masa_sk
11.05.10,10:30
Poraďte dobré značky čistej prírodnej kozmetiky - mám na mysli 100% čistej prírodnej (nie len s prídavkami byliniek). Ak aj poznáte niečo vhodné pre deti, bolo by super. Ďakujem za tipy.
Zvalik
11.05.10,08:32
Avéne
masa_sk
11.05.10,08:54
Dik, ale pokiaľ viem, Avene je síce na citlivú pleť, ale prírodná kozmetika to nie je. Hľadám niečo bez obsahu syntetických tenzidov, parabénov a pod.
calawen
11.05.10,09:01
O čo sa ti konkrétne jedná? Ak napr. chceš natrieť dieťa po kúpaní, ja používam oleje značky Saloos, www.mhslovakia.sk, majú aj iné veci...
Monika Kováčová
11.05.10,09:12
www.nobilis.cz - certifikovaná prírodná kozmetika bez akýchkoľvek chemických látok. Vyskúšala som a nemá chybu. Popozeraj si aj fórum na tej stránke, nielen katalóg výrobkov.
Laco-monter
12.05.10,19:48
Čisto prirodny je len vývar z niečoho.

Všetko, čo prejde nejakým priemyselným spracovaním už nie je čisto prírodne.
zdenka131
13.05.10,03:40
Želám pohodový deň.

Na tejto stránke je diskusia o prírodnej kozmetike pre deti. Je tam aj uvedené , kde sa dá kozmetika kúpiť.

http://www.kankan.sk/forum/tema/prirodna-kozmetika-pre-deti/503?page=2#post-7015
0123misa
13.05.10,17:27
ahoj, ja ti mozem poradit znacku xx je cenovo narocnejsia ale jej vyrobky su z aloe vera. Pri kazdom vyrobku je napisane kolko percent ho obsahuje,,,ja som zatial vyskusala len zopar vyrobkov no celkom sa mi paci...
irsina
16.05.10,18:24
ahoj,ja som spokojna s ceskou kozmetikou Atok.cenovo je v normále a majú úžasnú vôňu.skus originalatok.cz da sa aj na dobierku
JaDo
16.05.10,18:50
Weleda, Lavera, urtekram
biosenka
21.05.10,16:50
Ja tiež používam weleda, urtekram, kokosový olej z bioshopu.sk alebo ekodalej.sk
vallena
02.07.10,19:02
Mam velmi dobre skusenosti s Weledou,
roky ju použivam aj ju ponukam v mojom salone.
agromaster
06.08.10,03:30
Kozmetika Sonya od FLP.
arimnestos
18.09.10,19:28
Vynikajúca čisto prírodná kozmetika a dokonca v biokvalite je značka Oléanat a Elicey. Pozostáva z mydiel tuhých aj tekutých, pleťových krémov, rastlinných a esenciálnych olejov, bambuckých masiel a dezodorantu Alun, ktorý možno používať aj rok, kým sa minie.
Sississi
22.10.10,14:36
Ja poznam iba jedinu 100 percent prirodnu dokonca aj certifikovanu BDIH a Ecocontrol kozmetiku a to je xxxxx. Predtym som pouzivala Avene, BIodermu aj La roche a v najlepsom pripade mi neurobili nic, ani nepomohli a vyhodila som za to dost penazi. Syncek je alergicky odmalicka preto som musela hladat cisto prirodnu kozmetiku ktoru by znasal a nevyhodil sa. Takze ja pouzivam iba tuto kozmetiku pre malickeho aj pre seba a som velmi spokojna. Kombinujem pre malickeho niekedy aj s Nella batole.
korela
23.10.10,02:31
http://www.loccitane.sk/l-occitane-sk--slovakia,14,2,555,24197.htm
.
Inak používate na tvár a telo niekto olivový panenský olej?
Ev. mandľový. Ja s rakytníkom.
korela
23.10.10,02:32
Sezónne ovocie je výborné. Odskúšané.
BIZAL
08.01.12,09:26
Je aj Yves Rocher 100% prirodna kozmetika?
Estetic
10.01.12,04:03
Nepoznám žiadnu 100%prírodnú kozmetiku,ktorá by bola na našom trhu.Alebo vôbec na trhu.Ale Ives Rocher je veľmi kvalitná a dobre znášaná prírodná kozmetika.
korela
10.01.12,14:07
sisima
10.01.12,14:10
BABOR... u nás málo známa, skôr len v niekoľkých salónoch... ;)
RenataK
29.01.12,19:05
skús pozrieť na aakozmetika.sk je tam línia mama a ja
niella
29.01.12,19:21
Poraďte dobré značky čistej prírodnej kozmetiky - mám na mysli 100% čistej prírodnej (nie len s prídavkami byliniek). Ak aj poznáte niečo vhodné pre deti, bolo by super. Ďakujem za tipy.

