast s kovanim roto, viem ze to okno je kvalitne a bude kvalitne. Presne tak kvalitne, ako od Slovaktualu, ktorremu tu robi niekto bohovu reklamu. Slovaktual ma taky isty profil ako ina polska, ci slovenka firma, take iste kovanie, sklo. Dokaze byt tak isto korektna, presna. Podporujem slovenske vyrobky. Ale ked mi slovaktual ponukol okna za 76 OOO sk, a polska firma za 43 OOO, tak som nechcel uverit, tak ako vy vsetci. To nieje mozne. Ale bolo to tak, skutocne perfektne namakane okna za tu cenu.
Dneska to uz nekupite, kurz je omnoho horsi ako pre rokom ci viac. Ale aj tak su firmy, pre ktore som pracoval, co dodavaju stale polske okna, s mensou marzou co kedysi, stale vsak o par percent s cenami nizsie. Je uz na cloveku ci si kupi spominane kvalitne okna za 76 000, alebo ine kvalitne z inej krajiny za 60 000, a za 16 000 pojde napriklad s rodinou na dovolenku. Nadavat na polsku nekvalitu je uz dost otrepane, lebo je to obrovska krajina nabita firma rozneho druhu, roznej kvality. My slovaci najradsej ideme do polska na trhy na nakup, kde normalny poliak nepojde, lebo vie, ze sa tam predava polsky odpad, a potom nadavame a placeme a myslime si, ze okno od riadnej polskej firmy je ako topanka z polskeho trhu, co nema zaruku. Ludia zamyslite sa kto va tu dava kliny do hlavy. Riadne sa mylite
trisestri
30.09.10,17:33
aké sú skusenosti z výmenou okien,ušetrili ste na vykurovaní,ak ano kolko asi percent? Vraj úspora nie je vždy pravidlom,ak nejde o súbežne zateplenie aj budov,nielen okien,sme rohový byt na 1 poschodí,okna sa chystám postuone vymenit,ale spravca sa nechysta zateplovat bytovku ktorá je asi tak dvacatročná.
Drahomir22
12.05.11,12:36
Dávajte si pozor na firmu Fenstra, s r.o....sú to podvodníci a robia nekvalitnú robotu... Ten istý si už založil novú firmu BestFenster-Sk, s r.o., lebo už má Fenstra zlé meno na trhu, tak aby mohol pokračovať s čistým štítom pod iným názvom firmy...
elm
25.11.11,17:12
Milý drahomír22,
chcem Vás požiadať, aby ste nekazili meno mojej firmy, lebo nemáte ani tušenie, prečo som ju zakladal. V žiadnom prípade nešlo o zlé meno firmy Fenstra, s.r.o., ale nezhody v smerovaní firmy Fenstra, s.r.o.. So spoluzakladateľom sme si časom prestali rozumieť a firmu sme odpredali. V súčasnosti každý podnikáme podľa vlastných predstáv. Žiaľ o tom, že ma niekto nazýva podvodníkom, som sa dozvedel od zákazníka, ktorý mi dal link na túto diskusiu. A týmto prosím aj prípadných záujemcov o naše produkty, aby ten nezmyselný príspevok ignorovali. Mimochodom pán drahomír22, ak máte so mnou problémy, môžete ma kontaktovať na telefónnom čísle : 0907 491 066. S pozdravom, Konateľ spoločnosti BestFenster – SK, s.r.o.