nathallie
10.05.10,13:39
Dobry den, chcela by som poradit v jednej veci. Otvarame kaviaren a mame zaujem zamestnat casnikov, avsak len na dohodu. Co treba v tomto pripade uzavriet? Dohodu o vykonani prace alebo dohodu o pracovnej cinnosti? Tiez ma zaujima, ako sa v tomto pripade obchadza zakon, ked pocet odpracovnych hodin pri tychto dohodach je limitovany a pokial vsetci vieme, casnici v inych prevadzkach robia od rana do vecera dennodenne. Neviete, ako to funguje? Dakujem za radu a prajem pekny den.
Zita5
10.05.10,11:43
Dobry den, chcela by som poradit v jednej veci. Otvarame kaviaren a mame zaujem zamestnat casnikov, avsak len na dohodu. Co treba v tomto pripade uzavriet? Dohodu o vykonani prace alebo dohodu o pracovnej cinnosti? Tiez ma zaujima, ako sa v tomto pripade obchadza zakon, ked pocet odpracovnych hodin pri tychto dohodach je limitovany a pokial vsetci vieme, casnici v inych prevadzkach robia od rana do vecera dennodenne. Neviete, ako to funguje? Dakujem za radu a prajem pekny den.


Nie veľmi šťastný názov témy ;)
Etiketa Porady

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
Tweety
10.05.10,11:46
Nie veľmi šťastný názov témy ;)
Etiketa Porady

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
Ešte len začínajú podnikať a už by obchádzali zákon, čo bude neskôr.:confused:
nathallie
10.05.10,12:06
nepozerajte sa na to ako keby som kradla, jednoducho to takto funguje vsade ... obist zakon neznamena, ze robim nieco nelegalne ... vsak?
Xanti
10.05.10,12:08
nepozerajte sa na to ako keby som kradla, jednoducho to takto funguje vsade ... obist zakon neznamena, ze robim nieco nelegalne ... vsak?
mimotemy ako by si nekradla. Ved chceš okradnúť štát o odvody za zamestnancov, chceš zamestnancov okradnúť o odpracované roky do dôchodku, o možnosť ísť na PN ak budú mať zdravotné problémy, o možnosť získať invalidný dôchodok ... a o mnoho iných vecí.

Naozaj Tvoja téma nie je vhodná na tento portál.
nathallie
10.05.10,12:10
mily / a xanti ... ak budem potrebovat farara, tak sa ti ozvem, momentalne som potrebovala radu ... som zvedava, kde pracujes ty ... a mna stat neokrada? nebud naivny / a
Tweety
10.05.10,12:12
mily / a xanti ... ak budem potrebovat farara, tak sa ti ozvem, momentalne som potrebovala radu ... som zvedava, kde pracujes ty ... a mna stat neokrada? nebud naivny / a
zlezaradil A nech sa vám darí.
Xanti
10.05.10,12:12
mily / a xanti ... ak budem potrebovat farara, tak sa ti ozvem, momentalne som potrebovala radu ... som zvedava, kde pracujes ty ... a mna stat neokrada? nebud naivny / a
Viac ako štát okradneš tých ludí,
poradím Ti. Nájdi učnovku vo Vašom meste, požiadaj o pár z nich na prax a budeš mať ludí čo pracujú zadarmo.
nathallie
10.05.10,12:13
a co sa tyka zamestnancov, ja nikoho nenutim ist pracovat ku mne, bola to ich dobrovolna volba ... kde suhlasili s podmienkami ... tak neviem neviem ...
2009
10.05.10,12:15
a co sa tyka zamestnancov, ja nikoho nenutim ist pracovat ku mne, bola to ich dobrovolna volba ... kde suhlasili s podmienkami ... tak neviem neviem ...

Bože čítaš po sebe? :eek:
nathallie
10.05.10,12:16
citam, samozrejme ze ano ... preco? bud konkretnejsi, poprosim ta
Zita5
10.05.10,12:17
a co sa tyka zamestnancov, ja nikoho nenutim ist pracovat ku mne, bola to ich dobrovolna volba ... kde suhlasili s podmienkami ... tak neviem neviem ...

