ZuzanaP
10.05.10,13:33
Poraďáci prosím o radu. Využívam internet od Tcomu. V 08/09 som uzatvorila Zmluvu o pripojení: turbo 1 solo so zľavou turbo 2 solo. V 02/2010 som reklamovala faktúru z dôvodu nesprávneho vyčíslenia poplatku za net. Pri vybavovaní reklamácie prišli na to, že pani, čo zmluvu zadávala do systému, urobila chybu - k turbo 1 solo mala byť zľava turbo 1, nie turbo 2. Rozdiel mi dofakturovali v 03/2010, lebo vraj majú právo zmeniť poplatky spätne 2 roky.

Snažila som o nápravu z ich strany, ale stále som bola len ja ako zákazník povinná aj napriek chybe na ich strane.

Myslíte, že mi mali poslať zmenu k Zmluve o pripojení a že takéto jednanie je v súlade s naším právnym poriadkom?

Nedávno som videla reportáž v TV, kde nejaká pani podpísala zmluvu s elektrárňami na silnejší elektromer. Vraj ak to raz tak podpísala, tak jej to tak budú faktúrovať. V Tcome to neplatí...:confused:
Mgr.Shrek
10.05.10,12:07
Ako to máš uvedené v zmluve o pripojení?
Je smerodatné to, čo je na papieri.
To, že chybila ich zamestnankyňa teba nemusím zaujímať.
Pokiaľ platíš v rozpore so zmluvou, resp. nie sú dodržané zmluvné podmienky, tak sa sťažuj.
Rovnako to platí aj v prípade, že sa oni ukrátili konaním zamestnankyne.

Platila si viac ako by si mala alebo menej.

Napr. podľa zmluvy máš platiť 10 € a platila 12 €, alebo to bolo naopak, máš platiť 12 € a platila si 10 €??
ZuzanaP
10.05.10,13:47
Ako to máš uvedené v zmluve o pripojení?
Je smerodatné to, čo je na papieri.
To, že chybila ich zamestnankyňa teba nemusím zaujímať.
Pokiaľ platíš v rozpore so zmluvou, resp. nie sú dodržané zmluvné podmienky, tak sa sťažuj.
Rovnako to platí aj v prípade, že sa oni ukrátili konaním zamestnankyne.

Platila si viac ako by si mala alebo menej.

Napr. podľa zmluvy máš platiť 10 € a platila 12 €, alebo to bolo naopak, máš platiť 12 € a platila si 10 €??

Mgr. Shrek, platila som menej ako som mala. Písala som im dvakrát reklamáciu, nepochodila som. Na túto chybu som ich upozornila ja, oni sa stále odvolávajú na to, že môžu upraviť poplatky dva roky spätne.
Na papieri je jasne napísané: produkt - Turbo 1 Solo
zľava - Turbo 2 Solo
Mgr.Shrek
10.05.10,15:34
Spýtam sa inak.
Čo by si chcela dosiahnuť?
Oni sú oprávnení účtovať ti to, čo je zmluvne dohodnuté, teda, tie služby, ktoré sú v zmluve za tarify uvedené v zmluve.
Ak teda účtovali zle a teraz ti naúčtujú podľa zmluvy, majú na to právo, lebo si sa de facto bezdôvodne obohatila na ich úkor, aj keď nie svojou vinou, ale vinou ich zamestnankyne.
ZuzanaP
11.05.10,03:50
Spýtam sa inak.
Čo by si chcela dosiahnuť?
Oni sú oprávnení účtovať ti to, čo je zmluvne dohodnuté, teda, tie služby, ktoré sú v zmluve za tarify uvedené v zmluve.
Ak teda účtovali zle a teraz ti naúčtujú podľa zmluvy, majú na to právo, lebo si sa de facto bezdôvodne obohatila na ich úkor, aj keď nie svojou vinou, ale vinou ich zamestnankyne.

Zmluva sa skladá z údajov o mne, o nich, o službe. V časti služba je napísané turbo 1, zľava turbo 2. Po podpisoch sú drobným uvedené záverečné ustanovenia, kde je vysvetlená akcia. A tieto dve pasáže zmluvy si odporujú. Priznám sa, že som si to nevšimla, že sú rozdielne.