zk24
10.05.10,15:32
Dobry den,

uvazujem o zavedeni osobneho auta do podnikania. S.r.o-cka vznikla 1.5.2010. docitala som sa, ze ak s.r.o-cka funguje cely rok a chce zaradit auto do podnikania trebars iba na leto, tak plati celorocnu sadzbu bez ohladu na to, kolko mesiacov ho ma v podnikani. Plati to aj pre s.r.o-cku ktora vznikla v priebehu roka, alebo sa rocna sadzba deli na pomer mesiacov?

Ak s.r.o.vznikla 1.5.2010 a k 1.6.2010 zaradim sukromne auto do podnikania, platim rocnu sazdbu dane za celych 12 mesiacov alebo iba za (8 mesiacov) Maj-December?

Dakujem.
Tweety
10.05.10,13:33
Dobry den,

uvazujem o zavedeni osobneho auta do podnikania. S.r.o-cka vznikla 1.5.2010. docitala som sa, ze ak s.r.o-cka funguje cely rok a chce zaradit auto do podnikania trebars iba na leto, tak plati celorocnu sadzbu bez ohladu na to, kolko mesiacov ho ma v podnikani. Plati to aj pre s.r.o-cku ktora vznikla v priebehu roka, alebo sa rocna sadzba deli na pomer mesiacov? Druhá možnosť je správna.

Ak s.r.o.vznikla 1.5.2010 a k 1.6.2010 zaradim sukromne auto do podnikania, platim rocnu sazdbu dane za celych 12 mesiacov alebo iba za (8 mesiacov) Maj-December? Neplatí podľa toho, kedy sro vznikla, ale podľa mesiacov používania MV.
Dakujem.
Odpovede v texte.
zk24
10.05.10,14:19
Odpovede v texte.


aha, super. dakujem velmi pekne.

lebo vcera som citala clanok o tejto dani a je tam pisane, ze ak sa podnikatel rozhodne ze prihlasi auto do podnikania, trebars iba na leto (na 2 mesiace, kvoli letnej prevadzke trebars, a zas po lete auto odhlasi, ale sro funguje uz niekolko rokov), tak plati aj tak celorocnu sadzbu.

Dakujem. Ocenujem ;)
Tweety
10.05.10,14:25
aha, super. dakujem velmi pekne.

lebo vcera som citala clanok o tejto dani a je tam pisane, ze ak sa podnikatel rozhodne ze prihlasi auto do podnikania, trebars iba na leto (na 2 mesiace, kvoli letnej prevadzke trebars, a zas po lete auto odhlasi, ale sro funguje uz niekolko rokov), tak plati aj tak celorocnu sadzbu.

Dakujem. Ocenujem ;)
Ešte jedna vec, to, že MV začneš používať na podnikanie, musíš oznámiť DÚ. - Oznamovacia povinnosť, bližšie Zákon o miestnych daniach a poplatkoch- Daň z MV
zk24
10.05.10,14:35
Ešte jedna vec, to, že MV začneš používať na podnikanie, musíš oznámiť DÚ. - Oznamovacia povinnosť, bližšie Zákon o miestnych daniach a poplatkoch- Daň z MV


Ano ano, dakujem, to uz mam nastudovane...

Ale predsa ma napada otazka, sukromne auto je evidovane na BA znackach (kde ja ako sukromna osoba mam trvale bydlisko), s.r.o ma sidlo v SC.

Prihlasovat ho budem podla sidla s.r.o-cky alebo podla trvaleho bydliska kam patrim ako sukromna osoba, kedze pojde o sukromne vozidlo pouzivane na podnikanie?

Moc dakujem.
zk24
10.05.10,14:45
Uz som to pochopila... :-) podla evidencie vozidla, nie s.r.o :-)

Stahujem poslednu otazku ;)
liba2
10.05.10,15:10
Dobry den,

uvazujem o zavedeni osobneho auta do podnikania. S.r.o-cka vznikla 1.5.2010. docitala som sa, ze ak s.r.o-cka funguje cely rok a chce zaradit auto do podnikania trebars iba na leto, tak plati celorocnu sadzbu bez ohladu na to, kolko mesiacov ho ma v podnikani. Plati to aj pre s.r.o-cku ktora vznikla v priebehu roka, alebo sa rocna sadzba deli na pomer mesiacov?

Ak s.r.o.vznikla 1.5.2010 a k 1.6.2010 zaradim sukromne auto do podnikania, platim rocnu sazdbu dane za celych 12 mesiacov alebo iba za (8 mesiacov) Maj-December?

Dakujem.Toto podčiarknuté nepôjde tak jednoducho.
Buď sa to vozidlo bude používať ako súkromné, účtovať sa budú spotrebované PL a základná sadzba za km a s.r.o. zaplatí DzMV,
alebo sa vozidlo zmluvne prevedie do majetku s.r.o. (veľmi v skratke povedané) a keď bude majetkom s.r.o. môžu sa účtovať všetky výdavky spojené s jeho prevádzkou, plus s.r.o. zaplatí DzMV.

Inak povedané: DzMV bude platiť s.r.o. v každom prípade,
ale "zaradiť vozidlo do podnikania" nie je možné tak ako u živnostníka.
zk24
10.05.10,18:27
Toto podčiarknuté nepôjde tak jednoducho.
Buď sa to vozidlo bude používať ako súkromné, účtovať sa budú spotrebované PL a základná sadzba za km a s.r.o. zaplatí DzMV,
alebo sa vozidlo zmluvne prevedie do majetku s.r.o. (veľmi v skratke povedané) a keď bude majetkom s.r.o. môžu sa účtovať všetky výdavky spojené s jeho prevádzkou, plus s.r.o. zaplatí DzMV.

Inak povedané: DzMV bude platiť s.r.o. v každom prípade,
ale "zaradiť vozidlo do podnikania" nie je možné tak ako u živnostníka.

ja som to myslela tak ze budem sukromne vozidlo pouzivat na podnikanie, nechcem ho davat do obchodneho majetku, odpisovat, ani nic podobne. iba do nakladov davat sporebovane pohonne hmoty a sadzba za km...

Je to v tom este nejaky hacik? nestaci iba zo dna na den ist na danovy urad, nahlasit to, a odvtedy si viest knihu jazd a vykazovat tieto dva typy nakladov/vydakov?

Dakujem
anna81
19.05.10,08:17
a ak firma vstupi 1.6.2010 do likvidácie a na služobné účely používala súkromné auto štat. zástupcu? Kedy sa podáva Dp k dani z MV? Tiez sa rocna sadzba deli na pocet mesiacov?
Tweety
19.05.10,08:26
a ak firma vstupi 1.6.2010 do likvidácie a na služobné účely používala súkromné auto štat. zástupcu? Kedy sa podáva Dp k dani z MV? Tiez sa rocna sadzba deli na pocet mesiacov?
Áno, delí.