Česká kozmetika RYOR.
helma73
29.01.12,19:31
Nobillis Tília
Miladka85
05.03.12,17:10
Ahoj. A chces prirodnu alebo bio kozmetiku? Ak bio kozmetiku, tak ja mam skusenosti zo znackou biobiobaby. Ja si myslim, ze kvalitna prirodna kozmetika je uz vlastne bio, ostatne je iba oblbovanie.
mjc
29.05.12,21:02
urcite nobilis tilia www.nobilis-tilia.eu (http://www.nobilis-tilia.eu)
a nesuhlasim ze nie je na trhu cisto prirodna kozmetika
ano, niektore vyrobky nie su cisto prirodne, ale vela je cisto prirodnych.
Co je napriklad neprirodne na panenskom oleji? Arganovom ci inom?
Estetic
05.06.12,08:44
Väčšinou látky,ktoré sú dodané na stabilizáciu,aby sa oleje nepokazili za pár dní a prípadné vonné látky.Tie kozmetiky sú kvalitné,ale pokiaľ by boli uplne neupravované,ani by sa nedostali k spotrebiteľovi,pretože by sa skôr pokazili.
korela
05.06.12,10:00
http://www.centrumctm.sk/product/ruzovy-sen-24/

Hovorí autor produktu Dr. Boris Subotić
,,Osobne ručím za to, že krémy obsahujú iba prírodné zložky, o čom svedčí ich krátka životnosť. Prírodu neoklameme"
(Vydrží aj 4 mesiace, moja pozn.)
mjc
05.06.12,11:19
Väčšinou látky,ktoré sú dodané na stabilizáciu,aby sa oleje nepokazili za pár dní a prípadné vonné látky.Tie kozmetiky sú kvalitné,ale pokiaľ by boli uplne neupravované,ani by sa nedostali k spotrebiteľovi,pretože by sa skôr pokazili.

Rastlinné oleje Nobilis Tilia a aj ďalších značiek sú rozhodne bez prísad a zväčša vhodné aj na konzumáciu:) Olej samotný sa používa na konzervovanie niektorých potravín - zameduje prístupu vzduchu k potravine:) Samozrejme olej sa môže pokaziť, preto je odporúčané spotrebovanie od 6 do 12 mesiacov u rastlinných olejov. Ale pri správnom skladovaní vydržia roky bez prísad.
Samozrejme nie všetko ide bez prísad, ale pri kozmetike s certifikátom je aspoň zaručené, že prísada je povolená a neškodná. Osobne nemám nič ani proti vazelinám aj ked v certifikovanej prírodnej kozmetike nie sú dovolené, sem tam opodstatnenie majú :) Ale rozhodne nie ako hydratačná či premastujúca zložka. Na trhu je niekoľko dobrých certifikovaných aj necertifikovaných prírodných kozmetík. Ale je tu aj veľa "prírodných kozmetík" = predražená obyčajná kozmetika :)
Slabosť mám pre rastlinné, éterické a hydrofilné oleje Nobilis (http://www.nobilis-tilia.eu)
zuzu99
27.09.12,08:03
Je mnoho zavádzajúcich informácií o prírodnej kozmetike!

