gongo
09.05.10,17:02
Zdravím všetkých poraďákov!

Chcel by som predať auto na ktorom mám diaľničnú známku až do konca tohto roka a chcem sa spýtať, že či sa nejako tá známka nedá prehlásiť na nové auto. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Neviete mi poradiť?
Martin Mocko
09.05.10,15:22
misoft
09.05.10,15:46
Niekedy sa tomu vraví kalkulované straty :D:D. S tým treba rátať.
Martin Mocko
09.05.10,15:54
Niekedy sa tomu vraví kalkulované straty :D:D. S tým treba rátať.

:D Náklady obetovaných príležitostí...
Keď som prečítal túto otázku..hneď ma napadla Imrova hláška z posledného Paneláku "Keď natankujem nádrž, zaplatím poistku a kúpim diaľničnú známku, zdvojnásobím hodnotu otcovho auta.."
Danielle369
09.05.10,15:54
Zuuzaaa
13.05.10,14:36
v servise, kde menia čelné sklá, to vedia zlepiť a potom nalepiť na nové sklo :P
mlisa
14.05.10,07:50
v servise, kde menia čelné sklá, to vedia zlepiť a potom nalepiť na nové sklo :P

:eek: akurat ze ten servis to robi nelegalne...
jajko50
14.05.10,08:15
:eek: akurat ze ten servis to robi nelegalne...

vraví o tom dáky predpis, že je to nelegálne?. Prečo by som si nemohol zakúpenú známku prelepiť na nové sklo ak sa mi napr rozbije vo febr.?
Zuuzaaa
14.05.10,08:15
Nehovorím, že je to legálne, ale je to asi jediný spôsob.. gongo musí známku pri predaji obetovať...
mlisa
14.05.10,08:22
vraví o tom dáky predpis, že je to nelegálne?. Prečo by som si nemohol zakúpenú známku prelepiť na nové sklo ak sa mi napr rozbije vo febr.?

cislo predpisu neviem, ale slusny servis ti pri vymene celneho skla povie, ze znamku nemozes prelepit na nove sklo (btw, je to aj dost namahave, ved ta znamka je perforovana, mam problem zoskrabat ju pocastiach, nieto este v celku :rolleyes:). Samozrejme nebudes kupovat novu, ale Narodna dialnicna spolocnost ti zasle dalsiu na zaklade potvrdenia servisu o vymene celneho skla).

Btw, prelepenie pri predaji je uplne irelevantne, ved ti nebude sediet SPZ na kontrolnom ustrizku...

http://www.ndsas.sk/vymena-dialnicnych-nalepiek/10794s
Zuuzaaa
14.05.10,08:35
Počas jedného mesiaca mi 2x menili čelné sklo - nikto odo mňa nepýtal kontrolný ústrižok a známka bola vždy neporušene nalepená na skle :-)

Inak nepoznám nikoho, kto píše ŠPZ na ústrižok. A pri predaji auta do iného okresu (zmena ŠPZ), je známka aj tak nepoužiteľná.. No a keď je novému kupujúcemu k ničomu, bola by škoda neskúsiť ju zlepiť. či? :-)
mlisa
14.05.10,08:43
Počas jedného mesiaca mi 2x menili čelné sklo - nikto odo mňa nepýtal kontrolný ústrižok a známka bola vždy neporušene nalepená na skle :-)

Inak nepoznám nikoho, kto píše ŠPZ na ústrižok. A pri predaji auta do iného okresu (zmena ŠPZ), je známka aj tak nepoužiteľná.. No a keď je novému kupujúcemu k ničomu, bola by škoda neskúsiť ju zlepiť. či? :-)

nehovorim ze sa to nerobi, hovorim ze to nie je v sulade s predpismi :-)

mimotemymozme sa zoznamit, ja si SPZ na ustrizok pisem vzdy ;) Z
namka je platna az napisanim SPZ, neviem si predstavit ze ju tam budem rychlo dopisovat ked ma zastavia policajti...
Zuuzaaa
14.05.10,08:56
mimotemy však času dosť, keď kontrolujú známky, väčšinou majú odstavených viacej áut. a keby som nestihla, tak zablikám očami (v tomto máme výhodu :))

a je pekné, že ešte niekto v tomto štáte robí to, čo sa má ;)
Ice dive
14.05.10,09:49
Počas jedného mesiaca mi 2x menili čelné sklo - nikto odo mňa nepýtal kontrolný ústrižok a známka bola vždy neporušene nalepená na skle :-)

Inak nepoznám nikoho, kto píše ŠPZ na ústrižok. A pri predaji auta do iného okresu (zmena ŠPZ), je známka aj tak nepoužiteľná.. No a keď je novému kupujúcemu k ničomu, bola by škoda neskúsiť ju zlepiť. či? :-)
pri predaji do iného okresu, sa ofotí starí TP a pri kontrole sa predloží kopia TP, ústrižok s napísanou starou EČV t.j. nový majiteľ známku využije...
Laco-monter
14.05.10,09:51
Všetci poraďáci zdravia teba.




