infikator
11.05.10,09:36
Dobrý deň,

som začínajú podnikateľ, otváram sieť paintballových ihrísk a potreboval by som pomôcť s nájomnou zmluvou. Jednalo by sa o to, že tých ihrísk mám dohodnutých viac (na rôznych miestach) a keby som mal platiť mesačný prenájom, tak by som to nezvládal, preto rozmýšľam nad platbou nejakých-tých percent z tržby. Takže, kde by som organizoval súťaž, tak tam by som platil. Ďalšou vecou by bolo, že všetky miesta by som prispôsobil na hru (vytvoril potrebné prekážky,...) a nebol by som rád keby si niekto z mojich "prenajímateľov" kúpil potrebné vybavenie, nechal si moje ihrisko a mňa poslal "kade ľahšie". Na druhej strane by v zmluve malo byť zakotvené aj to, že keď ten priestor bude potrebovať na niečo iné, tak že mu v tom nebudem brániť.
Keby niekto vedel poradiť, či už niečo konkrétne, alebo niekoho konkrétneho, kto by mi vedel pomôcť, tak by som bol veľmi rád. :)



S pozdravom
Ladislav Filadelfi
Zita5
11.05.10,07:43
To všetko záleží od dohody s prenajímateľmi plôch na peintball, či pristanú na % z tržieb alebo nájmom . Vo Vašom prípade , by som sa v tomto prípade obrátila na dobrého právnika.Nakoľko sa nejedná je o jedno prenajímané miesto , ale viac .
Čo sa týka prenajímateľov , noo dnes sa môže stať hoci čo a to treba chrániť zmluvným dojednaním.

To je môj názor .


P.S. V tržbách nemajú istotu , ale pri platenom mesačnom nájme áno.
infikator
11.05.10,08:11
Ďakujem za reakciu.
S prenajímateľmi som dohodnutý na províznej platbe, lebo v podstate sa jedná o staré JRD-čka, zrúcaniny a pre nich zatiaľ nijako nevyužiteľné priestory. (takže myšlienka ich využitia je pre nich "zaujímavá")

Právnika?
Nemám s nimi žiadne skúsenosti. :(
Aký "druh" právnika by som mal vyhľadať a koľko ma asi "táto sranda" bude stáť?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Zita5
11.05.10,09:05
Ďakujem za reakciu.
S prenajímateľmi som dohodnutý na províznej platbe, lebo v podstate sa jedná o staré JRD-čka, zrúcaniny a pre nich zatiaľ nijako nevyužiteľné priestory. (takže myšlienka ich využitia je pre nich "zaujímavá")

Právnika?
Nemám s nimi žiadne skúsenosti. :(
Aký "druh" právnika by som mal vyhľadať a koľko ma asi "táto sranda" bude stáť?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Áno viem , že na tento druh športu sa využívajú tieto staré priestory.
Aký "druh" právnika? No riadne ísť ku advokátovi a dať si vypracovať jednu zmluvu . Na základe toho si už budete vedieť spraviť aj ostatné .
No nech to bude stáť cca 150 -250 euro .To je len odhad, fakt neviem presne koľko .Možno ma kolegovia doplnia .
profesional
12.05.10,06:11
Dalo by sa to zmluvne poriesit. Ale poviem ti, toto nebude jednoducha zmluva. Nerataj ze ti to nejaky pravnik tak narocnu zmluvu urobi za menej ako za 800 Eur.
Ak budes chciet poradit pravnika co ti taku zmluvu urobi, tak napir privatnu postu. Tu vo fore nikomu reklamu robit nebudem..
Zita5
12.05.10,06:14
Dalo by sa to zmluvne poriesit. Ale poviem ti, toto nebude jednoducha zmluva. Nerataj ze ti to nejaky pravnik tak narocnu zmluvu urobi za menej ako za 800 Eur.
Ak budes chciet poradit pravnika co ti taku zmluvu urobi, tak napir privatnu postu. Tu vo fore nikomu reklamu robit nebudem..

Asi si budem musieť zložiť dolu ružové okuliare .:) Pevne verím, že to toľko stáť nebude. Bude ak si zmluvu dá vypracovať v BA .
Vlado.s
16.05.10,06:04
mimotemy Zdravím, ja mám len jednu otázočku preto nejdem zakladať novú tému. Jedná sa o to, že som kúpil pozemok za dajme tomu 10000 Eur a idem ho predať za 15000 Eur. Z čoho sa platí daň pri predaji? Z Ceny uvedenej v zmluve alebo zo zisku a teda z 5000 Eur? Ďakujem.
Vlado.s
19.05.10,19:22
posúvam