Tzv. Prírodná kozmetika – mnohé produkty takto označené obsahujú niektoré látky prírodného pôvodu, avšak žiaľ nie je tu stanovené žiadne pravidlo, ktoré by hovorilo napríklad o percentuálnom zastúpení nejakej prírodnej látky v celkovom zložení produktu. V praxi to vyzerá tak, že nejaká kozmetika má v obsahu či reklame uvedené, že je „prírodná“, že obsahuje „rastlinné výťažky“ , že niečo je "prírodne identicke" (iným slovom umelé) ... – avšak obsah prírodných látok je minimálny, priam symbolický (sotva 1%!) uprostred syntetického základu. Skutočný prínos takejto tzv. „prírodnej“ kozmetiky je zanedbateľný a slovo "príroda“ sa tu používa najmä ako marketingový ťah a pasca na zákazníka. Preto si dôkladne preverte to, čo vám budú ponúkať ako "prírodnú kozmetiku" v rôznych stánkoch, katalógoch, pultoch predajní a pod...
Prírodná kozmetika – ozajstná seriózna prírodná kozmetika obsahuje suroviny výlučne prírodného rastlinného a minerálneho (napr. hliny v pleťových maskách) pôvodu: rastlinné výťažky, oleje a esencie, bez pridaných syntetických chemických látok, bez parabenov, látok ropného pôvodu... (viď ďalej). Čisto prírodné suroviny sú jemné a ohľaduplné k pokožke a šetria životné prostredie. A ako sa líši prírodná kozmetika od organickej/bio kozmetiky?
Organická kozmetika – alebo aj bio kozmetika okrem toho, že je kozmetikou tiež skutočne prírodnou, musí spĺňať určité prísne podmienky, podľa ktorých je certifikovaná. Tu sú už navyše sledované úplne všetky faktory, ktoré s rastlinou/surovinou súvisia - spôsob pestovania, samotná pôda, zber úrody, uskladnenie, spracovanie, výroba bio produktu, obaly... Jednoducho súbor veľmi prísnych pravidiel a kontroly. Mnoho krajín má svoje nezávislé organizácie, ktoré stanovujú a kontrolujú kritériá na udelenie certifikátu označujúcom bio produkt, preto vám ponúkame zhrnutie pravidiel, ktoré platia pre organickú/bio kozmetiku všeobecne (a ktoré rešpektuje napr. už celosvetovo uznávaná organizácia a certifikáty ECOCERT)...

viac na
http://www.organicday.sk/clanky/detail/o-organickej-kozmetike

A konkrétne značky skutočnej a poctivej organickej/bio kozmetiky?:
Pranarôm (Belgicko, Francúzsko)
Funny Bee (Francúzsko)
Karethic (Francúzsko)

BTW - Francúzi sú absolútna špička vo výrobe aj používaní biokozmetiky, máme sa čo učiť... Na Slovensku totiž mnoho ľudí podceňuje to, čo si na svoju pokožku nanesie...
bilbo333
23.11.12,10:19
100% prírodná kozmetika

www.sashe.sk/ylang.ylang (http://www.sashe.sk/ylang.ylang)
Brano Pk
13.12.12,22:58
ake mate skusenosti s xxxxx
bettylou
13.12.12,23:20
prípadne vylisovaný olej
Zdenka 0705
14.12.12,05:35
používam ju, hlavne oleje na pleť sú výborné
Michal54321
03.01.13,11:09
JĀSÖN, čistá kozmetika. Da sa na SK kúpiť na:
lujza.j
03.01.13,11:12
JĀSÖN, čistá kozmetika. Da sa na SK kúpiť na:
je to garantované...bol si pri výrobe:D
Michal54321
04.01.13,20:56
Vieščo nebol, ale poznam to. Je to dosť rozdiel ked mas chemicku kozmetiku, lebo to vysuša pokožku a je to taka ina konzistencia. Prirodna kozmetika je ako olejček a ten nenapodobniš, lebo olej máš napr. slnečnicovy, olivovy - a ten rozoznáš alebo extrakt z dačoho ... to proste ked to máš raz v ruke tak pochopíš ...
stankao
09.06.13,15:49
Podla mna, ked je prirodna kozmetika aj certifikovana, je to istejsie, kvalita je zarucena...preto nedam dopustit na Logonu a sante...dlhorocna tradicia a kvalita :-)
ludivin
21.01.14,14:46
slovenska znacka, super!
cacka
04.02.14,09:52
http://www.karelhadek.eu/

