Dada
05.08.04,13:54
Českému odberateľovi sme dodali tovar, vykonali sme jeho dopravu a aj sme ho tam zmontovali.
Ten dotyčný odberateľ chce, aby sme mu faktúru za tovar vystavili v EURách a faktúru za dopravu a montáž v SKK. Faktúru na tovar mu vystavím v EURách a uvediem v nej odvolávku na §43 - pôjde mi aj do priznania DPH, aj do intrastatu.
Faktúru na dopravu a montáž vystavím v SKK a uvediem v nej odvolávku na §15 a 16 - to mi nepôjde do priznania DPH ani do intrastatu.
Je to takto správne? Môže sa to fakturovať zvlášť???
Dada
09.08.04,05:32
Nikto z vás nevie či je to správne???
vladan
09.08.04,06:52
Dada, ako sa môže tovar zmontovať?
Lebo neviem, či môžeš uplatniť § 43, lebo ten sa týka tovaru.
ale asi ste zmontovali nejaký majetok, teda stroj, čiže ak nejaký iný paragrag.
Skús napísať presnejšie o čo išlo.
Pekný deň
Dada
09.08.04,06:58
Dodávame obchodné regály (regály do obchodov) a tie sa musia zložiť. Buď si ich zloží odberateľ sám, alebo ich zložíme my (t. j. zmontujeme). A zvyšok viď vyššie.
alexaneta
09.08.04,07:21
dada a na tú montáž by nemala byť odvolávka na §13 ods. 1 písm.b dodanie tovaru s montážou a inštaláciou???
alexaneta
09.08.04,07:30
a pozerám čo tvorí základ dane pri dodaní tovaru a základ dane by mal zahŕňať náklady súvisiace s dodaným tovarom.potom tu ešte vo výklade čítam : náklady ktoré dodávateľovi tovaru vzniknú v spojitosti s dodaním tovaru sa nezdaňujú osobitne z toho mi vyplýva, že by to mala byť jedna faktúra - pozri poradca 10/2004 §22 - to je len môj názor možno sa mýlim a niekto ma opraví.
alexaneta
09.08.04,07:33
ešte do tretice keď čítam ďalej : osobitne je možné zdaňovať iba taký taký náklad, ktorý tvorí samostatné poskytnutie tovaru alebo služby t.j. ak si ho objednávateľ objednal ako samostatné plnenie - ale tu sa píše o zdaňovaní a ty nezdaňuješ iba fakturuješ bez DPH -tak neviem teda čo si to dá aplikovať aj v tvojom prípade???
Dada
09.08.04,07:35
Možno vychádza z toho jedna faktúra, ale tovar fakturujeme v EUR a služby v SKK. A to ťažko dám na jednú faktúru.
alexaneta
09.08.04,07:39
to je pravda ale načo to tak komplikujú ???
vladan
09.08.04,07:40
zvlášť to môžeš fakturovať, len by som si ešte pozrela ten § 22 zákona o DPH, skús si tam niečo nájsť
ináč ak si objednal od teba Čech zmontovanie, tak sa ti asi § 22 hodiť nebude.
ale ja by som kľudne vystavila 2 faktúry, jedna na tovar a druhá na služby.
Pekný deň
Dada
09.08.04,07:44
Čiže to môže byť ako to uvádzam celkom hore? Aj s tým, čo mi ide do priznania DPH aj čo do Intrastatu?