thetis
09.05.10,21:10
Chystáme sa postaviť pre deti na záhrade ihrisko. Chceme už také lepšie - hojdačky, šmýkačka aj s domčekom, možno nejaké lano na lezenie, či rebrík, pieskovisko. Ceny hotových nás mierne šokovali.
Máte niekto so stavbou ihriska skúsenosti? Čoho sa máme vyvarovať? Na čo nezabudnúť? Prípadne typ na dobrého remeselníka, či typ kde nájsť hotové za rozumnú cenu.
Maros16
11.05.10,15:59
Ak nemas velky budget, nafot a vymeraj si nejake detske ihrisko a daj spravit u remeselnika
calawen
11.05.10,17:05
V každom prípade si pieskovisko urobte tak, aby sa dalo po použití nejako zavrieť (zakryť), nikdy neviete akú zver máte v okolí (minimálne mačky robia radi potrebu do piesku)...
ubka
11.05.10,20:25
Chystáme sa postaviť pre deti na záhrade ihrisko. Chceme už také lepšie - hojdačky, šmýkačka aj s domčekom, možno nejaké lano na lezenie, či rebrík, pieskovisko. Ceny hotových nás mierne šokovali.
Máte niekto so stavbou ihriska skúsenosti? Čoho sa máme vyvarovať? Na čo nezabudnúť? Prípadne typ na dobrého remeselníka, či typ kde nájsť hotové za rozumnú cenu.

chcete lepšie ihrisko, zrejme mate limitovaný rozpočet. V takom prípade by bolo vhodné budovať ho postupne, urobíte za dosť vašej peňaženke a aj detičky sa vždy niečomu novému potešia.
Dobrá pripomienka, pieskovisko prekryť, aj k vôli nepriazni počasia nielen k vôli mačkám, ktoré aj zo susedstva radi prinesú do pieskoviska "poklady".

Mne sa páčilo na jednom dvore pri detskom pieskovisku bola truhlica v podobe schodiska, kde si deti sami upratávali hračky a z nej bola šmýkala
do pieskoviska.
Bionda
12.05.10,05:08
Hlavne tiež ak idete použiť drevené hranoly - musia byť dobre opracované ( kvôli možným záderom) a dajte pozor na to, aby farby neboli toxické ( niektoré deti vidím ohlodávať zábradlie...:D). Lano je vraj najlepšie horolezecké- kvôli pevnosti, nakoľko napr. umelé nám vplyvom slnka a počasia sa drobí- to už nie je na detské ručičky !
Určite aj v šmýkaľkách je množstvo typov - dajte dôraz na pevnosť a sklon, ktorý doporučuje výrobca šmýkaľky!
My sme nejaké už kupovali, ale tiež som sa zaoberala myšlienkou- väčšie si vyrobiť. Mnoho komponentov sa dá kúpiť ..... Určite ma bude zaujímať Tvoj postup- daj prosím vedieť :)
Martin Mocko
12.05.10,05:39
Tie "hotové" ihriská som videl minulý rok na Agrokomplexe. A musím uznať, že ma taktiež šokovali ceny. To je pomaly na takú menšiu hypotéku :eek:.

Pieskovisko sme riešili pred 2 týždňami taktiež doma. Narezali dosky, skočili k stolárovi na hobľovanie, natreli priesvitným lakom a zoskrutkovali. Ešte k tomu treba vymyslieť nejakú striešku, aby tam mačky neliezli (ako už bolo spomínané). Pre šikovného stolára to nie je problém urobiť podľa nejakej fotky. Iba si treba uvedomiť, že drevo je veľmi drahý materiál. Na tých "hotových" ihriskách je veľa komponentov z plastu.
Tu je nejaká inšpirácia i s rozmermi.

www.podsahrat.sk (http://www.porada.sk/www.podsahrat.sk)
rozala111
19.05.11,12:27
Zdravím, chcela b& som sa spýtať, či neviete niekto ako urobiť lezeckú stenu z lana, aké lano použiť a aké sú tam uzly, ďakujem- chceme to ako súčasť veže so šmyklavkou, aby potom deti liezli hore.
vemak
19.05.11,14:27
tiež sme rovnaké pred rokom riešili. No nakoniec sme boli šokovaní s presne opačného, keď sme na nafotené ihrisko požiadali stolárov o rozpočet + šmýkačka, laná, húpačky,doplnky, šróby....tak cena vyšla viac ako "hotová" skladačka, ktorú som aj ja lavoruký so ženou poskladal.
samozrejme ak si to vie niekto úplne sám spraviť(a má na to čas)tak to bude zrejme lacnejšie.