Je to síce české, ale super...je tam aj odkaz na SK stránku (už som objednávala viac krát a všetko absolútne v poriadku).
peterbraxi
24.02.14,21:18
ja by sob odporučil napríklad prírodnú bio kozmetiku na báze konopných rastlín, je to fakt super, skúste napríklad
lujza.j
24.02.14,21:29
ja by sob odporučil napríklad prírodnú bio kozmetiku na báze konopných rastlín, je to fakt super, skúste napríklad
a kde je zloženie?aké percento konope?
korela
22.04.14,18:18
Má niekto skúsenosti s výrobkamixxxxxxxxx
Ericka12
15.05.14,11:26
Pouziva niekto tuto Bio kozmetiku? http://www.bione.sk/bio-cannabis-konopna-rada-/ Ceny vyzereju byt velmi dobre,tak chcem vediet ci ma niekto skusenosti
Sykorkaa
15.05.14,11:56
tieto konopne kremy su vyborne,tiez ich pouzivam na suchu plet
Ericka12
15.05.14,12:06
mas na mysli konkretne tuto kozmetiku? ci vseobecne?
Natalka45
04.06.14,17:57
Tiež mám doma kozmetiku tejto značky.Konopný krém používa priateľ na suchú pokožku
Sykorkaa
04.06.14,18:37
mas na mysli konkretne tuto kozmetiku? ci vseobecne?
tuto znacku som este osobne neskusala.
Ericka12
04.06.14,19:09
tak ju vyskusam a uvidim na vlastnej kozi :D
Natalka45
04.06.14,19:26
tak ju vyskusam a uvidim na vlastnej kozi :D
Ja som spokojná,ale každý potrebuje niečo iné.Skús a uvidíš ako budeš spokojná
gabriska
10.06.14,08:00
Ja osobne preferujem kozmetiku nobilis tilia, mam suchu pokozku s ekzemami a odvtedy ako som zacala pouzivat cisto prirodne veci od nich, velmi sa mi to upravilo. Neobjednavam priamo od vyrobcu, lebo je tam velmi drahe postovne, ale cez tento slov. eshop, mau celkom slusny vyber, aj vyzivovych doplnkov. Skusala som od nich aj nimbovu kozmetiku, konkretne nimbovy olej (je to tiez prirodna kozmetika), bol tiez dobry, len ma taku svojsku aromu, niekomu by mozno smrdel:
http://www.nutrimas.sk/Prir-kozmetika-NOBILIS-TILIA-c15_0_1.htm
LEFERYjePODVOD
21.02.15,19:43
Ahojte, rada by som usetrila ludom peniaze a upozornila na podvod zvany kozmetika LEFERY!!! - JE TO CISTY PODVOD!!! - CITAJ CLANOK!!! - http://lefery-podvod.blogspot.sk :eek:
michaela508
28.02.15,07:15
Ja som doteraz nepoúživala bio kozmetiku ale chcem si kúpiť kokosový olej a chodievam na stránku xxxxxx a je tam super bio kozmetika a chcem si od odtiaľ objednávať májú aj veľa pozitívnych recenzií. :) :rolleyes:
akala10
30.07.15,13:35
Ja pouzivam weledu, lebo je naozaj prirodna a v zlozeni nema nic skodlive. Nema ziadne chemicke konzervanty, len ciste etericke oleje ci kyselinu citronovu, pouziva rozne technologicke postupy (zahrievanie, chladenie) a balenie do sklenenych flias ci hlinikovych tub aby co najviac predlzila zivotnost vyrobku. Pouzivam ju uz roky a mozem potvrdit, ze mojej fakt citlivej pokozke len lahodi :) Rovnako je to aj s tym kokosovym olejom. Nic s nim nepokazis, mozes ho pouzit uplne vsade, ale pozor, aby bol naozaj kvalitny, za studena lisovany, panensky.
michaelapac
03.10.15,18:52
