tinkas
12.05.10,06:41
dobré ránko...zamestnanci vyberali z účtu v zahraničný peniaze, pretože potrebovali súrne hotovosť na firemné účely....ja sa pokladnu učtujem len na základe bločkov, hotovosť cez zomna nejde, to si vysporadúvaju nadriadení...chcem sa opýtať, ked nemám doklad o výbere penazí z bankomatu..mozem to aj tak bez problémom zaúčtovať cez priebezné položky výdaj z účtu a príjem do pokladne? ja presne neviem na čo to použili - a akú časť z tej vybratej sumy vrátili nadriadeným..dakujem
Zita5
12.05.10,04:57
Účtujete cez priebežné položky .
V pokladni výdaj by som zaťažila zamestnanca zálohou . Ak príde k vyúčtovaniu , tak zistíte koľko mali vrátiť a vrátili nadriadenému a podľa toho účtovať o výbere resp.zálohe pre nadriadeného .
Ak to tak nespravíte , tak Vám pokladničná hotovosť nebude sedieť .
tinkas
12.05.10,05:06
ano viem zita5 ze by mi pokladne nesedela..ale tu vlastne ani normálne pokladna nefunguje..aj ja som bola zhrozena ked som tu nastupila ale pomaly sa to snazim dostavat do normálnych kolaji..:)...čize keby som ten výber zaúčtovla ako výber do pokladne a príjem do pokladne...bez nejakého vyúčtovania a bez podkladu - dokladu o výbere bol by to problém? pretoze to vyúčtovanie vobec nejde cezomna...ja len proste zaúčtujem bločky, ktoré mi chodia...bez toho aby som vedela, či niekomu dali nejakú zálohu alebo nie..
Zita5
12.05.10,05:13
ano viem zita5 ze by mi pokladne nesedela..ale tu vlastne ani normálne pokladna nefunguje..aj ja som bola zhrozena ked som tu nastupila ale pomaly sa to snazim dostavat do normálnych kolaji..:)...čize keby som ten výber zaúčtovla ako výber do pokladne a príjem do pokladne...bez nejakého vyúčtovania a bez podkladu - dokladu o výbere bol by to problém? pretoze to vyúčtovanie vobec nejde cezomna...ja len proste zaúčtujem bločky, ktoré mi chodia...bez toho aby som vedela, či niekomu dali nejakú zálohu alebo nie..

Máte bankový výpis , z ktorého je jasné , že v určitý deň nastal pohyb výberu .Takže PP .
monanka
21.05.10,17:40
Potrebovala by som radu. Konateľ s.r.o. potrebuje vybrať peniaze z podnikateľského účtu, ale na osobné účely. U živnostníka mi je to jasné, ako by sa to malo správne v s.r.o. zaúčtovať a či je to vôbec v poriadku? Chápem, keď by šlo napr. o rozdelenie zo zisku, alebo formou pôžičky. Je taký výber v s.r.o. správny? Ďakujem.
Marína
21.05.10,21:18
monanka
23.05.10,15:54
Vďaka za pomoc.