Pohar
12.05.10,07:15
Dobrý deň
manžel by mal ísť v lete do Lubochne...je diabetik.
Odporučil ho diabetológ...
Prosím ako to tam prebieha? Je kúpeľná liečba hradená s poisťovne? Resp. čo si budeme hradiť my...?
Dakujem
veronikasad
12.05.10,05:47
Danielle369
12.05.10,05:53
Pohar
12.05.10,08:35
dakujem
zistila som si to..je to ako hospitalizácia...hradí poisťovna.
ešte idem omrknúť nejaké bývanie...keby sme chceli ísť s ním...penziony a tak...:)
Danielle369
12.05.10,09:10
Ubytovanie tam máš na každom kroku..ja som si tam cez net vybavila ...ceny majú skoro všetci rovnaké

ja som bola tu, kávičku tam môžeš variť, pani domáca je perfektná žena, ubytovanie a čistota fakt kvalita..
http://www.pensionhotel.sk/ubytovanie-lubochna-pension2253lubochna-slovensko-penziony-a01111118.html
Pohar
12.05.10,14:52
Dobrý deň
prosím poradiť - manžel by mal ísť do Lubochne na kupelný pobyt - diabetik.
Robí v školstve...takže sme to naplánovali na prázdniny - aby nevymeškal...
Liečba bude hradená z poistovne....
Chcem sa ale opýtať....môže manžel absolvovať tento pobyt počas dovolenky?
alebo musí byť počas pobytu "PN"?
Teda samozrejme že lepšie je nám čerpať dovolenku...ale on je v pomykove - či potom nebude problém s preplatením pobytu od poisťovne...
či nemá byť zákonite "PN"....

dakujem
Xanti
12.05.10,14:57
Nedalo sa pokračovať v predošlej téme http://www.porada.sk/t139926-ako-je-to-v-lubochni.html ? Trebalo zakladať novú?
Xanti
12.05.10,14:59
Kúpeľná liečba ak je pacient v skupine A - nižší doplatok sa realizuje cez PN
V prípade kúpeľnej liečby pacienta zo skup. B - vyšší denný doplatok sa realizuje cez dovolenku.
Pohar
12.05.10,15:02
Kúpeľná liečba ak je pacient v skupine A - nižší doplatok sa realizuje cez PN
V prípade kúpeľnej liečby pacienta zo skup. B - vyšší denný doplatok sa realizuje cez dovolenku.
nerozumiem skupine A, B.
Takže by musel asi na PN...
ale to on nechce...mal by menší príjem....

tak asi odvolá pobyt...a presunie to...
lebo neviem aký bol ten denný doplatok v "B" - a to by mu tiež pobyt hradila poistovňa?
Xanti
12.05.10,15:03
A je aj tu na porade o tom téma s vlastnými skúsenosťami ľudí http://www.porada.sk/t79223-kupele-a-pn.html . Takže záleží ako mng. pôjde na liečenie, či bude v skupine A, alebo v skupine B.
Xanti
12.05.10,15:05
nerozumiem skupine A, B.
Takže by musel asi na PN...
ale to on nechce...mal by menší príjem....

tak asi odvolá pobyt...a presunie to...
lebo neviem aký bol ten denný doplatok v "B" - a to by mu tiež pobyt hradila poistovňa?
Skupina A. sú stavy po operáciach prevažne, pobyt aj stravu hradí ZP. Pacient si dopláca za den asi tak cca 2 eura.
Skupina B. pacienti si doplácajú za den cca od 10- neviem koľko € podľa typu kde chcú byť v kúpeloch. A ZP im hradí len procedúry. Tých 10 a viac eur pohltí poplatok za stravu a ubytovanie.

Viac je tu http://kupele-sk.com/2010/01/kto-a-ako-plati-kupele/
Pohar
12.05.10,15:32
dakujem poštudujem
ale keby som chcela na 100% sa uistiť - kam mám zavolať? do soc. poisťovne, či do zdr. poitovne?....resp. kam? :o:o
no určite ked pojde - zoberie si dovolenku...a asi si uhradí pobyt a stravu...
Xanti
12.05.10,15:34
dakujem poštudujem
ale keby som chcela na 100% sa uistiť - kam mám zavolať? do soc. poisťovne, či do zdr. poitovne?....resp. kam? :o:o
no určite ked pojde - zoberie si dovolenku...a asi si uhradí pobyt a stravu...
Do ZP aký liečebný poukaz mu schvália, s akou indikačnou skupinou.
Pohar
12.05.10,15:35
Do ZP aký liečebný poukaz mu schvália, s akou indikačnou skupinou.
dakujem pekne
Laco-monter
12.05.10,15:38
Ako je to v Ľubochni, to treba ešte len zistiť !

