frndzalica
11.05.10,08:56
Dobrý deň.

Viete mi odpovedať či priestor, v ktorom dochádza k prebaľovanie s veľkospotrebiteľského balenia na malospotrebiteľské je prevádzka? Alebo je prevádzka len miesto kam chodia zákazníci? Lebo neviem ako sa takýto priestor nazýva. Zrejme výrobňa ale či aj tú treba nahlasovať na hygienu, lebo pokiaľ viem na hygienu sa nahlasuje len prevádzka. Vopred ďakujem za odpovede.
profesional
12.05.10,06:07
Je to prevadzka. Nakolko je to priestor kde sa vykonava podnikanie alebo cinnost ktora s podnikanim priamo suvisi.
frndzalica
12.05.10,08:27
Ďakujem za odpoveď. Potrebujem ešte s niečím pomôcť.

V priestore v ktorom boli kancelárie chcem vyrábať potraviny. Práve som sa vrátil z hygieny a bolo mi povedané, že musím ale zmeniť účel využívania stavby (pôvodne som si myslel, že sa to robí len pri domoch a bytoch keď sú v bytovom fonde, čiže prepis z bytového na nebytový). Ak sa nemýlim je to zdĺhavý proces a ja už dlhšie nemôžem čakať na spustenie výrobného procesu. Nehovoriac o tom, že majiteľ objektu mi asi nedovolí zmeniť účel stavby.

Preto moja otázka znie, či je pravda, že ak zmluvu o prenájme objektu napíšeme na dobu určitú (dúfam, že s tým bude majiteľ súhlasiť) nieje potrebné meniť účel stavby. Lenže tu vidím problém v hygiene, ktorá sa výslovne vyjadrila, že prevádzku mi schváli len ak jej ukážem papier, že som zmenil účel stavby! Preto pochybujem, že jej po predložení nájomnej zmluvy na dobu určitú povedia: ,,Jaj šak to netreba meniť." Skôr ma pošlú do.... a nech si to dám okamžite do poriadku inak mi prevádzku neschvália.

Tu nejde o to, že sa mi nechcú vybavovať papierovačky ja chcem mať všetko v poriadku. Len sa pýtam, či sa to nedá legálne obísť táto povinnosť, alebo či nestačí len podať žiadosť o zmenu účelu stavby, to by hygiena v prípade kontroly teda pri schvaľovaní prevádzky akceptovala a následne by sa zmena dokončila. Napr. ja potrebujem mať spravené skúšky z tzv.potravinárskeho minima, no najbližšie skúšky sú o 4 mesiace!!! No našťastie im stačí keď si podám žiadosť o preskúšanie a v prípade kontroly mi to budú akceptovať.