mapor73
11.05.10,09:41
Dobrý.. som začínajúci podnikateľ. Dostal som príspevok na SZČO na odvody a poistenia, ale som iba spoločník sro bez odmeny-zamestnanec nie a podľa úradu musela žiadat o príspevok sro-čka aj ho dostala na svoj účet z ktorého platí soc. poist. za spoločníka. Otázka je ako to vlastne zúčtovať?
Robina
11.05.10,12:04
najprv napíš čo si, lebo máš v tom chaos: SZČO alebo "konateľ?"
mapor73
12.05.10,07:33
No som spoločník a konateľ nie zamestnanec a na účely zákona o službách zamestnanosti som považovaný za SZČO preto je možné dostať príspevok pre SZČO. Problém je že podľa UPSVAR dostala príspevok moja SRO a ja nedostávam odmenu ani ako konateľ ani ako spoločník a nie som v nej ani zamestnaný. otázka teda je že ako to vlastne zúčtovať?
mapor73
16.05.10,18:36
no nejako vám tie odpovede nejdú... čo ste profesionálne na dne?
Manual
16.05.10,18:47
... ano sme na dne ako hokejisti :mee:
veronikasad
16.05.10,20:29
no nejako vám tie odpovede nejdú... čo ste profesionálne na dne?
profesionálne na dne bol asi tvoj podnikatelský zámer, na základe ktorého s.r.o. dostala dotáciu na odvody. Ak žiadne odvody neplatí, dotáciu bude musieť vrátiť ako nevyčerpanú.
Manual
17.05.10,05:16
Ja si myslím, že mapor sem dáva neúplné informácie (možno zámerne) a rád by si príspevok ponechal. Ak mu ho už pridelili a bude si ho chcieť ponechať, musí sa sám zamestnať, alebo zamestnať niekoho iného a pekne dokladovať vyplatené mzdy a úhradu odvodov. Tam sa nič nafingovať nedá.
mapor73
17.05.10,06:10
Veľmi pekne ďakujem za Vaše milé odpovede pre úplnosť dohodu z UPSVAR som podpísal ako súkromná osoba a na usmernenie po mojich viacerých dotazoch, že ako bude účtovať sro keď príspevok je na súkromnú osobu som bol vyzvaný že či príspevok chcem a že keď chcem tak musí byť pridelený sro.
Takže ho dostala sro ale ak sa v nej nezamestnám je možné platby poistného účtovať ako nenákladovú položku spoločníka?alebo niečo podobné? Ja nie som účtovník ale predpokladám, že odpovedajúci sú...
Milan Benka
17.05.10,06:43
Dobrý.. som začínajúci podnikateľ. Dostal som príspevok na SZČO na odvody a poistenia, ale som iba spoločník sro bez odmeny-zamestnanec nie a podľa úradu musela žiadat o príspevok sro-čka aj ho dostala na svoj účet z ktorého platí soc. poist. za spoločníka. Otázka je ako to vlastne zúčtovať?

Predpis dotácie 346/648 - iba časť, kt bude použitá v tomto účt.období
zvyšok 346/384
uhrada dotácie 221/346
V násl. období čerpanie dotácie 384/648

Nevyčerpaná časť dotácie - vrátenie poskytovateľovi - predpis 384/346
uhrada z účtu 346/221