lkoros
11.05.10,10:41
Ahojte poradaci!

Obraciam sa na Vas so ziadostou o radu, ako dalej v nasej firme. Vopred sa Vam ospravedlnujem, ale trosku sa musim rozpisat. :o)

Manzelka ako zivnostnicka vlastni svadobnu agenturu, ktora je uz piaty rok na trhu a mozem povedat, ze na nasom okoli ( sme mimobratislavska agentura ) mame uz celkom dobre meno. Venujeme sa hlavne dekoracii svadieb, ale aj prenajmu rozneho inventaru alebo aj komplexnemu organizovaniu svadieb a inych podujati. Vzhladom na to, ze v poslednom obdobi taketo agentury vznikaju ako huby po dazdi ( nechcem hovorit o urovni tychto agentur: baba si vecer lahne, sniva sa jej volaco pekne a rano sa zobudi s tym, ze uz ma agenturu - moja zena ma absolvovane rozne kurzy organizatorov svadieb a podujati – aj zahranicne, mame za sebou stovky roznych akcii ), ale aj tak, konkurencia je velka a my by sme chceli samozrejme byt vzdy aspon krok pred nimi. Napady mame, ale chybaju nam k tomu financie.

Financne menej narocny pre nas je zriadit obchod so svadobnymi doplnkami – aj kamenny, aj web-shop – toto asi zvladneme z vlastnych sil. Mame dobre obchody, velkosklady v Budapesti ( nechapem, ako je to mozne, ze tam dostanem tie iste doplnky o polovicu lacnejsie, ako u nas... :o) ale vsak pre nas je to len dobre.. )

Naco vsak nemame - je to pre nas uz financne narocny napad - je zriadit pozicovnu, kde okrem dekoracnych prvkov: navlekov, masli by bolo mozne prenajat velke okruhle a barove stoly, taniere, pribory, pohare, vsetky mozne a nemozne blbosti potrebne na taketo podujatia ( ak ste mali v poslednom case svadbu v niektorom kulturnom dome na dedine, viete o com hovorim: kazdy tanier, pohar, vidlicka, noz je iny, nenasli by ste dva rovnake... ). Potrebny kapital 10-20-30 tis EUR v zavislosti od toho, co vsetko by sa nakupilo...
Je mozne cerpat nejake peniaze z eurofondov na taketo pripady? Pocul som nieco o fondoch na zvysenie konkurenciaschopnosti firmy, alebo nieco podobne...

A ked uz chceme ist uplne do oblakov, vzhladom na to, ze v dnesnej dobe je obrovsky zaujem mat svadbu v kastiely, alebo vonku pod stanom... mame jeden velky sen: mat tzv. „Centrum podujati“, mala by to byt budova postavena napr. na sposob kanadskych domov, ktory sa podoba na nejaky pekne vycackany kastiel, s velkymi miestnostami ( v nasom okoli nie je mozne zohnat pekne miesto na svadbu resp. na ine podujatie, ked je pocet hosti vacsi ako 100 ), v suterene by bola velka, moderna sala pre mladych – pre party, disco, bola by tam aj pivnica s archivnymi vinami, kde by mohli chlapy posediet, na prizemi by bola cajovna pre babicky a starsiu generaciu, detske ihrisko, zimna zahrada... pekny park, kde by sa mladi mohli fotit ... priestor pre velky stan na svadby v prirode... atd., atd. – premyslene to mame do detailov, chybaju nam uz len financie... Tuto poslednu moznost som vsak napisal, ako perlicku, pokladam to za uplne irrealne bez velkych financnych zdrojov... ( aj ked ktovie, mozno, ze niektory z Vas ma zvysnych milion EUR aj na taketo projekty :o)
profesional
12.05.10,06:04
Na Kastiel rovno zabudni. Momentalne neprosperuju ani vlastnici hradov, zamkov a kastielov ktori uz toto vsetko maju. Kde to este ak mas splacat nejaky uver alebo nieco podobne..

Myslienka je to fajn. Otazka je aku by to malo navratnost. Tu nie sme v USA kde niekto len tak vyhodi za svadbu 100.000 USD. Dobe vies ze tu sa ludia snazia usetrit na com sa len da.

Co sa tyka pozicovne, tak tuto sluzbu vykonava uz viacero agentur po celej SR. Cast veci maju svojich a cast si presuvaju navzajom medzi sebou. Mozno mozes oslovit konkurenciu, nieco kupite VY a nieco si budete sharovat s konkurencnou agenturou, napr. z opacneho kuta Slovenska nech si neleziete do kapusty. Takato spolupraca je pripustna.

Eurofondy na nieco taketo necakaj. Nehrozi.
lkoros
26.05.10,10:58
Ty si nas pekne "schladil" ... :o)
Ale aj tak dakujem za Tvoj prispevok.
Dovolim si vsak s Tebou tak trosku nesuhlasit. V tom mas pravdu, nie sme v Amerike... ale uz aj tu sa najdu ludia, ze im nic nie je drahe, len aby mohli mat aj oni "dokonalu" svadbu - su to hlavne ti mladsi, ktori pracovali par rokov v zahranici ale "svadbu snov" chcu mat tu doma...
profesional
26.05.10,11:35
To je fajn. Ja nepopieram ze su aj taki. Lenze aby si prezil, potrebujes mas trvalu vytazenost, nie len vytazenost iba raz za cas. Lebo banka pyta za uver splatku kazdy mesiac, nie len mesiace kedy sa ti dari..
A tych co take nieco chcu a mozu si to dovolit je stale pomerne malo.
janina987
13.06.10,20:04
Ak máte obchod so svadobnými doplnkami, predávate alebo požičiavate aj svadobné šaty? Mám obchod s outletovým tovarom a v poslednom tovare som mala 3 ks svadobných šiat. Ja svadobné šaty nepredávam, nemali by ste o ne záujem. Sú to šaty zn. Nicholas Millington, dovoz z UK a cena za ne nie je vysoká. V prípade záujmu ma kontaktujte cez odkazy.
Ďakujem
profesional
14.06.10,06:20
Inzercia patri do inej sekcie.
lkoros
23.06.10,05:23
Nie, saty nemame, ani ich nebudeme mat... ale dakujem za ponuku. :o)