lucia4978
11.05.10,10:10
Dobrý deň, som dva roky zamestnaná na dobu určitú. Polročne mi ju predlžovali.
Chcem sa spýtať, či po dvoch rokoch ma ešte môžu zamestnať na dobu určitú alebo už len na dobu neurčitú. A ešte by ma zaujímalo či mám právo na to aby mi to oznámili nejaký čas vo pred že mi už ďalšiu zmluvu nedajú alebo mi nezostáva nič iné len čakať do posledného dňa ukončenia zmluvy?
Teraz neviem, či si mám hladať už novú prácu, ako sa zariadiť na leto kedže máme malé dieťa, je to strašné neistota. Keď som sa na to opýtala tak mi povedali že to ešte neriešia a zmluvu mám do konca júna. ďakujem za odpovede.
VERONIKA6
11.05.10,08:46
Dobrý deň, som dva roky zamestnaná na dobu určitú. Polročne mi ju predlžovali.
Chcem sa spýtať, či po dvoch rokoch ma ešte môžu zamestnať na dobu určitú alebo už len na dobu neurčitú. A ešte by ma zaujímalo či mám právo na to aby mi to oznámili nejaký čas vo pred že mi už ďalšiu zmluvu nedajú alebo mi nezostáva nič iné len čakať do posledného dňa ukončenia zmluvy?
Teraz neviem, či si mám hladať už novú prácu, ako sa zariadiť na leto kedže máme malé dieťa, je to strašné neistota. Keď som sa na to opýtala tak mi povedali že to ešte neriešia a zmluvu mám do konca júna. ďakujem za odpovede.
Pozri tu:
http://www.porada.sk/t139329-pp-na-dobu-urcitu-po-1-3-2010-a.html#post1395563

Pracovný pomer na dobu určitú končí dňom dojednaným v zmluve.
Lubaba
11.05.10,10:42
§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu


(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

ZP neuvádza že by ti museli potvrdzovať ukončenie písomne, ale povedať by ti to mali.
lucia4978
11.05.10,12:19
ale môžu mi dať zas na dobu určitú?
Ingrid G.
11.05.10,12:53
PP na dobu určitú možno uzatvoriť najdlhšie na dva roky a v rámci dvoch rokov možno dobu určitú uzatvoriť max. 2x.
Platia však výnimky, kedy možno PP dohodnúť na dobu určitú viackrát a to napr. pri zastupovaní - pozri si § 48 (novelizácia platná po 1.3.2010).
lucia4978
12.05.10,07:56
Ďakujem, tak tipujem že to radšej zoberú niekoho nového a ja mám smolu....