Tabitha
10.05.10,15:14
ahojte,chcem s a opýtať fakturujem za služby-stavebné práce ,ktoré sa realizovaĺi na SK a odberateľ má sídlo v CZ a ´je platca dph.Chcem sa opýtať či vo faktúre bude 0 dph? a ak ano či máme povinnosť urobiť suhrnný výkaz dph ak sa jedná len o jednorázovú záležitosť resp.komu vzniká povinnosť podavať SV.ja som snažila nájsť to v zákone o dph, ale nie som si istá či tomu rozumiem správne, mne vychádza že oslobodené od dane by tieto služby mohli byť podla§ 47 ods.6 budem rada ak mi to niekto potvrdí alebo vyvráti DAKUJEEEEM
Tweety
10.05.10,13:17
ahojte,chcem s a opýtať fakturujem za služby-stavebné práce ,ktoré sa realizovaĺi na SK a odberateľ má sídlo v CZ a ´je platca dph.Chcem sa opýtať či vo faktúre bude 0 dph? a ak ano či máme povinnosť urobiť suhrnný výkaz dph ak sa jedná len o jednorázovú záležitosť resp.komu vzniká povinnosť podavať SV.ja som snažila nájsť to v zákone o dph, ale nie som si istá či tomu rozumiem správne, mne vychádza že oslobodené od dane by tieto služby mohli byť podla§ 47 ods.6 budem rada ak mi to niekto potvrdí alebo vyvráti DAKUJEEEEM
§ 16

(1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
liba2
10.05.10,13:45
ahojte,chcem s a opýtať fakturujem za služby-stavebné práce ,ktoré sa realizovaĺi na SK a odberateľ má sídlo v CZ a ´je platca dph.Chcem sa opýtať či vo faktúre bude 0 dph? a ak ano či máme povinnosť urobiť suhrnný výkaz dph ak sa jedná len o jednorázovú záležitosť resp.komu vzniká povinnosť podavať SV.ja som snažila nájsť to v zákone o dph, ale nie som si istá či tomu rozumiem správne, mne vychádza že oslobodené od dane by tieto služby mohli byť podla§ 47 ods.6 budem rada ak mi to niekto potvrdí alebo vyvráti DAKUJEEEEM
V súvislosti so stavebnými prácami predsa nerobíš žiadny vývoz tovaru.

§47 ods. 6 ZDPH:
"(6) Oslobodené od dane sú služby vrátane prepravných a s nimi súvisiacich doplnkových služieb, iné ako služby oslobodené od dane podľa § 28 až 41, ktoré sú priamo spojené s vývozom tovaru a s tovarom pod colným opatrením podľa § 18 ods. 2."

Najskôr treba určiť miesto dodania služby - viď odpoveď Tweety.
Vivči
10.05.10,18:10
Súhrnný výkaz podávaš Ty, a za služby štvťročne.
lenkam68
11.05.10,05:29
Pri fakturácii stavebných prác určíš miesto dodania podľa § 16 ods. 1 (tak ako Ti uviedla Tweety). Súhrnný výkaz nepodávaš, ten sa podáva len v prípade ak miesto dodania služby určíš podľa § 15 ods. 1. Ak ste ZO, tak faktúra bude aj s DPH, pretože miesto dodania je SK.
denisa1606
03.06.10,06:08
mám aj ja jednu otázku, akosi sa v tých odpovediach strácam.
my sme českej firme (ktorá je platiteľom DPH a má sídlo v ČR) upravovali stánok na výstavisku v Nitre, teda miesto výkonu služby je SR ale fakturujeme do ČR, má byť táto faktúra s DPH alebo bez DPH?
Ďakujem za odpoveď.
Tabitha
03.06.10,07:04
fa bude s dph, síce fakturujete do čiech, ale prevedené prace su na uzemí SR , tak sa fakturuje podľa slovenských daň .zákonov
liba2
03.06.10,07:37
Ako môže byť otázka najlepšou odpoveďou ?
lenkam68
03.06.10,10:59
To by aj mňa zaujímalo.:rolleyes:
denisa1606
03.06.10,12:17
Tabitha, ďakujem, z viacerých strán mi dochádza odpoveď, že na fa DPH má byť, len ma mätie, ze mi na daňovom úrade v Tn povedali, že " daňová povinnosť zostáva tam, kde je sídlo firmy, ktorá službu objednala, postup podľa § 15 ods.1, postavenie a úprava stánku sa nepovažuje za službu súvisiacu priamo s výstaviskom". Tak neviem.
petra:-)
03.06.10,12:29
Tabitha, ďakujem, z viacerých strán mi dochádza odpoveď, že na fa DPH má byť, len ma mätie, ze mi na daňovom úrade v Tn povedali, že " daňová povinnosť zostáva tam, kde je sídlo firmy, ktorá službu objednala, postup podľa § 15 ods.1, postavenie a úprava stánku sa nepovažuje za službu súvisiacu priamo s výstaviskom". Tak neviem.

§16
(3) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb, ako napríklad služieb na výstavách a veľtrhoch, vrátane ich organizovania a s nimi súvisiacich doplnkových služieb je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.

Ja by som tiež túto službu posúdila ako službu s miestom dodania podľa § 16 ods. 3 - postavenie stánku a jeho úprava podľa mňa úzko súvisí s výstavou :)