No na 100% vieme ako je to na Horehroní .

Hučí to z rádia každých 5 minut.
Pohar
12.05.10,15:40
Ako je to v Ľubochni, to treba ešte len zistiť !

No na 100% vieme ako je to na Horehroní .

Hučí to z rádia každých 5 minut.
a načo bola dobrá táto reakcia???mimotemy!!!!!
buchač
12.05.10,20:09
Ako je to v Ľubochni, to treba ešte len zistiť !

No na 100% vieme ako je to na Horehroní .

Hučí to z rádia každých 5 minut.


a načo bola dobrá táto reakcia???mimotemy!!!!!

Na čo ???

Na hovno ...čo čakáš od jednoduchého človeka ???

Debil neznalý , nevie o čom hovorí ...ale hučí jak gáter , múdry jak rádio Jerevan , kua ....

P.S.:
Nasral som sa ....
Xanti
12.05.10,20:17
Buchač,
to chce kľud, nohy v teple a žuť kamienky mimotemy
monika74
13.05.10,06:55
V Ľubochni bola moja mama asi 2 krát. Bola spokojná aj s prístupom personálu aj s pobytom. Lekári pravidelne sledujú stav pacientov.
Čo sa už nedá vybrať sú spolubývajúci na izbe. :) Môžete natrafiť na všelijakých. Pokiaľ to umožňujú kapacity sanatória, je možné po dohode, ubytovať sa na izbe spolu s rodinným príslušníkom , samozrejme za poplatok. Nie je problém tam zavolať a spýtať sa či je taká možnosť.
Keďže sanatórium je umiestnené v dedinke v peknom prostredí, je možné si urobiť aj prechádzky .
Mirkoslavka
13.05.10,07:17
Aj ja som bola v Ľubochni - so synom.Je to síce trošku iné , lebo my sme bývali v detskom pavilóne .Manžel prišiel za nami - býval vo Vile Hanka - tuším ho tu na stranke niekto spomínal .Príjemné ubytovanie - my sme mali trošku zimu - bolo to v decembri .Čo sa týka starostlivosti - OK.A ešte jedna vec - Ľubochňa je ozaj LEN dedinka ! 2 obchodíky , cukrareň , reštauracie ....Takže ak pôjdete autom , treba sa vybrať pozrieť si okolie.Neviem ako je to pri dospelých pacientoch , ale syna v pohode pustili aj mimo areál kúpeľov.
A.
slavka124
23.02.11,14:54
chcem sa opýtať či má niekto s týmito kúpeľami niekto skúsenosti a ak áno- tak aké? vopred ďakujem
martuli
23.02.11,15:16
To nie sú kúpele, ale Národný endokrinologický ústav, tj. nemocnica. Situovaná v nádhernom prostredí.
http://www.nedu.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=42
verkaz
23.02.11,15:18
Bola tam moja priateľka, ktorá mala problémy so štítnou žľazou a veľmi si pochvaľovala a nad mieru bola spokojná.
slavka124
23.02.11,15:18
prepáč, nemala som času isť na internet: len potrebujem nejaké informácie, viem že je to pre cukrovkárov. ďakujem za link
slavka124
23.02.11,16:03
veľmi pekne ďakujem za usmernenie- ste všetci super
Lydiana
30.06.11,07:40
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o info. Moja mama je dôchodkyňa 80 ročná, je diabetička so syndrómom diabetickej nohy. Chcela by som jej vybaviť liečenie a počula som, že v Ľubochni je to najlepšie po odbornej stránke. Problém je ale v tom, že jej spádová diabetologička jej nechce dať doporučenie s oddôvodnením, že sa tam aj tak nedostane. Chcela by som sa spýtať, ako máme postupovať a či stačí aj doporučenie od všeobecného lekára. Budem vďačná za info.
Lydiana
30.06.11,07:41
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o info. Moja mama je dôchodkyňa 80 ročná, je diabetička so syndrómom diabetickej nohy. Chcela by som jej vybaviť liečenie a počula som, že v Ľubochni je to najlepšie po odbornej stránke. Problém je ale v tom, že jej spádová diabetologička jej nechce dať doporučenie s oddôvodnením, že sa tam aj tak nedostane. Chcela by som sa spýtať, ako máme postupovať a či stačí aj doporučenie od všeobecného lekára. Budem vďačná za info.
ondrejvla
30.06.11,09:24
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o info. Moja mama je dôchodkyňa 80 ročná, je diabetička so syndrómom diabetickej nohy. Chcela by som jej vybaviť liečenie a počula som, že v Ľubochni je to najlepšie po odbornej stránke. Problém je ale v tom, že jej spádová diabetologička jej nechce dať doporučenie s oddôvodnením, že sa tam aj tak nedostane. Chcela by som sa spýtať, ako máme postupovať a či stačí aj doporučenie od všeobecného lekára. Budem vďačná za info.

