smachotka
11.05.10,09:57
Ahojte, co myslite pride nam danova kontrola do firmy ked mi vychadza nadmerny odpocet za 4 mesiac niejakych 30 000 Eur?
rodina1
11.05.10,07:59
Ahojte, co myslite pride nam danova kontrola do firmy ked mi vychadza nadmerny odpocet za 4 mesiac niejakych 30 000 Eur?
Noooo, tak to je možné :rolleyes:
Zita5
11.05.10,08:20
Ahojte, co myslite pride nam danova kontrola do firmy ked mi vychadza nadmerny odpocet za 4 mesiac niejakych 30 000 Eur?

To si prídu určite skontrolovať .Ale ak je všetko košér, tak sa nemáte čoho báť .
smachotka
11.05.10,08:24
vlastne mi budu kukat ten 4 mesiac, no uz sa tesim
a_je_to
11.05.10,08:49
vlastne mi budu kukat ten 4 mesiac, no uz sa tesim
Neboj sa, nie si sama ..... aj daňováci sa určite tešia, zvlášť, ak si zafajkla aj Splnenie podmienok v riadku 30. Ale pri takej veľkej sume to máš určite dobre zvážené a vydokladované ... takže len čakať. Možno neprídu, iba Ťa pozvú, aj s agendou ....
Lubaba
11.05.10,10:34
nadmerný odpočet v takej sume si určite skontrolujú
smachotka
11.05.10,18:41
Jaj ludkovia, idem to davat prave dokopy vsetko, ked to vynde dobre ci zle dam vam vediet.
Zita5
12.05.10,06:23
Jaj ludkovia, idem to davat prave dokopy vsetko, ked to vynde dobre ci zle dam vam vediet.

Však to už malo byť v kope :)
truch
12.05.10,06:38
Sme sezónna firma, odpočet DPH máme každý rok od decembra do marca. Kontrolu na DPH sme mali iba raz, pri prvom nadmernom odpočte. Je však pravda, že máme len malé sumy.
Pri takej vysokej čiastke je kontrola viac ako pravdepodobná. Ak je všetko dobre zaúčtované nie je sa čoho báť, prezrú doklady za jeden deň.
poou
12.05.10,20:02
ahojte..... ja sa chcem na túto tému opýtať, kedy mi vrátia peniaze za nadmerný odpočet a či musím podať nejakú žiadosť o vrátenie peňazí, alebo to urobia automaticky. Mám nadmerný odpočet za 4.Q.2009. Za 1.Q.2010 som si odpočítala len časť. Akým spôsobom mi vrátia zbytok peňazí? Kontrolu mi zatiaľ neohlásili.
azla
12.05.10,20:13
ahojte..... ja sa chcem na túto tému opýtať, kedy mi vrátia peniaze za nadmerný odpočet a či musím podať nejakú žiadosť o vrátenie peňazí, alebo to urobia automaticky. Mám nadmerný odpočet za 4.Q.2009. Za 1.Q.2010 som si odpočítala len časť. Akým spôsobom mi vrátia zbytok peňazí? Kontrolu mi zatiaľ neohlásili.
NO Ti vrátia podľa
§ 79
Nadmerný odpočet


(1) Ak v zdaňovacom období vznikne platiteľovi nadmerný odpočet, odpočíta platiteľ nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období s výnimkou podľa odseku 2. Ak platiteľ nemôže odpočítať nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období, daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol alebo do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania, ak platiteľ nebol povinný podať daňové priznanie (§ 78 ods. 1) za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol. Na účely tohto zákona sa nadmerným odpočtom rozumie prevýšenie celkovej výšky odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie nad celkovou výškou dane za príslušné zdaňovacie obdobie okrem dane pri dovoze tovaru.


- bez osobitnej žiadosti, ak si podala DP za I.Q. 26.4 - tak do 30 dní od tohto dátumu.
a_je_to
12.05.10,20:16
ahojte..... ja sa chcem na túto tému opýtať, kedy mi vrátia peniaze za nadmerný odpočet a či musím podať nejakú žiadosť o vrátenie peňazí, alebo to urobia automaticky. Mám nadmerný odpočet za 4.Q.2009. Za 1.Q.2010 som si odpočítala len časť. Akým spôsobom mi vrátia zbytok peňazí? Kontrolu mi zatiaľ neohlásili.
Podľa § 79, ods. 1, zákona o DPH daňový úrad má vrátiť zbytok nadmerného odpočtu do 25.5.2010, ak dovtedy nezačne kontrolu. Bez žiadosti, automaticky na účet, ktorý je nahlásený v registrácii subjektu.
poou
13.05.10,17:39
ďakujem za odpoveď. Tento § 79 som preštudovala. Len som si nebola istá ako prebehne úhrada. Nadmerný odpočet mám prvý krát po 10.rokoch.