Demi0
10.05.10,16:43
Ahoj poradaci.

Neviete mi poradiť ako je to z priznaním príjmu u nepodnikateľa. Od akej sumy sa musí príjem priznať?

Ďakujem
Marína
10.05.10,15:55
Ahoj poradaci.

Neviete mi poradiť ako je to z priznaním príjmu u nepodnikateľa. Od akej sumy sa musí príjem priznať?

Ďakujem
Závisí, z čoho bol príjem dosiahnutý. Upresni, prosím. Sú aj príjmy, ktoré sú od dane oslobodené, alebo ich časť(napr. prenájom nehnuteľnosti). Ak ťa to zaujíma, čítaj § 9 http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-01-2010-a.html#9

Hoplá, myslela som, že si FO-občan. Až teraz som nakukla do profilu. Predpokladám, že ako účtovník čo to o oslobodených príjmoch už vieš.;)
Demi0
10.05.10,16:33
ja viem, že niektoré veci sú oslobodené. Ale s týmto si neviem rady
no ide vlastne o príjmy zo športovej činnosti, športovec dostáva peniaze z klubu ale nemá hráčsku zmluvu.A oni to evidujú v účtovníctve, ale neviem ako. Takže otázka znie, pri akej sume musí peniaze priznať?
Tweety
10.05.10,17:03
ja viem, že niektoré veci sú oslobodené. Ale s týmto si neviem rady
no ide vlastne o príjmy zo športovej činnosti, športovec dostáva peniaze z klubu ale nemá hráčsku zmluvu.A oni to evidujú v účtovníctve, ale neviem ako. Takže otázka znie, pri akej sume musí peniaze priznať?

§ 32
Daňové priznanie
(1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak
a) vybraním tejto dane je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo
b) daňovník neuplatní postup podľa § 43 ods. 7.
§ 11
(2) Ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období dosiahne základ dane, ktorý

a) sa rovná alebo je nižší ako 100-násobok sumy platného životného minima, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka je suma zodpovedajúca 19, 2-násobku sumy platného životného minima,