stlienka
10.05.10,14:26
Ahojte,
chcem Vás poprosiť o radu. Asi pred 2 rokmi som si mailom objednala zájazd. Avšak z rodinných dôvodom som ho musela 1 deň pred odchodom zrušiť. Cestovka chcela odomňa poplatok za storno 50% z ceny zájazdu. Avšak nakoľko som im síce mailom poslala vyplnenú objednávku zájazdu, ale nebola podpísaná považovala som to za vybavené. Teraz mi prišiel list od exekútora kde je suma 5x vyššia ako bol storno poplatok. Chcem sa spýtať, aj keď som si mailom objednala zájazd, ale nebol tam podpis, či je takáto objednávka právoplatná. A ešte či ma nemali len nejako upozorniť, že budú to vymáhať exekútorom.
iriska
10.05.10,13:14
Exekútor nevymáha na základe nepodpísanej objednávky, ale na základe právoplatného a vykonateľného exekučného titulu, takže predpokladám, že medzičasom bolo vydané nejaké rozhodnutie na súde. Aj v tom "liste" od exekútora, čo predpokladám je upovedomenie o začatí exekúcie je na 100% napísané, na základe čoho vymáha.
V konaní na súde bola možnosť sa brániť proti tvrdeniam cestovky
stlienka
24.06.10,07:26
Ide o to, že žiadny súd nebol, iba mi prišiel list od exekútora.
Dáša_
24.06.10,07:49
Ide o to, že žiadny súd nebol, iba mi prišiel list od exekútora.

a ide naozaj o exekúciu? Alebo iba o vymáhanie sumy exekútorom?

Čo je napísané v liste?
floos
24.06.10,08:39
exekutor zrejme len poslal upovedomenie o exekucii,co nieje exekucia ako taka,na tu musi dostat povolenie zo sudu a ty mozes podat namietky.zahadou pre mna ostava na zaklade coho chcu vymahat od teba peniaze,kedze si nic nepotrvdila svojim podpisom.a vidi sa mi dost vela 50% za zrusenie zajazdu.kazdopadne si zajdi za pravnikom
iriska
24.06.10,17:38
Na upovedomení o začatí exekúcie JE NAPÍSANÉ na základe ČOHO vymáha.

A JE to exekúcia ako taká, pretože upovedomenie vydáva exekútor až PO vydaní poverenia na vykonanie exkeúcie súdom.
Zita5
24.06.10,17:54
Ahojte,
chcem Vás poprosiť o radu. Asi pred 2 rokmi som si mailom objednala zájazd. Avšak z rodinných dôvodom som ho musela 1 deň pred odchodom zrušiť. Cestovka chcela odomňa poplatok za storno 50% z ceny zájazdu. Avšak nakoľko som im síce mailom poslala vyplnenú objednávku zájazdu, ale nebola podpísaná považovala som to za vybavené. Teraz mi prišiel list od exekútora kde je suma 5x vyššia ako bol storno poplatok. Chcem sa spýtať, aj keď som si mailom objednala zájazd, ale nebol tam podpis, či je takáto objednávka právoplatná. A ešte či ma nemali len nejako upozorniť, že budú to vymáhať exekútorom.

Upomienky za nezaplatenie od cestovky , alebo platobný rozkaz zo súdu ste nedostali ?