IPB
10.05.10,20:41
mechce komunikovat so serverom. vsetko je nastavene ako bolo, kedy vsetko fungovalo ako malo. teraz vsak po aktualizacii na najnovsiu verziu Opery, 10.53 sa nechce klient spojit so serverom googlu. Nacitava, nacitava, ale nestiahne ani jeden mail... Nevie mi niekto poradit, cim to moze byt. Vdaka.
Stevo5
11.05.10,06:46
Ja používam Operu od verzie 9, aktualizujem ju vždy keď vyjde nová verzia. Tak isto som aktualizoval aj na 10.53 - a žiadny problém. Problém u teba mohol vzniknúť počas aktualizácie, pri downloade alebo pri inštalácii.

Skús Operu preinštalovať znovu. Zazálohuj z Opery čo potrebuješ.
Odinštaluj, zmaž adresáre ktoré prípadne ešte zostali na disku z Opery. Stiahni Opera 10.53 SK a nainštaluj ju.
salvosko
11.05.10,10:06
Skontroluje ci aktualizacia nevypla zabezpecene spojenie, mam pocit ze GMail funguje len cez SSL.
Stevo5
11.05.10,10:55
Skontroluje ci aktualizacia nevypla zabezpecene spojenie, mam pocit ze GMail funguje len cez SSL.

Mne sa vidí že Gmail funguje aj ako zabezpečené aj ako nezabezpečené spojenie. U mňa je iné číslo portu.
Pri aktualizácii sa predchádzajúce nastavenia zachovávajú. Ak to pred aktualizáciou šlo ... malo by ísť aj po aktualizácii, ak sa niekde nestala chyba.
salvosko
11.05.10,11:49
Mne sa vidí že Gmail funguje aj ako zabezpečené aj ako nezabezpečené spojenie. U mňa je iné číslo portu.
Pri aktualizácii sa predchádzajúce nastavenia zachovávajú. Ak to pred aktualizáciou šlo ... malo by ísť aj po aktualizácii, ak sa niekde nestala chyba.
Ved to som pisal ... aktualizacia ma ponechat povodne nastavenie. Ale ci ponechala nie je na 100% iste a preto to treba skontrolovat.
Pri chybach opery by som sa nedivil ze jej nevysiel krok.
buchač
26.05.10,19:47
Ja používam Operu od verzie 9, aktualizujem ju vždy keď vyjde nová verzia. Tak isto som aktualizoval aj na 10.53 - a žiadny problém. Problém u teba mohol vzniknúť počas aktualizácie, pri downloade alebo pri inštalácii.

Skús Operu preinštalovať znovu. Zazálohuj z Opery čo potrebuješ.
Odinštaluj, zmaž adresáre ktoré prípadne ešte zostali na disku z Opery. Stiahni Opera 10.53 SK a nainštaluj ju.

...ale inak som trochu nasr...:(

Opera 10.53 teraz funguje tak , že pri otvorení nového listu mi vždy ponúkne okno s ponukou ..." vyhľadať s Doogle , Ask ...."
Predtým sa dala napísať konkrétna adresa priamo a teraz aby jeden furt cez medzičlánok šiel ...
A to nevravím o kopírovaní adries ...
Stevo5
27.05.10,11:01
...ale inak som trochu nasr...:(

