kesiatria
11.05.10,09:34
V byte mame malicky hmyz cca 0.5mm. Lozi po parapete, po skryni, po ludoch. Neskace. Neviete niekto co by to mohlo byt? Je to z kvetov? Mozu byt skodlivy ludom, ci domacim zvieratam? Ako sa ho zbavit?
Dakujem za rady.
K.file:///home/kesa/Plocha/hmyz%20u%20nas.JPGfile:///home/kesa/Plocha/hmyz%20u%20nas2.JPGfile:///home/kesa/Plocha/hmyz%20u%20nas3.JPGfile:///home/kesa/Plocha/hmyz%20u%20nas4.JPGfile:///home/kesa/Plocha/hmyz%20u%20nas5.JPG
Daniela1010
11.05.10,08:35
Uf! Tak toto teda fakt nevyzerá moc príjemne, nezdá sa mi, že by to bolo z kvetov, lebo tie vyzerajú úplne ináč. Na toto by som si radšej prizvala deratizérov.
Maros16
11.05.10,13:37
Je to v panelakovaom dome ?
PotPalo
11.05.10,18:25
Skús pohľadať na internete "Voš prachová", možno je to ona.
JaDo
11.05.10,18:40
janka51
11.05.10,18:46
Skús kúpiť spray na loziaci hmyz a vystriekaj miesta kde sa najviac nachádza. Dobrý je Biolit TP v plastovej fľaši je bez zápachu.
kesiatria
13.05.10,07:12
Dakujem za tipy.
Napisala som 4 roznym spolocnostiam zaoberajucimi sa dezinsekciou, z ani jednej mi neprisla ziadna reakcia. Podelim sa s Vami s odpovedou z entomologickeho ustavu v Ceskych Budejoviciach.

determinace neni uplne snadna, vase fotky jsou strasne malicke a pri jejich zvetseni se rychle ztraci ostrost. Nicmene alespon nohy spocitat sly, takze by se melo jednat o pisivky (Psocoptera). Vetsina druhu pisivek zije ve volne prirode, na kerich, v hnizdech ptaku nebo savcu a zivi se organickym odpadem. Par druhu se take bezne vyskytuje v lidskych sidlech, ale pri malopocetnem vyskytu ujdou pozornosti.
V bytech je muzete najit na parapetech oken (tady se zivi zbytky drobneho uhynuleho hmyzu), v knihovnach (mohou poskozovat kozene vazby knih) nebo v koupelnach a na vlhkych zdech (nektere druhy se zivi jemnym narustem plisni ve sparech obkladu). Lidem nebezpecne nejsou, biolit na jejich likvidaci bude stacit.