Monika Kisikova
10.05.10,07:00
Vyriešené
ivka70
10.05.10,05:13
1. dcera je dospela, mala by si uvedomit, ake informacie o sebe si na FB zverejni. socialne siete su fajn, ale su aj lahko zneuzitelne, co si malokto (najma z mladych) uvedomuje, kym sa s tym nestretne na vlastnej "kozi"
2. predpokladam, ze netusite, kto dane plagaty zverejnil. mozno by sa dalo podat trestne oznamenie na neznameho pachatela, kvoli zverejnenie osobnych udajov bez jej suhlasu (fotografia), ale nepredpokladam, ze by to policia vyriesila, nakolko k udajom z FB ma pristup x ludi z dediny. co by take trestne stihanie urobilo v dedine s 300 ludmi, je otazne, mozno este vacsi rozruch ako tie plagaty. A kto by bol ten zly, si dokazes predstavit.
3. ja by som asi odstranila plagaty, odkial sa daju , dcere vysvetlila nebezpecenstvo toho, co o sebe zverejnuje (potrestana je, myslim, az moc) a nechala to upadnut do zabudnutia
4. otazka: ta mineralka aj skutocne zmizla?
Monika Kisikova
10.05.10,12:36
Ďakujem za reakciu
Tá minerálka naozaj zmizla práve preto sa objavili tie plagáty, kôli tomu čo napísala na FB.
Ja viem kto tie plagáty rozvešal mám na to aj svedka ktorému ten plagát dala aby to povesil do toho autobusu, ja som mala na mysli podať sťažnosť trebárs na Obecný úrad len neviem v akom znení by to malo asi byť podané ?
Ako zverejnenie osobných údajov bez súhlasu alebo urážka na cti?
Ako to formulovať?
Erika686
10.05.10,12:51
mimotemy...preto nechodim na FB ;)
buchač
10.05.10,14:35
Neviem možno robím s komára somára ale jedná sa o moju dcéru a keď sa ubližuje potom vidím na červeno. Chcela by som len vedieť či je nejaká šanca sa brániť.
Situácia bývame v malej dedine na strednom slovensku maximálne 300 obyvateľov, pre mladých zábava jedine miestna krčma kam chodí väčšina mladých z dediny tak isto moja dcéra ( bude mať 18 ) s kamarátkou na kofolu alebo sa proste zabaviť, asi pred týždňom boli v krčme a bola tam partia iných mladých, na zemi bol položený balík minerálnej vody, tak sa baby zabávali a a jedna vraví druhej poďme ukradnúť minerálku .... a druhá jej vraví " dobre ty berieš ja kryjem" proste sa bavili a smiali na tom. Dcéra mi o tom povedala hneď ako prišla domov a zasmiali sme sa spolu. Napísala si na FB do profilu k tomu aj komentár v tom to znení :
"jediné čo ma všera rozosmialo a rozosmeje ma to ešte dlhú domu:-D...Bagetke vravím: počuj pome ukradnúť tú vodu!. A baga nato: dobre ty berieš, ja ťa krijem:-D:-D:-D Lol siela som sa natom.....Aspoň niečo ma rozveselí v tomto období "

Včera sa na dedine objavili plagáty s fotkou mojej dcéry s FB s týmto komentárom. Vôbec sme nevedeli o čo tam ide takže som išla za starostom či je možné aby si niekto mohol po dedine len tak lepiť plagáty s fotkou mojej dcéry. Plagát vylepili aj v autobuse prímestská linka ktorá chodí do dediny.Nakoniec sme sa dozvedeli, že tým komentárom na FB sa vraj dcéra priznala k odcudzeniu minerálnej vody dotyčnému človeku a plagáty na to mali upozorniť ľudí.
Ako sa človek môže proti niečomu takémuto brániť? Napíšte mi prosím vaše názory. Ďakujem

Nerozumiem , čo vlastne sleduješ ...

Veď , viď červená citácia , podľa tohoto sa VRAJ dcéra priznala k danému činu ....:rolleyes:...ona to potom vylepila , tie plagáty ...
Keď tak nad tým rozmýšľam , tak asi ste jej vy - rodičia málo krát " vylepili " ...ale plagáty to nie sú ...;)

Teda ak je to pravda , tak Ty vlastne chceš brániť svoju česť česťou svojej dcéry , ktorú ona sama dala na pranier ???
A čo vlastne sleduješ týmto príspevkom ...???

A názor ...?
Nechci radšej vedieť ...:rolleyes:..ako zvyknem podotknúť v takýchto situáciách : ..." nebolo by to publikovateľné ..."
....ale kľudne na BOOKFASOV to kľudne zavesím , bude k dispozícií ...:---:D
Monika Kisikova
10.05.10,15:07
Nerozumiem , čo vlastne sleduješ ...

