peter548
09.05.10,13:29
Zdravím.

Chcem kúpiť webdizajn od súkromnej osoby. Potrebujem kúpu ošetriť zmluvou, aby daný dizajn patril výlučne mne, respektíve prešiel do môjho výlučného vlastníctva. Hľadal som na google ale neúspešne.
Pokiaľ niekto má vzor na danú zmluvu alebo link vopred ďakujem.
miso2201
09.05.10,11:42
Zmluva o dielo s dovetkom ze to predava vyhradne tebe.

On ti ten design de facto nemoze predat kedze je to vysledok tvorivej cinnosti autora a autorske prava su neprevoditelne. Moze ti len poskytnut vyhradnu licenciu na ich pouzivanie. Preto nemozes mat zmluvu o predaji designu.
peter548
09.05.10,12:07
Zmluva o dielo s dovetkom ze to predava vyhradne tebe.

On ti ten design de facto nemoze predat kedze je to vysledok tvorivej cinnosti autora a autorske prava su neprevoditelne. Moze ti len poskytnut vyhradnu licenciu na ich pouzivanie. Preto nemozes mat zmluvu o predaji designu.


Ak mám záujem daný dizajn použiť aj na iný projekt s úpravami, treba to zakotviť do zmluvy?

Ďakujem
miso2201
09.05.10,12:12
Urcite. Sprav si s nim autorsku zmluvu, tu si mozes dat aj do nakladov, tam ti udeli vyhradne pravo na narabanie s vysledkom tej autorskej cinnosti a moze ti dam udelit aj suhlas na akekolvek pouzitie. Tym si chraneny. Ak chces taku zmluvu tak daj vediet, dam ti vzor...
Onko
09.05.10,12:14
Ak mám záujem daný dizajn použiť aj na iný projekt s úpravami, treba to zakotviť do zmluvy?

Ďakujem

Určite, ja mám v zmluve takýto článok:

III.
Spôsob a rozsah použitia diela

1. Na základe tejto Zmluvy udeľuje Poskytovateľ Nadobúdateľovi súhlas na použitie Diela a to najmä na:

a) vyhotovenie rozmnoženiny Diela,
b) verejné rozširovanie Diela a/alebo jeho rozmnoženiny predajom alebo inou formou prevodu vlastníckeho práva,
c) verejné rozširovanie originálu Diela, jeho záznamu alebo rozmnoženín predajom alebo inou formou prevodu vlastníckeho práva,
d) zaradenie Diela do súborného diela,
e) verejné vystavenie Diela,
f) verejné vykonanie Diela,
g) verejný prenos Diela.
h) sprístupňovanie Diela verejnosti.

2. Poskytovateľ poskytuje Nadobúdateľovi Licenciu na neobmedzené časové obdobie. Udelená Licencia je výhradná a právo nadobúdateľa udeliť licenciu tretej osobe nie je dotknuté. Licencia sa udeľuje vo vzťahu k Dielu ako celku ako aj k akejkoľvek jeho časti bez teritoriálneho obmedzenia.
peter548
09.05.10,12:16
Urcite. Sprav si s nim autorsku zmluvu, tu si mozes dat aj do nakladov, tam ti udeli vyhradne pravo na narabanie s vysledkom tej autorskej cinnosti a moze ti dam udelit aj suhlas na akekolvek pouzitie. Tym si chraneny. Ak chces taku zmluvu tak daj vediet, dam ti vzor...



Poprosil by som ten vzor.
Ďakujem.
miso2201
09.05.10,12:19
Určite, ja mám v zmluve takýto článok:

III.
Spôsob a rozsah použitia diela

1. Na základe tejto Zmluvy udeľuje Poskytovateľ Nadobúdateľovi súhlas na použitie Diela a to najmä na:

a) vyhotovenie rozmnoženiny Diela,
b) verejné rozširovanie Diela a/alebo jeho rozmnoženiny predajom alebo inou formou prevodu vlastníckeho práva,
c) verejné rozširovanie originálu Diela, jeho záznamu alebo rozmnoženín predajom alebo inou formou prevodu vlastníckeho práva,
d) zaradenie Diela do súborného diela,
e) verejné vystavenie Diela,
f) verejné vykonanie Diela,
g) verejný prenos Diela.
h) sprístupňovanie Diela verejnosti.

2. Poskytovateľ poskytuje Nadobúdateľovi Licenciu na neobmedzené časové obdobie. Udelená Licencia je výhradná a právo nadobúdateľa udeliť licenciu tretej osobe nie je dotknuté. Licencia sa udeľuje vo vzťahu k Dielu ako celku ako aj k akejkoľvek jeho časti bez teritoriálneho obmedzenia.

Presne viem z ktoreho vzoru si to zobral, aj ja som to odtial bral na jednu vec. Len DE FACTO ti tam neudeluje suhlas na zmeny a vyrobu odvodenych diel atd, vies... A stale mu patri ochrana podla autorskeho zakona. (realne, neviem si predstavit kto by sa tym zaoberal, ale ked chce mat Peter548 istotu....
miso2201
09.05.10,12:23
Nech sa ti paci...
peter548
09.05.10,12:29
Ďakujem za rady a vzor.
Reálne teda nieje možnosť získať dielo aj s autorskými právami do výlučného vlastníctva. To je škoda. Dúfam, že dobre zostavená zmluva podľa vzoru vyššie zabráni tomu aby som našiel ten istý dizajn o pár mesiacov na inej stránke.
Ďakujem za Vaše rady a názory.
miso2201
09.05.10,12:33
To je presne to - mozes ziskat dielo, ale nie autorske prava k nemu. Tie patria vzdy len autorovi.

Nemas zac, vela zdaru.
bruccio
05.07.10,06:21
mne by sa tiez zisiel taky vzor na zmluzvu,, da sa poslat na moj mail? velka vdaka