Magh80
10.05.10,11:05
Dobrý deň,

ide o velmi laickú otázku - môžem mať kolená na odpadovej rúre z WC?

T.j. môžem pri rekonštrukcii jadra umiestniť WC i ďaleko od stupačky, nie priamo oproti šachte? (Jednoizbový panelový byt.)
V blízkosti stupačky by sa mi hodilo mať sprchový kút, WC by som teda musel presunúť trochu ďalej, no zachytil som názor, že kolená na odpadovej rúre veľmi zvyšujú riziko havárie. No možno to platí iba o kolenách v samotnej šachte, kde vertikálne tokom z veľkej výšky vzniká veľký tlak, naozaj neviem.

Ďakujem
Chobot
10.05.10,09:10
Dobrý deň,

ide o velmi laickú otázku - môžem mať kolená na odpadovej rúre z WC?

T.j. môžem pri rekonštrukcii jadra umiestniť WC i ďaleko od stupačky, nie priamo oproti šachte? (Jednoizbový panelový byt.)
V blízkosti stupačky by sa mi hodilo mať sprchový kút, WC by som teda musel presunúť trochu ďalej, no zachytil som názor, že kolená na odpadovej rúre veľmi zvyšujú riziko havárie. No možno to platí iba o kolenách v samotnej šachte, kde vertikálne tokom z veľkej výšky vzniká veľký tlak, naozaj neviem.

Ďakujem

Môžeš, ja som tiež premiestnil WC na vedľajšiu stenu a otočil som ho o 90°. Sú tam teraz 2 či 3 kolená, presne si nepamätám. Ale ide to. Ak dáš dostatočne široké potrubie (min. 100 mm) a vyspáduješ to, tak nehrozí havária.
janka51
10.05.10,09:21
Je tam trošku riziko havárie, lebo predsa v tom kolene je už aj priestor na usádzanie no pri dobrom tlaku vody pri splachovani by sa to malo zvládnuť. odporúčam priemer 10cm a hlavne nech sú hladké nie tie harmonikové.
sito
10.05.10,09:28
Tie harmonikové prehryzú aj potkany, bol tu niekde obrázok.
peterkos2
10.05.10,16:47
Tiež som musel posúvať WC ,lebo "majster" sa netrafil.Sekanie a dve kolená to vyriešili.Nie je nad to,keď si niektoré veci spravíš radšej sám:).Už tomu je desať rokov a všetko v poho.