Hovor len za seba. DOBRE ?
Laco-monter
14.05.10,09:53
Prečo nie su diaĺničné nálepky 1/2 ročné a 1/4 ročné ????
Ice dive
15.05.10,04:52
Prečo nie su diaĺničné nálepky 1/2 ročné a 1/4 ročné ????
Lebo by NDS vybrala málo peňazí:D:D:D:D
Laco-monter
15.05.10,07:50
mimotemy však času dosť, keď kontrolujú známky, väčšinou majú odstavených viacej áut. a keby som nestihla, tak zablikám očami (v tomto máme výhodu :))

a je pekné, že ešte niekto v tomto štáte robí to, čo sa má ;)

Ja som prešiel cez takuto kontrolu asi 4 x po sebe so starými diaľničnými nálepkami.

Viacej už osud NEPOKÚŠAM !

A ani som NEBLIKAL očami , nepoužívam totiž žiadný "voljum fleš kontrol" ani "landnnluk" :D
bobino38
17.05.10,03:45
Ja mám zas inú otazku, ak kupujem nové auto v inom okrese a pri presune domov cez dialnicu potrebujem dialničnú známku, čo mám napísať na kontrolný ustrižok, keď auto ešte nemám prihlásené do evidencie?
truch
17.05.10,05:38
Ja mám zas inú otazku, ak kupujem nové auto v inom okrese a pri presune domov cez dialnicu potrebujem dialničnú známku, čo mám napísať na kontrolný ustrižok, keď auto ešte nemám prihlásené do evidencie?
Ja by som tam nenapísala nič. Keby ma zastavili ukážem im, že známku som kúpila a nech páni policajti povedia čo tam mám napísať:D
Mal by si tam podľa správnosti dať to ŠPZ platné v čase presunu. Kúp týždennú známku, tak veľa nestratíš.
bobino38
17.05.10,05:49
...veď to, že síce to nestojí veľa , ale potom to zas prelepovať sa mi nechce kvoli takej nedoriešenej otázke...
Ice dive
17.05.10,05:55
väčšinou policajti kontrolujú len to či je nalepená alebo nie, ak je nalepená pošlú ďalej... a kto chce psa byť palicu si nájde...
ja by som tam napísal číslo OEV, to už predsa máš a meniť ho v najbližšej dobe asi nebudeš...
bobino38
17.05.10,06:01
...na kupone musí byť evidenčné číslo vozidla, to ešte nemám, nakolko nemám auto prihlásené do evidencie, a prepravné číslo tam je potom písať na dve veci, nie?
Steffi23
23.08.10,19:23
pozri na : ndsas.sk/monitoring-medii/12326s?prm3=30602[/url]
bobino38
24.08.10,04:41
pozri na : ndsas.sk/monitoring-medii/12326s?prm3=30602[/url]
Dík, ale auto som kupoval pred 3 mesiacmi a otazka je už neaktualna.
kukuportal
31.08.10,06:38
vraví o tom dáky predpis, že je to nelegálne?. Prečo by som si nemohol zakúpenú známku prelepiť na nové sklo ak sa mi napr rozbije vo febr.? Ja si osobne myslím, že pokial ju ten servis odlepí bez porušenia tak je to majetok za ktorý som zaplatiľ, čiže mám nárok si ju nalepiť aj na to druhé auto, horšie však to už bude s tým ustrižkom, kde je napísaná ŠPZ auta a na znamke taktiež. V tom prípade si ju potom predávajúci musí započítať do ceny auta a na nove si zakúpiť novú.
wagner
31.08.10,19:18
Najprv si pozri, aký starý je príspevok a potom odpovedaj. Neodpovedaj na neaktuálne otázky.
vodnar57
01.11.10,21:17
Ja ked som predaval auto znamku som si zlepil dole a prilepil na nove :) PZ nepisem lebo mi "je tak blbe ze nemam ani tusku" :) Mimochodom ide to pekne dole po zohriati fenom a pomaly odlupnut skrabkou na keramicke sporaky a ked nalepku pred nalepenim potriete jemne indulonou nema problema :)
Pekny den vsetkym :---