Aliba
10.05.10,09:22
Sme sro v SR a náš dodávateľ v ČR nám vystavuje faktúry v CZK a hneď za tým uvedie aj hodnotu v EUR. No ich kurz na prepočet je iný ako keď ja zadávam kurz národnej banky a tak dávam faktúru do účtovníctva. Takže konečná čiastka v EUR je rozdielna. Faktúru som uhrádzala v CZK on však trvá na úhrade v EUR tak ako je uvedené na faktúre. Len mne to potom nesedí s účtovníctvom.
andreaS
10.05.10,07:33
Ak chce aj uhradu v EUR vo vyske, tak ako uvadza EUR na fakture, tak by som sa prepoctom kurzami nezapodievala a fakturu rovno nahodila v EUR...

je to aj pre teba lepsie, nevznikne ti kurzovy rozdiel, co je v tomto obdobi vačšinou CZK vs EUR kurzova strata...
liba2
10.05.10,07:38
tiež tak robím
jess
10.05.10,16:42
Ja mám fa na 8482 CZK.....tovar prišiel dnes, tak som ho nahodila s kurzom z piatka, čo je po prepočte cca 326 EUR . Na pošte som však za dobierku zaplatila 337 EUR. Doklad z pošty mám na 337 EUR a teraz neviem, či tých cca 11 eur je poštovné alebo ako to teda zaúčtovať (Omega). Na fa uvedené poštovné nie je.
andreaS
10.05.10,17:59
to mas kurzovy rozdiel...

ked budes nahadzovat uhradu cez omegu, tak pojdes cez EUR pokladnu (klasicku PD nie zPD), tak ti pekne bude program pytat sumy... tak v tabulke kde bude suma aj v CZK aj v EUR, zadas v CZK celu sumu faktury a kde bude EUR zadas 337... program kurzovy rozdiel sam zauctuje...
jess
11.05.10,06:47
... mám ale z českej pošty ďalší papier (poštovú sprievodku) na ktorom je poštovné 267 Kč...čo by zhruba zodpovedalo tomu rozdielu. Teraz neviem...ak nahrávam tovar, tak sa ku cene tovaru predsa započítava aj poštovné nie ?
lubos1306
13.05.10,06:35
ak som tomu pochopil vám chodi faktura kdemáte CZK aj EUR a vy im to máte uhradzať v EUR? ak ano tk prečo to neučtujete ako zDF v EUR a tak isto to aj v EUR budete uhradzať.
Iwett
28.09.10,08:13
Dobrý deň, mám taký problém: mám faktúru v CZK, a dodávateľ majiteľ mi ju uhradil v EUR, je to správne? Alebo je to problém? Musí byť faktúra uhradená v takej mene ako je vystavená ?
Ďakujem.
andreaS
28.09.10,08:16
dodavatel ti zaplatil tvoju fa? to je dake divne...

aka faktura? dosla ci vystavena je v CZK?

a jasne, ze sa da platit v inej mene, to je uz na dohode oboch stran a podla toho to treba zauctovat...
Iwett
28.09.10,08:24
Ďakujem za upozornenie, už som to opravila. Fa je vystavená v CZK, a zaplatil ju v EUR. Tak nieje to problém keď ju zaplatil nejakým dohodnutým kurzom v EUR? Tak zaúčtujem fa v CZK - kurz deň predchádzajúci dňu vystavenia a úhradu kurzom aký sa dohodli oni a rozdiel zaúčtujem ako kurzový rozdiel?
Iwett
28.09.10,09:09
Ďakujem za upozornenie, už som to opravila. Fa je vystavená v CZK, a zaplatil ju v EUR. Tak nieje to problém keď ju zaplatil nejakým dohodnutým kurzom v EUR? Tak zaúčtujem fa v CZK - kurz deň predchádzajúci dňu vystavenia a úhradu kurzom aký sa dohodli oni a rozdiel zaúčtujem ako kurzový rozdiel?
Prosím, odsúhlasí mi to niekto, či to je správne? Mýli ma ten kurz úhrady, ktorý je úplne iný ako bežné kurzy. Je to dosť veľký rozdiel. Uvediem príklad je to napr. 800000 czk, kurz vystavenia fa bol 25,5 = 31372,55 eur. a úhrada bola 30000 eur na základe dohody oboch strán bez ohľadu na kurz v daný deň /ten bol napr.25,6/. Zaúčtujem 30000 eur a 1372 eur bude kurzový rozdiel?
Iwett
29.09.10,11:41
Prosím, odsúhlasí mi to niekto, či to je správne? Mýli ma ten kurz úhrady, ktorý je úplne iný ako bežné kurzy. Je to dosť veľký rozdiel. Uvediem príklad je to napr. 800000 czk, kurz vystavenia fa bol 25,5 = 31372,55 eur. a úhrada bola 30000 eur na základe dohody oboch strán bez ohľadu na kurz v daný deň /ten bol napr.25,6/. Zaúčtujem 30000 eur a 1372 eur bude kurzový rozdiel?
Prosím, je to tak, ako je písané vyššie? Potrebujem istotu.:confused:
Iwett
30.09.10,09:55
Prosím,môže mi niekto potvrdiť vyššie uvedené? môžem zaúčtovať úhradu faktúry na základe oboma stranami odsúhlaseným kurzom aj keď sa odlišuje dosť od kurzu nbs?
AdaG
30.09.10,10:02
Keď si dodávateľ nebude žiadať douhrádzať fa, pýtaj si aspoň písomné potvrdenie šéfa, že sa tak dohodli, aby sa na to nezabudlo a potom daj rozdiel do výnosov - môže byť aj kurzový rozdiel...
Heni
26.01.12,10:05
mám došlú faktúru z PLN, vystavenú v eurách, ale kdesi dole maličkým písmom je uvedená aj suma v zlotých (kurz nie podľa ECB ale asi podľa poľského počasia).
Faktúra bola uhradená v zlotých. Mám ju teda v JU brať ako faktúru v cudzej mene a evidovať v zlotých? Samozdanenie bude tiež z tej sumy v zlotých? (lebo ak dám kurz ECB, vyjde mi úplne iná suma v eur, ako oni dali na faktúru...)
dakujem.
Heni
26.01.12,11:21
posúvam...