Erika686
11.05.10,09:58
Pred 3 rokmi, ked zomrela mama, tak na dedicskom konani sme sa vzdali nasho (4 deti) podielu po mame v prospech otca.
Ale na LV ma otec spoluvlastnicky podiel 1/2. Preco? Ved nemalo byt 1/1?
Iny vlastnici tam nie su vedeni.

A dalsia vec, ktorej nerozumiem je, ze v casti Tarchy je zapisane : STAT.SPOR.KOSICE- R III 186/85...- 38/85...
Ine udaje: PRED MERANIM PARC:C: 12...

Viem, ze nasi si brali pozicku na stavbu domu, ale ta je davno splatena.
Netreba to niekde "nahlasit" , teda ,ze je to splatene, nech tarchu vymazu.....Nechapem :rolleyes:
Mgr.Shrek
11.05.10,08:50
Pred 3 rokmi, ked zomrela mama, tak na dedicskom konani sme sa vzdali nasho (4 deti) podielu po mame v prospech otca.
Ale na LV ma otec spoluvlastnicky podiel 1/2. Preco? Ved nemalo byt 1/1?
Iny vlastnici tam nie su vedeni.

A dalsia vec, ktorej nerozumiem je, ze v casti Tarchy je zapisane : STAT.SPOR.KOSICE- R III 186/85...- 38/85...
Ine udaje: PRED MERANIM PARC:C: 12...

Viem, ze nasi si brali pozicku na stavbu domu, ale ta je davno splatena.
Netreba to niekde "nahlasit" , teda ,ze je to splatene, nech tarchu vymazu.....Nechapem :rolleyes:

A kto ďalší figuruje na LV s podielom 1/2 vlastníckeho práva??

Ťarchami sú napr. hypotéka, ručenie nehnuteľnosťou atď.

Iné údaje môže byť všeličo. Odporúčam požiadať o vysvetlenie príslušnú správu katastra.
Erika686
11.05.10,10:05
No to nechapem ani ja...no, budem patrat dalej.
vratnik
11.05.10,12:06
Kataster nezapisal dedicstvo na LV. Treba napisat na kataster ziadost o doplnenie udajov na LV a prilozit overenu fotokopiu resp. original dedicstva. Tarcha zo starej pozicky, je potrebne vydokladovat jej splatenie a pisomne podat ziadost na kataster o vymaz tarchy.