Lenže , tie vypracované a vopred premyslené podmienky im musel niekto predložiť , niekto kto tomu rozumie a súhlasil niekto , kto tomu ešte možno až tak dokonale nerozumie .
nathallie
10.05.10,12:19
asi rozumie, ked takto robili uz pred tym ... ved sa zobudte a ukazte mi jednu casnicku, ktora pracuje na TPP ... ak nemate co k teme, dakujem za komentare, ktore mi nepomozu, len ma akurat rozculia :D
nathallie
10.05.10,12:20
ja zvycajne, ked nemam k teme co rozumne povedat, tak sa do diskusie vobec nezapajam ...
Tweety
10.05.10,12:21
asi rozumie, ked takto robili uz pred tym ... ved sa zobudte a ukazte mi jednu casnicku, ktora pracuje na TPP ... ak nemate co k teme, dakujem za komentare, ktore mi nepomozu, len ma akurat rozculia :D
K téme, k téme, ale ide o to k akej. Táto, Tebou zadaná, je mimo pravidiel hry na tejto stránke. Skús si prečítať ETIKETU, ako Ti už naznačili tí predomnou.
nathallie
10.05.10,12:23
ok, tak tymto chcem poprosit admina, aby ju z tade vymazal ... dufam slecny a pani, ktori mi momentalne odpovedate pocas vasho pracovneho casu, ze sedite v praci za pocitacom, a taktou "efetivnou pracou" okradate svojho zamestnavatela ... pekny den prajem
2009
10.05.10,12:24
citam, samozrejme ze ano ... preco? bud konkretnejsi, poprosim ta

Som žena. A budem konkrétna. Ty ubližuješ svojim zamestnancom, ktorý buď z nevedomosti alebo v kríze súhlasia. Ako? http://www.porada.sk/1397836-post5.html
Presne tento príspevok Ti to jasne vysvetľuje. A ja ešte pridám, že ani to naviac mu v dôsledku dať nemusíš. Zoberieš mu sociálne istoty a .. je toho viac padám z tejto témy.
Tweety
10.05.10,12:24
ok, tak tymto chcem poprosit admina, aby ju z tade vymazal ... dufam slecny a pani, ktori mi momentalne odpovedate pocas vasho pracovneho casu, ze sedite v praci za pocitacom, a taktou "efetivnou pracou" okradate svojho zamestnavatela ... pekny den prajem
A Ty nesedíš za počítačom?
Chobot
10.05.10,12:24
Dobry den, chcela by som poradit v jednej veci. Otvarame kaviaren a mame zaujem zamestnat casnikov, avsak len na dohodu. Co treba v tomto pripade uzavriet? Dohodu o vykonani prace alebo dohodu o pracovnej cinnosti? Tiez ma zaujima, ako sa v tomto pripade obchadza zakon, ked pocet odpracovnych hodin pri tychto dohodach je limitovany a pokial vsetci vieme, casnici v inych prevadzkach robia od rana do vecera dennodenne. Neviete, ako to funguje? Dakujem za radu a prajem pekny den.

NA porade sa nedávajú rady, ako obchádzať zákony, aj keď sa tak v praxi deje. Ak chceš obchádzať zákony, nájdi si na to iných poradcov. Toto je stránka, kde sa dávajú len legálne rady.

Preto tému uzatváram a po chvíli ju vymažem.
Mgr.Shrek
10.05.10,12:24
Milá / ý nathallie.
Nielen priame porušovanie zákone je ilegálne, ale aj jeho obchádzanie je protizákonné.

Chceš využiť situáciu, aby si ušetrila a mohla / mohol ísť niekam v lete na dovolenku???

Dobrovoľná voľba. Začala / začal si robiť biznis, to bola tiež tvoja dobrovoľná voľba, tak dodržuj pravidlá. Nikto ťa nenúti mať kaviareň.
A keď chceš šetriť, tak si to rob sama.

Robil som čašníka 3 roky. A je to náročné povolanie. Usmievať sa stále na blbé tváre, tváriť sa príjemne, 12-14 hodín na nohách. Fakt nenáročné povolanie.

Inak, btw. koľko im chceš dať na papieri a koľko na ruku? Predpokladám, že minimálku. Veď majú tips. Načo im dávať viac.

A odpusť, že som sa rozhodol napísať svoj názor na teba.