cicvor30
09.05.10,19:17
Ahojte,

chcel by som poradit v jednej veci. Pri podnikani na ŽL som sa dostal do problemov, narastli mi dlhy, naskocila exekucia. Dlhy pomaly splacam.
Nasiel som si spolocnika do podnikania, ktory zafinancuje pociatocny kapital na rozbeh podnikania. Chcem to vsak uz riesit len cez s.r.o., podnikania na ŽL mam uz za tie roky dost.
On zo zakona nemoze podnikat.
Kedze ako fyzicka osoba rucim celym majetkom,predpokladam ze aj vratane pripadneho podielu v novej s.r.o.
Chcem sa s Vami poradit,ci existuje moznost aby som sa mohol znovu rozbehnut bez toho aby ma hned stopol exekutor alebo aby som to musel riesit cez nejaku tretiu osobu...
Pripadne aky to ma vplyv na chod firmy ak by jedinym vlastnikom bol clovek s exekuciou. Ako mozem ochranit majetok novej firmy a pokracovat v podnikani a tym splatit svoje zavazky?
Pomohla by napriklad zahranicna firma? Pripadne ak by vlastnikom slovenskej s.r.o. bola zahranicna spolocnost?.....

Vdaka za rady..

Dakujem, rad pripadne doplnim info ak je tu nejaka nejasnost.
Economic
12.05.10,04:24
Ahojte,

chcel by som poradit v jednej veci. Pri podnikani na ŽL som sa dostal do problemov, narastli mi dlhy, naskocila exekucia. Dlhy pomaly splacam.
Nasiel som si spolocnika do podnikania, ktory zafinancuje pociatocny kapital na rozbeh podnikania. Chcem to vsak uz riesit len cez s.r.o., podnikania na ŽL mam uz za tie roky dost.
On zo zakona nemoze podnikat.
Kedze ako fyzicka osoba rucim celym majetkom,predpokladam ze aj vratane pripadneho podielu v novej s.r.o.
Chcem sa s Vami poradit,ci existuje moznost aby som sa mohol znovu rozbehnut bez toho aby ma hned stopol exekutor alebo aby som to musel riesit cez nejaku tretiu osobu...
Pripadne aky to ma vplyv na chod firmy ak by jedinym vlastnikom bol clovek s exekuciou. Ako mozem ochranit majetok novej firmy a pokracovat v podnikani a tym splatit svoje zavazky?
Pomohla by napriklad zahranicna firma? Pripadne ak by vlastnikom slovenskej s.r.o. bola zahranicna spolocnost?.....

Vdaka za rady..

Dakujem, rad pripadne doplnim info ak je tu nejaka nejasnost.

Sro je dobré riešenie, nedoporučujem byť v nej sám, najlepšie by bolo, keby ste boli dvaja. A najideálnejšie napísať svoj podiel na manželku, brata, alebo niektorého z rodičov. Aby sa zabránilo zriadeniu záložného práva na tvoj obchodný podiel. Ďalšia nástraha my Ti mohla hroziť, keby si stal zamestnancom, mohli by Ti exekútori siahnuť na mzdu. To si vedia zistiť cez sociálnu poisťovňu. Viac info a kontakt v mojom profile.l
profesional
12.05.10,05:01
Samotne zalozenie s.r.o. mozne je a exekucia s tym nic nema. Avsak exekutor za tebou pride ze ako to ze si mal majetok na vlozenie do s.r.o. a ty si si zalozil s.r.o. namiesto toho aby si splatil tymto majetkom svoje zavazky. A pravdepodobne ta v takom pripade caka od sudu mastna pokuta za marenie exekucneho konania.

Ked podnikas v ramci s.r.o tak nerucis celym svojim majetkom. Rucis za zavazky s.r.o. len do vysky nesplatenej vysky upisaneho vkladu do zakladneho imania.

Odporucam Ltd. v Anglicku. Ta ma pravo podnikat aj u nas a exekutor sa o tom nedozvie.
ucetni_fantozzi
12.05.10,05:05
toto je sice pravna otazka, ale ja osobne sa domnievam, ze ak mas majetok pod exekuciou, takisto sa pod exekuciu moze dostat aj tvoj obchodny podiel v sro.

a napisat ho na manzelku? ak sa nemylim, tak v pripade BSM, kedze tento majetok je spolocny, by tiez mohol byt predmetom zaujmu exekutora... mne osobne sa vidi, ze rozumnejsie by bolo riesit to cez "inu osobu", napr. rodicov.
profesional
12.05.10,07:24
Ano, mas pravdu. aj podiel v s.r.o. moze byt predmetom exekucie. Samozrejme ze exekutor na neho nesiahne prvy rok, lebo nie je k dispozicii ani jedina uctovna zavierka a teda nevie ci ma podiel v pravnickej osobe nejaku hodnotu. Exekutor musi ziskava na spenazenie taky majetok, ktory ma hodnotu. Nie taky pri ktorom je hodnota neista a prip. z toho moz vyplyvat este aj dalsie povinnosti. A bez uctovnej zavierky nie ej mozne zistit hodnotu cisteho vlastneho imania spolocnosti a teda ani hodnotu podielu.