Ahojte ja odporúčam weledu. Je 100% prírodná a na trhu má dlhú históriu. Mám od nej hlavne telovú a pleťovú kozmetiku. Z telovej momentálne používam rakytníkovú radu. Mám sprchovací gél aj telové mlieko a sú dokonalé. Ja som zvyknutá používať po sprche aj mlieko, pretože mám suchú pleť. Toto rakytníkové je super, mám vyživenú a hydratovanú pokožku a krásne vonia akoby po citrusoch. Ak ste lenivejší tak vám tento sprchovací gél vystačí pretože po ňon vôbec nemáte suchú pokožku, nakoľko je krémovej konzistencie. Chystám sa vyskúšať aj mandľovú radu a to mlieko a sprcháč. Mandľovú radu mám teraz na pleť a tiež si ju nemôžem vynachváliť!!! Bezchybná pre suchú pleť a okrem toho s ňou predchádzate a redukujete vrásky. Ja som s weledou spokojná a určite ju budem používať ďalej :)
terezkaka
23.11.15,19:30
Ja za seba môžem odporučiť xxxxxxxx, aktuálne teraz je na ceste ku mne kaviárové sérum na vrásky, ale majú aj iné veci ako napríklad telové krémy, veci na nechty vlasy no kopa :) človek si rozhodne môže vybrať a v porovnaní s inými má naozaj vysoký obsah účinných látok :)
steffanko
30.11.15,18:40
terezkaka vdaka za tvoj prispevok, padol vhod, akurat riesim vianocne darceky pred odchodom na sluzobku a teda nevedel som co kupit sestre.. uz viem, este raz dik
myšo1
03.01.16,23:07
Ahojte, ja som sa tiez rozhodla pouzivat prirodnu kozmetiku a konkretne mam velmi rada vyrobky od weledy. Mala som od nich skoro vsetko od sprchovych gelov cez telove mlieka az po pletovu kozmetiku.. Kazdy jeden vyrobok mi velmi vyhovoval. Co milujem d nich najviac je mandlova rada pre suchu plet. Jednak milujem tu vonu cistych mandli a rovnako aj ucinky, ktoré som pocitovala pri dlhosom pouzivani. Moja plet sa nesupala, bola ziarivejsia a mladsia :D
Tavinka
09.01.16,10:50
Ahojte. Ja mam 52 rokov a pouzivam prirodny krem Vytazky z Parohov. Je to prirodny krem cisto z prirodnych latok. Kupila som ho na stranke xxx este dobre su bambusove vytazky, niekedy sa daju kupit v lekarnach a v zime si natieram tvar predtym ako idem do zimy bravcovou mastou. Po prichode domov si mast zmyjem odlicovadlom, oplachnem tvar a natriem kremom. O pokozku tvare sa teba starat hlavne v zime, mam zname ktore si na to nedali pozor, teraz maju strasne poskodenu kozu tvare a vyzera to nic moc. Neviem preco mnohe zeny nedbaju o seba hlavne u nas, tych moznost je vela, len u nas chyba ta kultura asi
4l3na
21.01.16,18:05
Ahoj, ja pouzivam prirodnu kozmetiku xxx a som s nou maximalne spokojna. Plet nezatazuje, neupchava pory a krasne hydratuje. Co je vsak podstatne, netvori mi ziadne flaky, ako ostatne kremy. Da sa objednat z ich eshopu xxxx
Simusik01
29.01.16,12:00
Dobry den ja pouzivam aloe vera prirodnu kozmetika kvalitnu xxxx 100% stava
podstanom
25.02.16,22:58
www.dr-dudek.sk 25r. tradícia, tradičná receptúra, ručná výroba, 100% bez chémie, konzervant len vit.E, vlastnoručné zbieranie bylín len v ich prirodzenom prostredí.