katulliatko
10.05.10,13:36
Ahojte poraďáci,

potrebovala by som takú malú radu ohľadom pracovného voľna na hľadanie nového zamestnania počas výpovednej doby. Zákonník práce (§141/2i) hovorí o jednom poldni v týždni. Mňa by však zaujímalo, či je možné si toto voľno vyčerpať inak a to napr. že by mal zamestnanec počas dvoch týždňov voľno 1 celý deň. A taktiež by som potrebovala vedieť, či je potrebné hľadanie zamestnania dokladovať personálnemu oddeleniu nejakým potvrdením z pracovného pohovoru.

Vopred vám všetkým veľmi pekne ďakujem...
Tweety
10.05.10,11:40
Ahojte poraďáci,

potrebovala by som takú malú radu ohľadom pracovného voľna na hľadanie nového zamestnania počas výpovednej doby. Zákonník práce (§141/2i) hovorí o jednom poldni v týždni. Mňa by však zaujímalo, či je možné si toto voľno vyčerpať inak a to napr. že by mal zamestnanec počas dvoch týždňov voľno 1 celý deň.Áno, ZP to umožňuje. A taktiež by som potrebovala vedieť, či je potrebné hľadanie zamestnania dokladovať personálnemu oddeleniu nejakým potvrdením z pracovného pohovoru. Áno.

Vopred vám všetkým veľmi pekne ďakujem... Je to § 141 ZP
i) vyhľadanie nového miesta pred skončením pracovného pomeru; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden poldeň v týždni počas zodpovedajúcej výpovednej doby; v rovnakom rozsahu sa poskytne pracovné voľno s náhradou mzdy pri skončení pracovného pomeru výpoveďou danou zamestnávateľom alebo dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zlučovať.
§ 144
(2) Prekážku v práci a jej trvanie je zamestnanec povinný zamestnávateľovi preukázať. Príslušné zariadenie je povinné potvrdiť mu doklad o existencii prekážky v práci a o jej trvaní. Ak má zamestnanec nárok na pracovné voľno bez náhrady mzdy, zamestnávateľ je povinný mu umožniť nadpracovanie zameškaného času, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody.



Odpovede v texte.
katulliatko
12.05.10,13:16
Ďakujem velmi pekne za odpoved :)
veronikasad
12.05.10,15:13
Ahojte poraďáci,

potrebovala by som takú malú radu ohľadom pracovného voľna na hľadanie nového zamestnania počas výpovednej doby. Zákonník práce (§141/2i) hovorí o jednom poldni v týždni. Mňa by však zaujímalo, či je možné si toto voľno vyčerpať inak a to napr. že by mal zamestnanec počas dvoch týždňov voľno 1 celý deň. A taktiež by som potrebovala vedieť, či je potrebné hľadanie zamestnania dokladovať personálnemu oddeleniu nejakým potvrdením z pracovného pohovoru.

Vopred vám všetkým veľmi pekne ďakujem...
Doplň prosím dôvod skončenia prac. pomeru
katulliatko
17.05.10,11:35
Ide o vypoved podla § 63 ods. 1 pism. b) ZP
Tweety
17.05.10,11:52
Ide o vypoved podla § 63 ods. 1 pism. b) ZPOdpoveď viď. prísp. č.2.