Na majetok manzelky v BSm siahnut mozne je. Preto je lepsie zalozit firmu v inej krajine EU aby sa exekutor o tom nedozvedel.
Socci
04.09.12,08:21
Ahojte poradaci,

rada by som obnovila tuto temu, lebo mame podobny problem. SZCO ma na sebe exekuciu, ktoru splaca. Chce zalozit sro. Plati stalo to co si profesional povedal? Ze exekutor moze siahnut na obchodny podiel v sro?

Ak by si SZCO na zalozenie sro peniaze pozicalo, stale ma exekutor pravo domahat sa odskodnenia na sude za marenie exekucneho konania?

Este jedna otazka mi napadla, ak by mal po roku obchodny podiel hodnotu vyssiu ako je hodnota, ktoru exekutor vymaha v exekucnom konani, aj tak ma pravo uvalit na tento obchodny podiel exekuciu?

Dakujem za odpoveď.
Economic
04.09.12,08:27
Ahojte poradaci,

rada by som obnovila tuto temu, lebo mame podobny problem. SZCO ma na sebe exekuciu, ktoru splaca. Chce zalozit sro. Plati stalo to co si profesional povedal? Ze exekutor moze siahnut na obchodny podiel v sro?

Ak by si SZCO na zalozenie sro peniaze pozicalo, stale ma exekutor pravo domahat sa odskodnenia na sude za marenie exekucneho konania?

Este jedna otazka mi napadla, ak by mal po roku obchodny podiel hodnotu vyssiu ako je hodnota, ktoru exekutor vymaha v exekucnom konani, aj tak ma pravo uvalit na tento obchodny podiel exekuciu?

Dakujem za odpoveď.

V prípade potreby môže siahnuť na obchodný podiel spoločníka a dať naň záložné právo.
Moje doporučenie = sro založiť na niekoho iného...
Socci
04.09.12,08:49
Vďaka za odpoveď, Economic, síce ma veľmi nepotešila, ale aj tak vďaka. Mohla by to založiť dcéra tejto SZČO? majetok dcéry by nemal byť predmetom exekúcie, však?
Economic
04.09.12,08:54
Vďaka za odpoveď, Economic, síce ma veľmi nepotešila, ale aj tak vďaka. Mohla by to založiť dcéra tejto SZČO? majetok dcéry by nemal byť predmetom exekúcie, však?

Presne tak, najlepšie riešenie. Váš SZČO dlžník môže byť v tej spoločnosti konateľom, ale nedoporučujem aby bol spoločníkom. (to nech je dcéra) Výborné riešenie. Mávam takýchto klientov, viem o čo kráča...
profesional
05.09.12,05:34
V tychto pripadoch je optimalna inkorporacia trustu ci uz podla holandskeho alebo podla anglickeho prava s tym, ze trust by bol vlastnikom slovenskej s.r.o.
Socci
05.09.12,07:00
Profesional, mozes to troska rozpisat co to je?
caesarSK
09.01.13,20:52
dobry den,
takze ak som to cele pochopil spravne, pravidla su nasledovne.

mam exekuciu, ktora mi vznikla este ako SZCO. sro zalozit sice mozem, ale ak budem zakladatel/konatel exekutor mi moze zablokovat cely majetok novovzniknutej sro. cize s exekuciou na krku sa sro neoplati zakladat, jedine ak na inu osobu a ja mozem byt max. konatelom. chapem to spravne?
dakujem za odpoved
zalobaba
09.01.13,21:22
dobry den,
takze ak som to cele pochopil spravne, pravidla su nasledovne.

mam exekuciu, ktora mi vznikla este ako SZCO. sro zalozit sice mozem, ale ak budem zakladatel/konatel exekutor mi moze zablokovat cely majetok novovzniknutej sro. cize s exekuciou na krku sa sro neoplati zakladat, jedine ak na inu osobu a ja mozem byt max. konatelom. chapem to spravne?
dakujem za odpoved


v tvojom prípade odporúčam nebyť spoločníkom, byť iba konateľom
účtovník 007
10.01.13,05:37
dobry den,
takze ak som to cele pochopil spravne, pravidla su nasledovne.

mam exekuciu, ktora mi vznikla este ako SZCO. sro zalozit sice mozem, ale ak budem zakladatel/konatel exekutor mi moze zablokovat cely majetok novovzniknutej sro. cize s exekuciou na krku sa sro neoplati zakladat, jedine ak na inu osobu a ja mozem byt max. konatelom. chapem to spravne?
dakujem za odpoved

Presne tak, spoločníkom nech je rodinný príslušník a ty iba konateľom, za výkon činnosti konateľa nemusíš poberať mzdu. Teraz sú ešte prísnejšie pravidlá pri založení sro, ak máš podlžnosti voči štátu, sro nezaložíš.