anne_m_o
09.05.10,19:13
Dostala som (svadobny dar) jednu sadu hrncov so sklenenymi pokrievkami s teplomerom, akoze kopiu Zepteru.
Na spodu tych hrcov je na niektorych napisane: "Seppter Solingen / Rostfrei / 18 -10 Edestahl"
A na niektorych len: Super Mega / Made in Germany"
Otazka znie: nestretli ste sa uz niekto s takymto vyrobkom? Ako zistim, ci nie su zdraviu skodlive? Da sa to niekde nejak otestovat?
Diky moc.
Anne
daria29
09.05.10,18:53
taká otázka,prečo zdraviu škodlivé?su nerezové,antikorové,tak nemusíš mať obavy.Hovorí sa ,že hliníkové su škodlivé. nieje to tak dávno, v televízii som sledovala jednu reláciu o antikorovom hrnci so sklenenou pokrievkou, že vraj je škodlivý,nakoniec sa ukázalo, že to nebola pravda, len poškodili firmu, lebo mali všetky papiere, skušky, teda vyhovoval - bol zdraviu neškodný.
Chobot
10.05.10,06:54
Dostala som (svadobny dar) jednu sadu hrncov so sklenenymi pokrievkami s teplomerom, akoze kopiu Zepteru.
Na spodu tych hrcov je na niektorych napisane: "Seppter Solingen / Rostfrei / 18 -10 Edestahl"
A na niektorych len: Super Mega / Made in Germany"
Otazka znie: nestretli ste sa uz niekto s takymto vyrobkom? Ako zistim, ci nie su zdraviu skodlive? Da sa to niekde nejak otestovat?
Diky moc.
Anne

V čom môžu byť nerezové hrnce škodlivé? Podľa mňa je totálne zbytočné dávať hrnce testovať na škodlivosť. Čo tým dosiahneš? Ak im neveríš, tak ich predaj.

mimotemy
A nepoznáš príslovie : "Darovanému koňovi na zuby nepozeraj." ?
anne_m_o
11.05.10,09:23
Ja vlastne neviem... Ked to je kopia Zepteru... ci vlastne aj kopia moze byt kvalitna ;)
Ked v jednej krabici boli dva druhy hrncov a nikde na nete som taky druh a znacku nenasla, tak skusam tu, ci s nimi nema niekto nejake skusenosti...

Aj darovany kon moze mat hnile zuby :D
najag
11.05.10,09:41
Uz iba zamena nazvu, ktory je svetoznamy a namiesto Zeppter je Seppter, dava tusit, ze ide o podvodny vyrobok, ktory v ramci nekalej sutaze podobnym nazvom,zavadza a klame spotrebitela tym, ze ide o vyrobok Zeppter Solingen, ktory je v podvedomi ludi..a vytvara obraz o kvalite a spickovom vyrobku. Klamanie je nielen v nazve, ale najma v kvalite vyrobku, pretoze inak by to nemalo zmysel. Ide o vyrobok made in azia, ktory urcite nepouzil na vyrobok kvalitnu nerez specifikacie 18-10....nie sme taki bohati, aby sme si mohli dovolit kupovat lacne veci. Myslim si, ze pouzivanie hrncov potvrdi, ze za malo penazi je aj malo muziky. Ja osobne by som to predal.........
tibor.
12.05.10,13:41
Aj antikorove hrnce sa falsuju...
Najjednoduchsie sa pravost a tym aj nezavadnost da otestovat magnetom. dobre hrce by mali byt po okrajoch nemagneticke, a mali by mat sendvicove - teda magneticke dno - kedze antikora nie je velmi dobry vodic tepla.
holos
12.05.10,16:49
Aj antikorove hrnce sa falsuju...
Najjednoduchsie sa pravost a tym aj nezavadnost da otestovat magnetom. dobre hrce by mali byt po okrajoch nemagneticke, a mali by mat sendvicove - teda magneticke dno - kedze antikora nie je velmi dobry vodic tepla.

neviem či je magnet ten správny spôsob testovania. a sendvičové dno je zložené s vrchnej vrstvy, ocele stred je hliník a zas oceľ to len na upresnenie.

čo sa tíka SEPTERU tak to bude tak ako to tu niekto poznamenal MADE IN CHINA.
Tweety
12.05.10,16:56
neviem či je magnet ten správny spôsob testovania. a sendvičové dno je zložené s vrchnej vrstvy, ocele stred je hliník a zas oceľ to len na upresnenie.

čo sa tíka SEPTERU tak to bude tak ako to tu niekto poznamenal MADE IN CHINA.
mimotemytikajú napr. hodiny.:)
tibor.
13.05.10,13:46
neviem či je magnet ten správny spôsob testovania. a sendvičové dno je zložené s vrchnej vrstvy, ocele stred je hliník a zas oceľ to len na upresnenie.

čo sa tíka SEPTERU tak to bude tak ako to tu niekto poznamenal MADE IN CHINA.


myslel som ze hlinik sa pouziva malo a skor su dna medene... ale neviem.
magnet je ale asi najednoduchsi a najlacnejsi sposob...