Veď , viď červená citácia , podľa tohoto sa VRAJ dcéra priznala k danému činu ....:rolleyes:...ona to potom vylepila , tie plagáty ...
Keď tak nad tým rozmýšľam , tak asi ste jej vy - rodičia málo krát " vylepili " ...ale plagáty to nie sú ...;)

Teda ak je to pravda , tak Ty vlastne chceš brániť svoju česť česťou svojej dcéry , ktorú ona sama dala na pranier ???
A čo vlastne sleduješ týmto príspevkom ...???

A názor ...?
Nechci radšej vedieť ...:rolleyes:..ako zvyknem podotknúť v takýchto situáciách : ..." nebolo by to publikovateľné ..."
....ale kľudne na BOOKFASOV to kľudne zavesím , bude k dispozícií ...:---:D
" Keď tak nad tým rozmýšľam , tak asi ste jej vy - rodičia málo krát " vylepili " ...ale plagáty to nie sú ...;) "
Tak som nepochopila čo vlastne sleduješ ty?
Ja sa nesnažím brániť moju česť prečo aj?
Len som napísala že tie plagáty sa objavili potom čo dotyčný navštívil jej FB prekopíroval jej fotku s tým komentárom vytlačil to a rozvešal.
Len som chcela vedieť názory ľudí veď zariadim sa aj tak ja.
Aj by som si to tam na BF pozrela lenže neviem kde ;)
Ok všetkým ďakujem za komenty.
Prajem príjemný deň
Mgr.Shrek
10.05.10,15:45
Neviem možno robím s komára somára ale jedná sa o moju dcéru a keď sa ubližuje potom vidím na červeno. Chcela by som len vedieť či je nejaká šanca sa brániť.
Situácia bývame v malej dedine na strednom slovensku maximálne 300 obyvateľov, pre mladých zábava jedine miestna krčma kam chodí väčšina mladých z dediny tak isto moja dcéra ( bude mať 18 ) s kamarátkou na kofolu alebo sa proste zabaviť, asi pred týždňom boli v krčme a bola tam partia iných mladých, na zemi bol položený balík minerálnej vody, tak sa baby zabávali a a jedna vraví druhej poďme ukradnúť minerálku .... a druhá jej vraví " dobre ty berieš ja kryjem" proste sa bavili a smiali na tom. Dcéra mi o tom povedala hneď ako prišla domov a zasmiali sme sa spolu. Napísala si na FB do profilu k tomu aj komentár v tom to znení :
"jediné čo ma všera rozosmialo a rozosmeje ma to ešte dlhú domu:-D...Bagetke vravím: počuj pome ukradnúť tú vodu!. A baga nato: dobre ty berieš, ja ťa krijem:-D:-D:-D Lol siela som sa natom.....Aspoň niečo ma rozveselí v tomto období "

Včera sa na dedine objavili plagáty s fotkou mojej dcéry s FB s týmto komentárom. Vôbec sme nevedeli o čo tam ide takže som išla za starostom či je možné aby si niekto mohol po dedine len tak lepiť plagáty s fotkou mojej dcéry. Plagát vylepili aj v autobuse prímestská linka ktorá chodí do dediny.Nakoniec sme sa dozvedeli, že tým komentárom na FB sa vraj dcéra priznala k odcudzeniu minerálnej vody dotyčnému človeku a plagáty na to mali upozorniť ľudí.
Ako sa človek môže proti niečomu takémuto brániť? Napíšte mi prosím vaše názory. Ďakujem

Pokiaľ ste si skutočne istá, že Vaša dcéra tú minerálku neodcudzila, pokiaľ ste si istá, že viete, kto tie plagáty vylepil, tak postupujte takto.
Napíšte "lepičovi" list, v ktorom ho požiadate o odstránenie plagátov a vylepenie nových, ospravedlňujúcich, inak na neho podáte trestné oznámenie pre t. č. Ohovárania podľa § 373 z.č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon.
Skutková podstata tohto t. č. je nasledovná:
Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

Tzn. Stačí, ak takáto informácia môže spôsobiť dané nežiadúce účinky, nemusí dôjsť k ujme ako takej, stačí to ohrozenie.

Ale ako som povedal, musí to byť nepravdivá informácia. Pozor na to.
Monika Kisikova
10.05.10,17:27
Ja Vám veľmi pekne ďakujem presne toto som potrebovala.
Poradili ste mi.
Ďalšie reakcie niesu nutné.
mareko
11.05.10,06:39
Mňa osobne by viac trápilo, že sa moja dcéra "zabáva a rozveseľuje" kradnutím majetku ktorý jej napatrí, než to, že koho potrestať za zverejnenie toho, čo ona sama predtým zverejnila celému Slovensku a priľahlým krajinám.