dilla
09.05.10,10:24
Zdravím,

momentálne riešim problém predaja tovaru k naším susedom do CR.
Hlavným problémom je platba. Rozmýšlal som nad takýmito alternatívami

1/ Platba na účet v nejakej českej banke
To sa mi zdá zložité z legislativneho hladiska resp. vedenia v účtovníctve a organizácie financí
Zákaznici z CR asi neocenia žiadosť o bankový prevod do slovenskej banky.
Sú zo 5-10 eurové náklady naviac.

2/ Dobierka do CR
Hladal som nejakú kuriersku službu, ktorá by vedela doručovať tovar do CR na dobierku a peniaze posielat na účet do SR. No nič som nenašiel.
Neviete, či existuje takáto služba?
Myslím, že tu by vzniklo riziko neprebrania.

3/ Platba na účet paypay.com
Prímať platby na paypay a potom si ich preposielať na účet do slovenskej banky.
Problém je tiež ako si daný kvázi účet viesť v účtovníctve ...

Rozmýšlal som nad paypalom alebo platbu kreditnými kartami ale to vyhovuje možno 15-35% zákaznikom.

Poradíte mi prosím, ako najjednoduchšie vyriešiť tento problém?
Ja by som privítal alternatívu číslo 2
a to Dobierka, kurierskou službou a platba na môj účet do SR

Vopred ďakujem za Vaše rady
miso2201
09.05.10,09:26
Ahoj,

GLS by taku sluzbu mala poskytovat pokial viem....
padro
09.05.10,09:45
neviem ako si hladal ale dobierku umoznuju vsetci kurieri, takze je toho vela, problem vobec nie je v dobierke ale v cene za dopravu+dobierkovy priplatok, ked si tu cenu zistis tak ta prejde chut na posielanie do ciech. Ja som to zaviedol tak ze platia kartou a posiela sa potom kurierom Ten expres. ... obcas nejaka objednavka z CR pride, ale je to strasne malo. Bohuzial tie naklady na dopravu su strasne vysoke, takze aj ked je cesky trh zaujimavy je v tom velke obmedzenie.
dilla
09.05.10,10:44
Dobierku do CR poskytuje veľa spoločností ale je potrebné mať účet v nejakej českej banke.

Neviete o nejakej, ktorá túto službu poskytuje a prebedie peniaze na účet v SR?

GLS tam je potrebné mať tiež účet v čb
padro
09.05.10,10:57
priznam sa ze ja som tu dobierku hned vylucil, ale neviem preco by to podmienovali ceskym uctom, kedze ty to posielas cez slovensku spolocnost,... co viem urcite tak ak to posles cez UPS tak to pojde vlastne cez spolocnost IN time(osobne odskusane), a nepotrebujes zjadny cesky ucet,... to s tym ceskym uctom sa mi nezda.
kurier sk
20.09.10,16:43
zdravim,
pokial viem dobierky do CR vie robit In Time, v spolupraci s SPS (UPS-ka).
www.intime.sk, www.sps-sro.sk
staci mat zakaznicke cislo, ucet v slovenskej banke a ide to...
s pozdravom
trnava@sps-sro.sk





Dobierku do CR poskytuje veľa spoločností ale je potrebné mať účet v nejakej českej banke.

Neviete o nejakej, ktorá túto službu poskytuje a prebedie peniaze na účet v SR?

GLS tam je potrebné mať tiež účet v čb
camozzi
20.09.10,21:22
priznam sa ze ja som tu dobierku hned vylucil, ale neviem preco by to podmienovali ceskym uctom, kedze ty to posielas cez slovensku spolocnost,... co viem urcite tak ak to posles cez UPS tak to pojde vlastne cez spolocnost IN time(osobne odskusane), a nepotrebujes zjadny cesky ucet,... to s tym ceskym uctom sa mi nezda.

Cesky ucet chce DPD aj GLS. Ostatne spolocnosti neviem, lebo objednavok z Ciech je ako safranu. Na cesky trh by bolo asi najlepsie mat priamo pobocku v CZ a zmluvy s CZ dodavatelmi a zastupcami znaciek. Slovenske ceny v CZ vela vody nenamutia. Opacne to paradoxne funguje viac.
zubro85
21.09.10,07:36
my mame ucet vo FIO - vedenie zdarma, prevody medzi cz a sk zdarma len je tam trosku horsi kurz ako pri ostatnych bankach (aspon pri Tatrabanke) takze sa to pri sume cca 1300 EUR vyrovna aj s poplatkami 10 EUR za prevod.

ucet sa da zalozit len osobne na pobocke (ZA, BA, KE) a pri pravnickej osobe treba výpis z obchodného registra, tusim 8€, je to na pockanie

inak na prevody do cz je lacna aj csob

my na zasielky do cz pouzivame www.sdssk.sk ale tam treba na dobierky tiez cz ucet.

jedina spolocnost o ktorej viem ze jej netreba cesky ucet na dobierky do cz je UPS ako uz bolo spomenute..
kurier sk
21.09.10,19:04
caute,
preprava vramci sr - www.sps-sro.sk
preprava do cr, ale aj hu - www.intime.sk

vzdy staci iba sk ucet v sk banke, a daju sa dohodnut aj indi-vindy ceny.
aj slov. posta s cenami do cz moze ostat v zavese... :)
ostatni ziadaju cz ucet v cz banke, takze su dost mimo hry...

blizsie info mozete volat 0904 708 771
pekny den
matus-x1
24.09.10,09:03
Posielam balíky do ČR. Na Slovenskú adresu pošlete v rôznych intervaloch zásielku a ja už jednotlivé balíky rozošlem z Českej pošty.

Viac info na www.postagent.sk