bruno
20.10.05,07:00
Ahojte vsetci! Chcela som Va spoprosit o radu. Ako by ste zauctovali nakup sumivzch vitaminov pre zamestnancov. Malo bz to ist na 501 alebo na nejaku 52...Dakujem velmi pekne za radu
Tweety
20.10.05,05:27
Ahojte vsetci! Chcela som Va spoprosit o radu. Ako by ste zauctovali nakup sumivzch vitaminov pre zamestnancov. Malo bz to ist na 501 alebo na nejaku 52...Dakujem velmi pekne za radu
Skôr by som pristúpila na účtovanie ost.soc.nákladov, teda 528AE, alebo 472 SF
Mária M;) :rolleyes: :eek:
Paula
20.10.05,15:33
Skôr by som pristúpila na účtovanie ost.soc.nákladov, teda 528AE, alebo 472 SF
Mária M;) :rolleyes: :eek:Síce to aktuálne nepotrebujem vedieť, ale zaujíma ma odpoveď : ovplyvňuje to niektorú daň z príjmu?
bruno
21.10.05,03:46
Skôr by som pristúpila na účtovanie ost.soc.nákladov, teda 528AE, alebo 472 SF
Mária M;) :rolleyes: :eek:
Dakujem velmi pekne za odpoved. Ale este mam otazku. Ked pojdem cez 472, treba to zdanit zamestnancom? Ako nepenazny prijem?
kvet
21.10.05,03:53
Určite áno. Poskytnutie vitamínov pre zamestnancov, aj keď sa poskytuje ako nepeňažný príjem, nie je od dane z príjmov oslobodený, resp. je predmetom dane. Tzn., že nepeňažný príjem (v cene nakúpených vitamínov) pripočítaš k bežným príjmom zamestnanca, zdaníš a odvedieš preddavok na daň z príjmov.
karpis
21.10.05,04:40
Prosím o radu. Účtujem v JU. Zamestnávateľ kúpil zamestnancom vakcínu proti chrípke.
Môžem účtovať uvedenú vakcínu do výdavkov .
jess
21.10.05,04:48
Ahojte vsetci! Chcela som Va spoprosit o radu. Ako by ste zauctovali nakup sumivzch vitaminov pre zamestnancov. Malo bz to ist na 501 alebo na nejaku 52...Dakujem velmi pekne za radu
Raz som mala daňovú kontrolu a vytkli mi, že nemôžem dávať zamestnancom vitamíny na regeneráciu pracovnej sily, že mám to vyriešiť BONBONiEROU na konci roka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !:eek::eek::eek:

to sa mi fakt stalo !!!!!! a dosť som sa s tým daňovákom pohádala za toto...a odvtedy si o ňom myslím svoje :D
jess
21.10.05,04:49
Prosím o radu. Účtujem v JU. Zamestnávateľ kúpil zamestnancom vakcínu proti chrípke.
Môžem účtovať uvedenú vakcínu do výdavkov .
ja ju preplácam zamestnancom
karpis
21.10.05,04:52
Dakujem za odpovede