Opera 10.53 teraz funguje tak , že pri otvorení nového listu mi vždy ponúkne okno s ponukou ..." vyhľadať s Doogle , Ask ...."
Predtým sa dala napísať konkrétna adresa priamo a teraz aby jeden furt cez medzičlánok šiel ...
A to nevravím o kopírovaní adries ...
To je vec nastavení a doplnkov Opery. Mne sa to tak nespráva (tiež 10.53 SK). Ak kliknem na "krížik" vpravo na niektorom liste, otvorí sa nový, prázdny list, kde do riadku napíšem alebo vložím adresu - skopírujem. Tak isto sa mi otvorí poštový klient Opery ak kliknem na E-mail napríklad v dokumente Word. Žiadny problém.
Pri poklikaní na link sa tento otvorí v novom liste alebo sa otvorí v aktívnom liste. To všetko sa dá nastaviť. Žiadne ponuky vyhľadávania cez Google, Ask... pokiaľ to nepotrebujem.
Skús sa pohrať s nastaveniami.
bettylou
14.07.10,10:30
Zdavím, mám problém. Ak prezerám nejakú stránku a na nej je pdf dokument. Odkliknem a neotvorí mi ho, ale začne otvárať okná jedno za druhým s logom opery. Tak to musím jedno o druho zatvárať, a že ich neotvorí málo. K dokumentu pdf sa však neviem dostať. Predtým mi to otváralo normálne. Neviete niekto, čo s tým? Vďaka
Stevo5
14.07.10,11:06
To je dosť neštandardné správanie Opery. Pravdepodobne je jej inštalácia poškodená, alebo sa niečo pomenilo v nastaveniach.
Skúsila si pre istotu skontrolovať počítač niektorýmkvalitným a aktualizovaným antivírom? Tiež antispyware? Najlepšie v núdzovom režime počítača.

Je viac spôsobov ako si otvoriť *.pdf dokument (dúfam že niečo na otváranie pdf máš nainštalované, napr. Adobe reader 9.3.3 SK):
-Jeden skúšaš, to nejde - klik na link
-tak skús kliknúť pravým tlačítkom myši na ten link a z ponuky si vyber:
- otvoriť v novom okne - mal by sa dokument pdf otvoriť v novom okne Opery
- alebo - uložiť obsah odkazu - uloží ti pdf niekam do počítača, potom ho otvoríš v Adobe reader.
- alebo - uložiť do adresára na sťahovanie, (uloží tam ten dokument pdf) ten si definuješ v nastavení Opery, dokument alebo čokoľvek budeš sťahovať z internetu, v tom adresári vždy nájdeš.

Skús či niečo z toho pôjde. Ak nie, tak by som doporučil preinštalovať Operu (predtým zálohovať kontakty, nastavenia, záložky...), alebo je aj možnosť - na vyskúšanie kde je vlastne chyba - použiť Operu USB (portable). Tá je komplet len v jednom adresári, neinštaluje sa, teda po odstránení adresára ti nezostane po nej kopa súborov na disku. Z toho adresára sa Opera USB spustí súborom "Opera.exe". Po vyskúšaní si program ponecháš alebo zmažeš adresár (bez odinštalovania, len priamo zmazať) a hotovo, disk je ako bol predtým.
bettylou
14.07.10,17:38
To je dosť neštandardné správanie Opery. Pravdepodobne je jej inštalácia poškodená, alebo sa niečo pomenilo v nastaveniach.
Skúsila si pre istotu skontrolovať počítač niektorýmkvalitným a aktualizovaným antivírom? Tiež antispyware? Najlepšie v núdzovom režime počítača.

Je viac spôsobov ako si otvoriť *.pdf dokument (dúfam že niečo na otváranie pdf máš nainštalované, napr. Adobe reader 9.3.3 SK):
-Jeden skúšaš, to nejde - klik na link
-tak skús kliknúť pravým tlačítkom myši na ten link a z ponuky si vyber:
- otvoriť v novom okne - mal by sa dokument pdf otvoriť v novom okne Opery
- alebo - uložiť obsah odkazu - uloží ti pdf niekam do počítača, potom ho otvoríš v Adobe reader.
- alebo - uložiť do adresára na sťahovanie, (uloží tam ten dokument pdf) ten si definuješ v nastavení Opery, dokument alebo čokoľvek budeš sťahovať z internetu, v tom adresári vždy nájdeš.

