AdrianaA
11.05.10,10:52
Spoločnosť predáva potravinársky tovar. Odberateľ zostal dlžný cca 10.000 EUR. Je problém sa s nim dohodnúť. Za tovar nám chce zaplatiť stravnými lístkami. Je to vôbec možné?
Zita5
11.05.10,08:58
A sú platné originálne ?:) Hmmm.......čo by ste potom robili s toľkými stravenkami ? Tak je to druh ceniny , ale ako s tým naložíte ?
Danielle369
11.05.10,09:04
Kde zobral tolko stravných lístkov?
Nezabudni na to že ked ich pošlete na preplatenie tak vám strhnú províziu
azla
11.05.10,09:09
Ak má Vaša spoločnosť zmluvu s príslušnými sprostredkovateľmi, nie je to až taký problém.

Stiahnutá provízia je nižšia ujma ako nedobytná pohľadávka.
Treba inkasovať a brať, kým je čo. - prípadne nech zaplatia niečo naviac (aby bolo na províziu:D)
AdrianaA
11.05.10,09:42
Ak má Vaša spoločnosť zmluvu s príslušnými sprostredkovateľmi, nie je to až taký problém.

Stiahnutá provízia je nižšia ujma ako nedobytná pohľadávka.
Treba inkasovať a brať, kým je čo. - prípadne nech zaplatia niečo naviac (aby bolo na províziu:D)

Tú stiahnutú províziu by sme mu chceli refaktúrovať a "sľubuje", že ju uhradí. Len sa obávam toho množstva a kontroly, či sú pravé .
Zita5
11.05.10,09:52
Tú stiahnutú províziu by sme mu chceli refaktúrovať a "sľubuje", že ju uhradí. Len sa obávam toho množstva a kontroly, či sú pravé .

No je to riziko , ale to si musí rozhodnúť firma . Najmä si dajte pozor , aby ste mali tento úkon spravený zápisnicou a ja by som to dala pred notára a ešte by som žiadala uviesť aj konkrétne série straveniek .Doba je zlá .
AdrianaA
11.05.10,10:01
No je to riziko , ale to si musí rozhodnúť firma . Najmä si dajte pozor , aby ste mali tento úkon spravený zápisnicou a ja by som to dala pred notára a ešte by som žiadala uviesť aj konkrétne série straveniek .Doba je zlá .
Nerozumiem, aký úkon. Myslíte prevzatie straveniek od dlžníka ?
Spoločnosť, aj keby prišla o províziu, ktorú musí vyplatiť za vykúpenie lístkov, bude na tom lepšie ako keby mala nedobytnú pohľ. v sume 10.000 EUR. To refaktúrovanie musí rozhodnúť firma.
V podstate nám dlžník dá o to percento viac stravných lístkov.
Rozmýšľala, že by som to zaúčtovala ako úhradu k faktúre a mala by som tam preplatok. Zároveň by mi pribudli stravné lístky na 213 a tie by som potom odovzdala. Dostala by som fa. na províziu a zvyšok na účet. Následne by som vystavila fa. na dlžníka, kde by som mu refaktúrovala túto províziu a uhradila by som ju preúčtovaním preplatku z prvotnej fa. .