Určite by som trvala na tom, aby na pobyt v Ľubochni dala doporučenie diabetologička, nedaj sa odbiť, skús si tam zavolať, či majú voľné miesto, ak bude doporučenie. Alebo potrebuje pani diabetologička všimné...? Hm, asi áno... Ale akokoľvek bude namietať, trvaj na tom, že to liečenie chceš, je to hospitalizácia, teda pobyt ako v nemocnici.
buchač
30.06.11,11:16
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o info. Moja mama je dôchodkyňa 80 ročná, je diabetička so syndrómom diabetickej nohy. Chcela by som jej vybaviť liečenie a počula som, že v Ľubochni je to najlepšie po odbornej stránke. Problém je ale v tom, že jej spádová diabetologička jej nechce dať doporučenie s oddôvodnením, že sa tam aj tak nedostane. Chcela by som sa spýtať, ako máme postupovať a či stačí aj doporučenie od všeobecného lekára. Budem vďačná za info.
Postup je nasledovný :
- návrh dáva všeobecný lekár ,kde sa dokladujú diagnózy od odborných lekárov
- tlačivo sa potom dá do podateľne príslušnej ZP
- revízny lekár posúdi - schváli alebo neschváli kúpeľnú liečbu
- ak neschváli smola
- ak schváli , pracovník poisťovne zavolá na kontaktné číslo a v podstate dá na výber z možností kúpeľov ...( teda , aspoň mne zavolali ...;) )
- po dohode odošle papiere do daných kúpeľov , odkiaľ následne dôjde predvolanie na konkrétny termín nástupu na kúpeľnú liečbu

Diabetologičku by som neriešil , len šmaril na stôl papiere , nech vypíše ...
Na doplnenie - tá moja je tak perfektná ženská - doktorka ( doktorka - ženská ) , že mi sama vypísala papiere a všeobecný len popodpisoval nutné veci a niečo ešte doplnil ......( holt ...mám ja šťastie na doktorov ...:) )
- a potom ........hajde do kúpeľov nástup je do 12,00 hod ...:---

Určite by som trvala na tom, aby na pobyt v Ľubochni dala doporučenie diabetologička, nedaj sa odbiť, skús si tam zavolať, či majú voľné miesto, ak bude doporučenie. Alebo potrebuje pani diabetologička všimné...? Hm, asi áno... Ale akokoľvek bude namietať, trvaj na tom, že to liečenie chceš, je to hospitalizácia, teda pobyt ako v nemocnici.
...volať nie je nutné ,samozrejme ,ak je to na " A "
Pri "B " je to iné ...tam je to o voľných miestach ..

Xanti
Poraďák


Skupina A. sú stavy po operáciach prevažne, pobyt aj stravu hradí ZP. Pacient si dopláca za den asi tak cca 2 eura.
Skupina B. pacienti si doplácajú za den cca od 10- neviem koľko € podľa typu kde chcú byť v kúpeloch. A ZP im hradí len procedúry. Tých 10 a viac eur pohltí poplatok za stravu a ubytovanie.
Sú to dve položky .
- poplatok / daň / za ubytovanie...záleží od lokality ...cca 1 €
- Zákon 577/2004 o rozsahu zdravotnej starostlivosti .................povinnosť uhrádzať zdrav. zariadeniu platby za služby s poskytovaním zdrav. starostlivosti v rozsahu 1,66 € / deň najviac za 22dní
ondrejvla
01.07.11,11:13
Buchač, ja som absolvovala pobyt v Ľubochni, doporučila mi to diabetologička, jedná sa o nemocničný pobyt a nie kúpeľný, lekár diabetológ tam nastaví pacienta na liečbu a diétne sestry na dodržiavanie diétnej stravy. Ale možno sa tam už tiež niečo zmenilo...:rolleyes:
buchač
01.07.11,11:38
Buchač, ja som absolvovala pobyt v Ľubochni, doporučila mi to diabetologička, jedná sa o nemocničný pobyt a nie kúpeľný, lekár diabetológ tam nastaví pacienta na liečbu a diétne sestry na dodržiavanie diétnej stravy. Ale možno sa tam už tiež niečo zmenilo...:rolleyes:

...he....a kto vraví , že som ja v Ľubochni...??? ;)

Ale aj lekárov tu máme , aj sestričky ....aj diéty , aj wellnes - prdkáme do vodičky , bublinky si robí každý ...;):---:D:D:D