Skús či niečo z toho pôjde. Ak nie, tak by som doporučil preinštalovať Operu (predtým zálohovať kontakty, nastavenia, záložky...), alebo je aj možnosť - na vyskúšanie kde je vlastne chyba - použiť Operu USB (portable). Tá je komplet len v jednom adresári, neinštaluje sa, teda po odstránení adresára ti nezostane po nej kopa súborov na disku. Z toho adresára sa Opera USB spustí súborom "Opera.exe". Po vyskúšaní si program ponecháš alebo zmažeš adresár (bez odinštalovania, len priamo zmazať) a hotovo, disk je ako bol predtým.

Nič, furt to isté. Do núdzového režimu sa k sebe neviem dostať, lebo neviem svoje heslo a čítačka fingerprint mi tam nefunguje. :confused:
Ešte skúsim preinštalovať Operu.
bettylou
14.07.10,17:45
preinštalované - verzia 10.60. nepomohlo :(
Vlado40
14.07.10,18:03
Odinštaluj si Operu 10 a nainštaluj si 9 na skúšku,alebo to skús otvoriť napr. v google chrome.

http://czshare.com/1366131/3hhA/Opera_9.62.rar
bettylou
15.07.10,08:33
Takže, Opera odinštalovaná. Nainštalovala som MFF, a no problem. VĎaka všetkým za odpovede.
Stevo5
15.07.10,09:41
Fajn, tak sa to vyriešilo, aj keď vlastne nevyriešilo.
Predpokladám že si Operu preinštalovala do jej pôvodného adresára, ten si pri odinštalovaní nezmazala. Na disku zostali aj iné súbory pôvodnej Opery (napr. v Document and Settings), to sa malo pred novou inštaláciou zmazať, aby si spravila novú ČISTÚ inštaláciu. Takto tam pravdepodobne zostali zachované tvoje nastavenia a zmeny v Opere, z nich niektoré robili ten problém. Inak ja zvyknem pri odstraňovaní problémového programu prečistiť aj registre od záznamov o tom programe. Ale to už by ti musel niekto asi pomôcť.
Chyba nie je na 100% v Opere, používa ju viac ľudí a funguje to, ja pdf dokumenty prezerám bežne.
bettylou
16.07.10,11:47
Určite, aj mne pdf predtým fungovalo v opere.
S tým odinštalovaním budeš mať pravdu, lebo po preinštalovaní mi nabehli moje záložky, tak ako boli predtým. Skúsim to ešte raz, lebo opera sa mi zdá logickejšie ovládanie ako MFF. tých registroch neviem presne ktoré koncovky, takže čistím všetko. Budem si musieť pozrieť a naštudovať.
Stevo5
16.07.10,12:08
Ak čistíš v registroch všetko, tak nemusíš PC už spustiť. Registrov sa ani nechytaj ak nevieš presne čo robíš. Alebo použi programy na to určené - Reg Cleaner, Registry First Aid, Advanced system Care - tento posledný doporučujem. Znovu upozorňujem - nerob niečo s registrami ak presne nevieš čo to spraví. Ak použiješ Advanced System Care, tak ho ponechaj v pôvodnom nastavení, pracuje sám automaticky, len vypisuje čo robí, nechaj ho dokončiť.
Na odstránenie záznamov v registroch po odinštalovanom softvéri je vhodnejší Registry First Aid (len pre skúsenejších), má funkciu "Hľadať", po vyhľadaní ty rozhodneš čo zmazať a čo nie. Nedoporučujem bez spolupráce s niekým kto sa tomu rozumie.

Predpokladám že tebe by mohlo pomôcť ak si na disku C pohľadáš všetky adresáre ktoré zostali po odinštalovaní Opery a komplet to zmažeš. Musíš hľadať na celom disku C, nie len v Program Files.
Potom daj disk skontrolovať Advanced system Care, nájdené chyby ti zmaže (ak si to ešte nerobila nediv sa ak ich bude niekoľko sto...), zo zmazaného vytvorí zálohu.
Potom nainštaluj Operu znovu, po jej nainštalovaní ju najprv vyskúšaj až potom obnov záložky, kontakty... a čo si si zazálohovala.
bettylou
18.07.10,09:16
mff je jeden otrasný browser. inštalujem naspäť operu.